Novinky od Nikonu – objektiv NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S a videobezzrcadlovka Z 30

Publikováno: 1. července 2022 | autor Redakce
z30-16-50dx-3.5-6.3-front34r.jpg

Nikon představil nový teleobjektiv pro systém Z a zároveň tuto řadu bezzrcadlovek doplnil o malý model Z 30, určený především videomakerům.

NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S

Objektiv je konstruován s preferencí maximálně snadné přenosnosti a poskytuje fotografům výhodu ohniskové vzdálenosti 400 mm a působivou kvalitu obrazu řady S – v lehkém provedení, které je ideální pro cestování.

z400-4.5-angle3.jpg

Zvířata v přírodě, sporty, rychlé akce, vzdálené portréty. Tento odolný a zároveň kompaktní a lehký superteleobjektiv s velkým dosahem, brilantním rozlišením a komfortním ovládáním přibližuje na dosah mnoho objektů. S hmotností pouze 1 245 g (přibližně) a celkovou délkou jen 234,5 mm staví výjimečně přenosná konstrukce objektiv NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S jednoznačně do své vlastní třídy. Fotografové mohou objektiv ponechat trvale nasazený na fotoaparátu i během procházky – což umožňuje snáze dojít k nejlepšímu stanovišti.

Ať již jde o statické snímky nebo video, vysoká rozlišovací schopnost tohoto objektivu řady S zaručuje snímky s vynikající reprodukcí neostrých míst obrazu, barvami, kontrastem a brilancí. Výkonná redukce vibrací Nikon v objektivu zaručuje stabilní snímky, zatímco funkce synchronní redukce vibrací nabízí při kombinaci objektivu s fotoaparátem Z 9 účinnost v hodnotě až 6 EV.

Světelnost f/4,5 poskytuje množství příležitostí tvůrčí práce při dostupném osvětlení a výkonnost automatického zaostřování zaručuje rychlé, přesné a výjimečně tiché zachycení objektu. Tento superteleobjektiv navíc podporuje použití telekonvertorů Z, které prodlužují ohniskovou vzdálenost až na 560 mm nebo 800 mm.

nikkor-400mm-f-4,5-vr-s.png

Vyvážená konstrukce udržuje těžiště objektivu blíže tělu fotoaparátu, což usnadňuje plynulé sledování objektu, panorámování a zastavení pohybu. Fotografové mohou objektiv rovněž držet v pohodlnější poloze při fotografování z ruky a dostat se rychleji do správné pozice pro zachycení prchavých okamžiků. Ovládací prvky jsou plně přizpůsobitelné a pokročilé utěsnění proti povětrnostním vlivům chrání objektiv i fotoaparát.

Zurab Kiknadze, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Tento nový působivý 400mm objektiv propůjčuje fotografování superteleobjektivem novou úroveň plynulosti a hbitosti. Bez ohledu na to, co fotografujete, znamená úroveň vyvážení a ovládání objektivu, že žádný snímek nebude mimo váš dosah. A navíc se nebudete cítit přetíženi při chůzi na velké vzdálenosti pro vyhledání nejvhodnějšího místa pro fotografování – nebo objektu.“

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S

Výjimečně snadno přenosný superteleobjektiv: ohnisková vzdálenost 400 mm. Hmotnost pouze 1 245 g (přibližně) a celková délka jen 234,5 mm.

Perfektní vyvážení: těžiště objektivu je blíže tělu fotoaparátu a usnadňuje tak plynulé sledování objektu, panorámování a zastavení pohybu.

Světelnost f/4,5: vynikající reprodukce neostrých míst obrazu (bokeh) a dramaticky limitovaná hloubka ostrosti umožňující izolovat objekty od rušivých pozadí. A možnost snadného zmrazení rychlých akcí.

Výkonná optika: antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat výrazně potlačují výskyt reflexů a závoje. Optická skla Super ED, ED a SR korigují projevy barevné vady od středu až ke krajům obrazového pole.

