Nový Galaxy SmartTag: chytrý způsob, jak najít, co se ztratilo

Publikováno: 10. dubna 2021 | autor Redakce
Nový Galaxy SmartTag: chytrý způsob, jak najít, co se ztratilo

S chytrým přívěskem Galaxy SmartTag+ najdete ztracené věci snadno, pomůže vám rozšířená realita.

Společnost Samsung Electronics oficiálně představila chytrý přívěsek Galaxy SmartTag+. Disponuje technologií Bluetooth Low Energy (BLE) i ultra-wideband (UWB), takže umožňuje přesnější lokalizaci než předchozí modely[1]. Rovněž využívá technologii rozšířené reality (AR), s jejíž pomocí dokáže uživatele velmi jednoduše přivést ke ztracenému předmětu pomocí fotoaparátu chytrého telefonu[2]. Přívěšek Galaxy SmartTag+ bude v České republice dostupný od 30. dubna 2021 v modré a černé variantě. Doporučená maloobchodní cena činí 1 099 Kč.

Nový Galaxy SmartTag: chytrý způsob, jak najít, co se ztratilo

Jak snadno najít, cokoli ztratíte

Galaxy SmartTag+ je nejnovějším přírůstkem do modelové řady chytrých přívěsků Samsung Galaxy SmartTag. Lze jej připevnit na libovolný předmět, třeba na batoh nebo klíče, a pak je spolehlivě a snadno najít pomocí služby SmartThings Find na mobilním zařízení Galaxy[3].

Nový Galaxy SmartTag: chytrý způsob, jak najít, co se ztratilo

K hledání přispívá rozšířená realita

Do výbavy Galaxy SmartTag+ patří jak Bluetooth ve verzi BLE, tak i technologie ultra-wideband (UWB). Díky ní lze k hledání ztraceného předmětu využít i systém rozšířené reality (AR)[4]. Slouží k tomu funkce AR Finder, která uživatele snadno navede k hledané věci na displeji chytrého telefonu s podporou UWB (např. Galaxy S21+ nebo S21 Ultra). Na displeji se zobrazí vzdálenost od hledaného předmětu a šipka ve směru, v jakém máte hledat. Když se k předmětu dostatečně přiblížíte, může navíc přívěsek hlasitě zazvonit, takže věc najdete, i když zapadla třeba pod gauč.

Nový Galaxy SmartTag: chytrý způsob, jak najít, co se ztratilo

„Technologie UWB představuje opravdu velkou změnu. Hledání libovolných předmětů je díky ní podstatně přesnější a spolehlivější,“ říká KJ Kim, viceprezident a ředitel výzkumu a vývoje mobilních zařízení v mobilní divizi Samsung Electronics. „Právě proto ji stále častěji používáme v rámci celého ekosystému Galaxy a hledáme nové a nové způsoby, jak s její pomocí lidem vylepšit a usnadnit každodenní život.“

Přívěsek lze lokalizovat i na velkou vzdálenost

Výhody přívěsku Galaxy SmartTag+ se výborně doplňují se schopnostmi vyspělé aplikace SmartThings Find – ztracený předmět lze lokalizovat na mapě i v případě, že se nachází daleko od vás. Díky Bluetooth LE se totiž přívěsek dokáže připojit k libovolnému zařízení náležejícímu do ekosystému Galaxy, a s hledáním vám tudíž můžou pomoct majitelé jiných přístrojů této řady. Když v aplikaci SmartThings Find nahlásíte ztrátu přívěsku, dokážou ho lokalizovat zařízení Galaxy, která mají zapnutou funkci SmartThings, a vy dostanete hlášení o jeho poloze. Veškerá data jsou samozřejmě šifrovaná a chráněná, o poloze přívěsku se tedy dozvíte jen vy, a nikdo jiný.

