Novinka od TAMRON – První 17-70mm F2.8 zoom objektiv pro APS-C bezzrcadlovky SONY

Publikováno: 28. prosince 2020 | autor Redakce
Novinka od TAMRON – První 17-70mm F2.8 zoom objektiv pro APS-C bezzrcadlovky SONY

Nový 17-70mm F2.8 je pro Tamron prvním vysokorychlostním zoom objektivem pro APS-C bezzrcadlovky. Se světelností F2.8 napříč celé ohniskové vzdálenosti 17-70mm a 4.1 poměrem přiblížení z něj dělá ideálního partnera pro každodenní použití (25,5-105mm full frame přepočet). Novinkou je optická stabilizace objektivu, která se dočkala upgradu a s novou AI technologií je objektiv perfektní pro natáčení videa.

Jako ostatní členové FE řady, i tento objektiv pro APS-C bezzradlovky disponuje voděodolnou konstrukcí, fluorovou ochranou, průměrem filtru 67mm a samozřejmostí je podpora nativních funkcí fotoaparátu Sony, včetně Fast Hybrid AF a Eye AF.

Novinka od TAMRON – První 17-70mm F2.8 zoom objektiv pro APS-C bezzrcadlovky SONY

1. Světová premiéra v APS-C

Model B070 je první vysokorychlostní zoom objektiv pro APS-C bezzrcadlovky s ohniskovou vzdáleností 17-70mm (25,5mm-105mm FE přepočet), který vyniká svou světelností F2.8 a 4.1x

2. Neuvěříte, jak vynikající tento objektiv je

Optická konstrukce tohoto objektivu je sestavena z 16 členů ve 12 skupinách, včetně dvou GM a jednoho HM členu, což je pro tuto řadu objektivů neuvěřitelný výkon, zaručující ostré snímky ve vysokém rozlišení až do krajů.

3. Upgradovaná stabilizace obrazu s AI technologií pro natáčení videa

Tamron 17-70mm F2.8 disponuje novou technologií stabilizace obrazu, kterou jistě využijí uživatelé bezzrcadlých fotoaparátů bez stabilizace čipu.

Novinka od TAMRON – První 17-70mm F2.8 zoom objektiv pro APS-C bezzrcadlovky SONY

4. MOD 19cm

Předmět, který je vzdálený 19cm, není pro tento objektiv vůbec žádný problém. Využijte naplno tuto funkci objektivu. Na širokém konci zaostříte od 19cm a na 70mm od 39cm.

5. Kompaktnost, kompaktnost, kompaktnost

Tento objektiv měří pouhých 119 cm a váží 525 g. S těmito parametry je to pro objektiv s optickou stabilizací pozoruhodný výsledek.

6. RXD krokový motor, který neuslyšíte. Natěšený na natáčení videa.

Tento AF pohon v sobě obsahuje sensor, který reaguje na pohyb RXD motoru. Tento postup zaručuje velmi rychlé a přesné ostření se skvělým výsledkem při kontinuálním ostření nebo při natáčení videa. Obrovskou výhodou je pro filmaře nesmírně tichý motor ostření a díky jeho navržení šetří váhu a rozměry objektivu.

7. Voděodolná konstrukce, Fluorový povrch, Zoom lock

Tyto vlastnosti oceníte zejména při fotografování v náročných povětrnostních podmínkách. Přední strana čočky je také pokryta speciální fluorovou vrstvou, která chrání před vodou a mastnotami.

Zoomlock oceníte při transportu objektivu nebo při nošení objektivu za opaskem. Chrání tak zejména proti nechtěnému vysunutí tubusu.