Rychlé a tiché zaostřování: automatické zaostřování je rychlé, přesné a výjimečně tiché – a sledování objektu je plynulé bez ohledu na to, jestli fotografujete rallykros nebo ptáky a divoká zvířata.

Působivá stabilita: výkonná optická redukce vibrací Nikon nabízí výhodu na úrovni 5,5 EV. A pokud se objektiv použije v kombinaci s fotoaparátem Z 9, umožňuje funkce synchronní redukce vibrací dosáhnout účinnosti na úrovni až 6 EV.

Přizpůsobitelné ovládání: prakticky rozmístěným tlačítkům L-Fn a tichému příkazovému kroužku lze přiřazovat různé funkce. A tlačítko nastavení paměti lze použít pro uložení zaostřených vzdáleností.

Pokročilé utěsnění proti klimatickým vlivům: těsnění proti klimatickým vlivům včetně pryžového těsnicího kroužku okolo bajonetu udržují prach, nečistoty a vlhkost vně všech pohyblivých součástí objektivu. Fluorová vrstva Nikon umožňuje snadné čištění předního optického členu objektivu.

Kompatibilita s telekonvertory: dosah objektivu lze ještě zvýšit prodloužením jeho ohniskové vzdálenosti na 560 mm s využitím TELEKONVERTORU Z TC-1,4× nebo na 800 mm s využitím TELEKONVERTORU Z TC-2×.

Cena objektivu byla stanovena na 95 990 Kč, dostupný by měl být v polovině července letošního roku.

Nikon Z 30

Malý, dobře vybavený a velmi snadno použitelný fotoaparát mirrorless Z 30 je ideální pro každého, kdo chce získat více než poskytuje chytrý telefon a vytvářet lépe vypadající videoblogy s kvalitnějším zvukem – a uchovávat obrazové webové zdroje plné detailních statických snímků.

nikon-z-30.png

Od vybalování výrobků až po recepty a návody, od cestování až po parkour – fotoaparát Z 30 usnadňuje tvorbu výrazných, profesionálně vypadajících videoblogů, které mají brilanci, prostorovou hloubku a čistý zvuk, jaké lze očekávat od špičkových videoblogerů a streamerů.

Obrazový snímač fotoaparátu formátu DX (který je mnohem větší než obrazový snímač chytrého telefonu) umožňuje získat ostré video s bohatými detaily, jaké nelze zaznamenat pomocí chytrého telefonu. Blogeři mohou nyní zaznamenávat dlouhé záběry v délce až 125 minut nepřerušené stopáže videa s použitím nepřetržitého zaostřování během záznamu.

z30-16-50dx-3.5-6.3-front34r.jpg

Fotoaparát Z 30 využívá celou šířku obrazového snímače pro možnost využití celého (přibližně) obrazového pole objektivů pro záznam – a kvalita zvuku je vynikající díky vestavěnému stereofonnímu mikrofonu fotoaparátu nebo externímu mikrofonu.

Výklopný a otočný dotykový monitor umožňuje snadné fotografování z libovolného úhlu a hluboký grip nabízí stabilní fotografování z ruky i při držení fotoaparátu na délku paže.

z30-16-50dx-3.5-6.3-rode-mic.jpg

Změna vzhledu videoblogů je stejně snadná jako výměna objektivů a fotoaparát Z 30 je vybaven pokročilými automatickými funkcemi pro ještě větší míru tvůrčí kontroly. Bez ohledu na to, jak si videoblogeři představují vývoj jejich obsahu, poskytuje fotoaparát Z 30 vždy prostor pro přeměnu těchto idejí v realitu.

