Nový laserový projektor Canon XEED 4K600STZ

Publikováno: 22. listopadu 2016 | autor Redakce
Canon XEED 4K600STZ

Nejnovější projektor značky Canon přináší v kompaktním a lehkém designu vynikající obrazovou kvalitu ve 4K rozlišení, vyšší jas i vylepšenou funkcionalitu.

Společnost Canon představila nejnovější přírůstek do své produktové řady instalačních projektorů – Canon XEED 4K600STZ. Nový model se může pochlubit hmotností pouhých 26 kg, precizním 4K rozlišením a vynikající obrazovou kvalitou – to vše ve vysoce kompaktním provedení.

Canon XEED 4K600STZ je následníkem projektoru XEED 4K501ST. Umožňuje promítat obraz i na zakřivené a klenuté plochy, a to i v režimu na výšku nebo s využitím více skládaných obrazů při současném zachování zaostření každého z nich. Všechny tyto vlastnosti předurčují nový projektor jako ideální řešení pro široké využití, včetně pokročilých tréninkových simulátorů, konstrukčních projekcí, muzejních expozic a zobrazování digitálních reklam i značení.

Díky nativnímu 4K rozlišení (4 096 x 2 400), technologii polovodičového zdroje světla s výkonem 6 000 lumenů a s dlouhou životností přes 40 000 hodin (v režimu ultra-long life) nabízí Canon XEED 4K600STZ vynikající 4K HDR obraz. Součástí nového projektoru je i AISYS (Aspectual Illumination System) – jedinečný optický systém, který spolu s nativním kontrastním poměrem 4 000:1 a s dynamickým kontrastem 10 000:1 zajišťuje působivě ryzí barevné podání i věrnou reprodukci černé.

Mezi výhody projektoru XEED 4K600STZ patří také širší použitelnost – nový model nabízí čtyři vstupy DVI-D a dva vstupy HDMI 2.0. Podporuje také projekci vysoce kvalitního obsahu z různorodých 4K zdrojů při frekvenci 60 Hz z jednoho kabelu HDMI a s téměř okamžitou dobou odezvy 16,6 ms. Díky kompatibilitě se standardem Crestron a konektivitě Wi-Fi, Ethernet a USB mají uživatelé k dispozici výkonná síťová rozhraní i možnost dálkového ovládání.

Canon XEED 4K600STZ využívá precizní 4K objektiv s 1,3násobným zoomem a s konstantní světelností f/2,6, díky které se může nový projektor pochlubit neměnnou úrovní jasu v celém rozsahu zoomu. Projekční poměr 1,0 až 1,3 umožňuje promítat obraz s třímetrovou úhlopříčkou (120 palců) ze vzdálenosti 2,7 metrů.

„Dnešní uvedení projektoru XEED 4K600STZ představuje další milník v rámci produktové řady instalačních projektorů značky Canon pro 4K rozlišení,“ říká Andreas Herrnböck, European Business Development Manager Projector, Visual Communications ve společnosti Canon Europe. „Nový projektor je neuvěřitelně kompaktní i lehký a díky tomuto designu v kombinaci s výkonem 6 000 lumenů jde o ideální řešení pro nejrůznější typy využití s pevnou instalací. Od simulačních prostředí vyžadujících ultra vysokou obnovovací frekvenci a plynulé zobrazování pohybu až po instalace v muzeích, kde jsou důležité kompaktní rozměry a pro zprostředkování dokonalého zážitku vysoké rozlišení. Uvedením modelu XEED 4K600STZ opět posouváme hranice práce s projekční technikou a přinášíme širokou škálu vlastností, které naplní požadavky různorodých koncových uživatelů.”

Projektor Canon XEED 4K600STZ bude v prodeji od jara 2017.

Více informací najdete zde.

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.