8. Kompabilita s nativními funkcemi fotoaparátu, včetně Fast Hybrid AF a Eye AF

Novinka od TAMRON – První 17-70mm F2.8 zoom objektiv pro APS-C bezzrcadlovky SONY

Model

: B070

Ohnisková vzdálenost

: 17-70mm (pro APS-C mirrorless formát)

(full-frame mirrorless formát: 25.5-105mm)

Světelnost

: F2.8

Úhel pohledu

: 79° 55'-23° 00' (pro APS-C bezzrcadlovky)

Optická konstrukce

: 16 členů ve 12 skupinách

MOD, minimální vzdálenost

: 0.19m /7.5 in (WIDE), 0.39m /15.4 in (TELE)

Maximální poměr zvětšení

: 1:4.8 (WIDE) / 1:5.2 (TELE)

Průměr filtr

: φ67mm

Průměr objektivu

: φ74.6mm

Délka

: 119.3mm (4.7 in)

Váha

: 525g (18.5 oz)

Počet lamel clony

: 9 (circular diaphragm)**

Maximální hodnota clony

: F22

Příslušenství

: Přední krytka, zadní krytka, sluneční clona

Bajonet

: Sony E-mount

 

 


Už máte lednové vydání časopisu FOTOVIDEO?

Nebyli bychom to my, abychom vám nenabídli stovku naprosto vyrovnaných stránek. Začínáme rychle v zákulisí i na trati Formule 1 a uklidňujeme se v krásných krajinách a divokých přírodních scenériích. Jako vždy, pro každého něco a kvalita na prvním místě. Bude se vám líbit?

fotovideo-01-2021.jpg

S kým se v lednovém FotoVideo setkáte?

Hned v úvodu s Jiřím Křenkem, jediným Čechem, který má akreditaci na fotografování závodů Formule 1. Jeho zážitky jsou až neuvěřitelné a fotografie úžasné. Hned v závěsu za ním je na dalších stránkách neuvěřitelná žena, oficiální fotografka Českého olympijského týmu, právě čerstvě oceněná Bára Reichová. Jeden fotografický zážitek tedy střídá další. Abychom nebyli jen v pohybu, dali jsme slovo i mistrům krajinářům. Co vám říkají jména Martin Rak a Martin Šaroch. Každý z nich své krajiny pojímá a snímá jinak a současně oba milují krásu a nedotknutelnost přírodu. Jejich snímky jsou dokonalými a propracovanými obrazy. A tak bychom mohli pokračovat s líčením originality Dana Vojtěcha, vzpomínkami Františka Dostála nebo dokumenty Lucie Mojžíšové. Naše nabídka je i v roce 2021 široká a bude taková stále. Jsme rádi, že jste s námi.

Vybírejte z lednového vydání časopisu FotoVideo v novém kabátě:

ROZHOVOR: JIŘÍ KŘENEK

Pouze dvacet fotografů z celého světa na trati Formule 1

jiri-krenek.jpg

INTERVIEW: BARBORA REICHOVÁ

Projekt Nezlomní olympionici vznikl v lockdownu a je dokonalý

barbora-reichova.jpg

ROZHOVOR: MARTIN RAK

Nejraději mám krajiny na sever od Prahy, říká mistr

martin-rak.jpg

ROZHOVOR: MAREK ŠAROCH

Dá se říct, že přes den létám s dronem jen výjimečně…

marek-saroch.jpg

PRAXE: DAN VOJTĚCH

Virtuální skatepark v Maxspace

dan-vojtech.jpg

FOTOGRAF ROKU: VYHRAJTE TÝDEN S VOLVO

Výjimečná soutěžní kategorie zahájena

vyfot-volvo.jpg

FOTOGRAF ROKU: PRVNÍ TÉMA NOVÉHO ROČNÍKU VYHODNOCENO

Téma Pohled z okna přitáhlo téměř 1500 fotografií! Jak jste dopadli vy a jak vaši fotografičtí přátelé? Pořadí najdete jen v tištěném vydání FotoVideo.

fotograf-roku.jpg

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

A zase máme pro vás další dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na celý rok 2021! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás na zimní měsíce a vyzkoušejte si, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného klesá jeho cena….

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze s námi!

Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO

 

 

Právě vychází
fv12-23-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.