Zurab Kiknadze, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Jsme velmi potěšeni, že můžeme přivítat nejnovější přírůstek do řady fotoaparátů Nikon Z. Tento malý, ale přesto velmi schopný fotoaparát pro videology představuje velký skok v kvalitě a možnostech oproti chytrému telefonu. Nejenže uživatelé získají mnohem větší obrazový snímač – který je zásadní pro zachycení stopáže vysoké kvality – ale také svobodu růstu jejich sady spolu s rozšiřováním jejich zkušeností nebo touhou vytvářet obsah v nových stylech.“

z30-16-50dx-3.5-6.3-senheiser-mic.jpg

Souhrn klíčových vlastností: Nikon Z 30

Videoblogy nové úrovně: záznam až 125 minut nepřerušovaného videa. Zaujměte své příznivce časosběrnými videy nebo plynulými zpomalenými záběry ve formátu Full HD (120p).

Působivá kvalita obrazu: velký obrazový snímač CMOS formátu DX s 20,9 milionu pixelů a videy i statickými snímky s bohatými detaily. Elektronická redukce vibrací Nikon pomáhá uchovávat pěkný vzhled a stabilitu stopáže videa.

Brilantní a čistý zvuk: záznam zvuku pomocí citlivého vestavěného stereofonního nebo volitelného externího mikrofonu. Vliv okolního prostředí můžete kontrolovat přímo ve fotoaparátu pomocí funkce redukce hluku větru.

z30-front.jpg

Výklopný a otočný dotykový monitor: možnost snadného pořizování vlastních videoblogů nebo autoportrétů.

Automatické zaostřování pro video: využívá systém nepřetržitého zaostřování pro maximálně snadné zaostřování. Ideální při snímání akcí nebo vlastních videoblogů za pohybu.

Režim autoportrétu: stačí otočit monitor směrem k přední straně fotoaparátu a přístroj automaticky vypne všechny indikace pro získání nerušeného portrétního obrazu.

Zaostřování s detekcí očí a zvířat: k dispozici pro statické snímky a video. Udržuje zaostření na oči lidí nebo koček a psů, a to i v případě, že se na okamžik odvrátí od fotoaparátu.

11 sn./s: rychlé sériové snímání s kompletním automatickým zaostřováním a automatickou expozicí, umožňující uživatelům pořídit perfektní snímky uprostřed každé akce.

z30-back-closed.jpg

Snadné snímání: tlačítko záznamu videa je umístěné na horní straně fotoaparátu pro snadný přístup v libovolné orientaci a uživatelé mohou ukládat samostatná nastavení pro video a statické snímky – a poté mezi nimi podle potřeby přepínat.

Kreativní předvolby Picture Control: 20 vestavěných filtrů pro video a statické snímky. Všechny přizpůsobitelné a s účinky viditelnými v reálném čase během fotografování.

Snadné připojení a sdílení: technologie Bluetooth a Wi-Fi usnadňují připojení prakticky na libovolném místě. Aplikace Nikon SnapBridge umožňuje uživatelům přenášet video a statické snímky do jejich chytrého zařízení.

Kabel USB-C součástí dodávky: stačí jen připojit pro získání trvalého napájení fotoaparátu Z 30: a současné živé vysílání videoblogu a nabíjení baterie fotoaparátu.

Výměnné objektivy: vybírejte z kompletní řady objektivů NIKKOR Z – nebo nasaďte volitelný adaptér bajonetu FTZ II a použijte objektivy s bajonetem Nikon F pro digitální jednooké zrcadlovky.

Příslušenství pro videology: fotoaparát je kompatibilní s širokou nabídkou populárního příslušenství pro videoblogy. Uživatelé si rovněž mohou zakoupit speciálně vybranou sadu Nikon pro videoblogy, která obsahuje vše potřebné pro získání videoblogů ve vysoké kvalitě.

Fotoaparát bude dostupný v polovině července buď jako samostatné tělo nebo v několika kitech. Doporučené ceny jsou následující:

  • Nikon Z 30 tělo: 20 990 Kč
  • Nikon Z 30 + NIKKOR Z DX 16–50 mm: 24 990 Kč
  • Nikon Z 30 + NIKKOR Z DX 16–50 mm + 50–250 mm: 31 490 Kč
  • Nikon Z 30 Vlogger Kit: 25 990 Kč
Právě vychází
fv09-23-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.