Dálkové ovládání chytrých zařízení jediným stiskem tlačítka

Přívěsky Galaxy SmartTag+ a SmartTag ovšem mají i jiné funkce, neslouží jen k lokalizaci ztracených předmětů. Zapomněli jste vypnout lampu na nočním stolku a šli jste ven? Nemusíte se vracet domů, přívěsek zvládne zhasnout za vás[5]. Plní i jiné úkoly, stačí si je nastavit v aplikaci SmartThings a pak jen stisknout tlačítko.

Systém funguje v rámci služby SmartThings Find, která je k dispozici v aplikaci SmartThings. Víc informací najdete na webové stránce www.samsung.com/smartthings[1] V porovnání s modelem Galaxy SmartTag jen s technologií BLE.

[2] Jde o součást funkce AR Finder v rámci služby SmartThings Find, která je dostupná v aplikaci SmartThings.

[3] Rozsah Bluetooth: bez překážky až 120 m. Vyžaduje nastavení v telefonu Samsung Galaxy se systémem Android 8.0 nebo vyšším a minimálně 2 GB RAM. Je nutno povolit lokalizaci v rámci služby SmartThings Find, která je dostupná v aplikaci SmartThings.

[4] K dispozici na zařízeních Galaxy s technologií UWB (např. Galaxy Note20 Ultra, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra nebo Galaxy Z Fold2).

[5] Pokud je v dosahu telefon Galaxy se zapnutým připojením Bluetooth.

Už máte dubnové FOTOVIDEO?

Vzniklo vydání, které opět myslí na všechny své čtenáře a příznivce, a přitom je opět tak trochu mimořádné. Narodilo se totiž v době focení a natáčení nepříznivé, s upřímnou nadějí, že si už ten duben venku i v interiérech užijeme? Je to tak? Splnila se naše redakční očekávání a vaše upřímné přání? To jsme v době jeho přípravy nemohli vědět.

Spousta videa v časopise FotoVideo

Velké téma, které hýbe naším virtuálním a digitálním světem. Zájem o video roste přímo exponenciálně a my to jasně vidíme na množství stažených QR kódů, které přidáváme do jednotlivých článků. Opravdu vás nesledujeme, ale autoři a zpovídaní fotografové sami píší, že na svých webových či YouTube stránkách zaznamenali výrazný nárůst většinou hned po zveřejnění v našem časopise. Také máte ve svém chytrém telefonu nahranou čtečku QR kódů? Je to snadné, těch aplikací je několik a nezaberou v telefonu téměř žádné místo. Jen si jí kliknutím otevřete a rámeček lehce přiblížíte ke QR kódu v časopise a video či webové stránky se vám hlásí a automaticky běží. Žádné další složité operace a vy máte dvojí zážitek – z četby i doplňujícího videa. Foto a video prostě patří k sobě!

A velké fotografické lahůdky

Vyberte si z naší široké nabídky, která vznikla opět a jenom na základě vašich potřeb. Jak už jsme se zmínili, pracujeme v týmu a díky tomu dokážeme reagovat na velké množství naprosto aktuálních podnětů. Na tomto vydání se podílela opět řada významných osobností, kterým jsme za skvělou spolupráci velmi. Nebudeme tentokrát vyjmenovávat tu řadu skvělých jmen, seznámíte se s nimi postupně při listování dubnovým FotoVideem, které vám nabízí vše, co máte rádi (snad?) a hlavně přeje pohodu (a to nejen s ním), zdraví a snad už konečně i to kvalitní, upřímné a Dobré světlo!

Vyberte si z dubnového FotoVideo třeba následující:

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

Dívky a paní z nedávné historie? Určitě vás budou zajímat!

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

Vladimír Birgus a Pavel Scheufler uvádějí novou knihu, která patří do vaší knihovny.

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

Velké lidské příběhy v dosud nezveřejněných fotografiích velkého fotografa.

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

Jakou techniku zvolit pro natáčení videa? Poradí vám dva odborníci.

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

Velký průvodce výběrem tiskárny a fotopapíru – 1. díl

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

Výsledky možná překvapí, ale jsou nádherné. Květiny se vám povedly!

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

… a samozřejmě další spoustu zajímavých článků!

POZOR! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Užijte si dubnové FotoVideo

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.