Nové TELEKONVERTORY NIKON Z

Publikováno: 21. července 2020 | autor Redakce
Nové TELEKONVERTORY NIKON Z

Nikon uvádí dva telekonvertory Z, které rozšiřují dosah kompatibilních objektivů NIKKOR Z. TELEKONVERTOR Z TC-1,4× poskytuje uživatelům o 40 % větší dosah, zatímco TELEKONVERTOR Z TC-2× dosah zdvojnásobuje. Prvním objektivem kompatibilním s těmito telekonvertory je NIKKOR Z 70–200 mm f/2,8 VR S. S rozšiřováním řady objektivů NIKKOR Z budou s telekonvertory Z kompatibilní další objektivy.

Pokročilá optická konstrukce Nikon zaručuje ostrý obraz s vysokým rozlišením při použití obou telekonvertorů za současného zachování nejkratší zaostřitelné vzdálenosti použitého objektivu. Navíc je zde vynikající automatické zaostřování systému Nikon Z a naprosto stabilní redukce vibrací, které uživatelům poskytují rychlost a přesnost, jaké lze očekávat od systému Nikon Z. Uživatelé mohou s pomocí telekonvertoru proměnit svůj teleobjektiv se zoomem v superteleobjektiv nebo rozšířit dosah svého objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností. To vše bez negativního vlivu na kvalitu obrazu.

Nové TELEKONVERTORY NIKON Z

Oba nové telekonvertory Z jsou vynikající výrobky. Jsou utěsněny proti vnikání prachu a vlhkosti a opatřeny fluorovou vrstvou Nikon – účinně odpuzující prach a nečistoty. Konstrukce tubusu telekonvertorů je vytvořena z odolného anodizovaného hliníku s hrubým povrchem a jejich design odpovídá fotoaparátům Nikon Z a objektivům NIKKOR Z.

Nové TELEKONVERTORY NIKON Z

Ines Bernardes, product manager u společnosti Nikon Europe, uvádí: „Nové telekonvertory Nikon přináší do systému mirrorless Nikon Z všestrannost nového rozměru. S rozšiřováním řady objektivů NIKKOR Z porostou i vaše možnosti využití telekonvertorů Z. Bez ohledu na to, jestli fotografujete akce, divoká zvířata nebo přírodu, budete schopni se přiblížit k objektům a zachytit detaily bez nutnosti výměny objektivů.“

Nové TELEKONVERTORY NIKON Z

Souhrn klíčových vlastností

TELEKONVERTOR Z TC-1,4×. Prodlužuje ohniskové vzdálenosti kompatibilního objektivu NIKKOR Z o 40 %.
TELEKONVERTOR Z TC-2×. Prodlužuje ohniskové vzdálenosti kompatibilního objektivu NIKKOR Z o 100 %.
Vynikající kvalita obrazu systému Nikon Z. Pokročilá optická konstrukce Nikon zaručuje ostrý obraz s vysokým rozlišením a úbytkem světla na úrovni pouze 1 EV nebo 2 EV v závislosti na použitém telekonvertoru.
Ostrý obraz a rychlé zaostřování. Vynikající automatické zaostřování. Vysoce účinná redukce vibrací. Uživatelé získají ostrost obrazu a rychlost zaostřování, na jaké jsou zvyklí u systému Nikon Z.
Odolné provedení. Telekonvertory Z jsou utěsněny proti vnikání prachu a vlhkosti. Fluorová vrstva Nikon účinně odpuzuje prach a nečistoty, aniž by snižovala kvalitu obrazu.
Provedení v kvalitě značky Nikon. Konstrukce tubusu telekonvertorů Z je vytvořena z odolného anodizovaného hliníku s hrubým povrchem a jejich design odpovídá fotoaparátům Nikon Z a objektivům NIKKOR Z.

 

Už máte červencové vydání časopisu FOTOVIDEO? Je velké a jeho ambicí je uspokojit všechny, kteří si ho koupí nebo předplatí:

Tak si prohlížejte, čtěte, čerpejte informace a účastněte se soutěže Fotograf roku!Červencové FOTOVIDEO

Vyberte si z červencového vydání časopisu FotoVideo:

FOTÍME SPORT: MICHAL ČERVENÝ

Chcete poznat, jak se fotí cyklistika s nápady?

MINIFOLIA: DENČA MOTÁČKOVÁ A RADEK LAVIČKA

Specialisté tématu měsíce soutěže Fotograf roku

INSPIRACE: KRAJINAMI JANA ŠMÍDA

Nenechte si ujít dokonalé fotografické obrazy

GITZO INSPIRUJE: LOCKDOWN MARTINA SIDORJÁKA

„Fotografování je můj život. Nemohl bych bez něj být.“

TECHNIKA: POKRAČUJEME VE VELKÉM TESTU FILTRŮ

Zrodila se nám docela zajímavá překvapení

TECHNIKA: SONY ZV-1 JE KAMERA I KOMPAKT

Testovali jsme novinku pro vlogery a blogery a pro všechny…

FOTOGRAF ROKU: TÉMA: MOTORKY, AUTA, STROJE

Výsledky jsou jasné! Kdo byl v tomto tématu nejlepší?

S naším předplatným opravdu ušetříte, a ještě k němu dostanete dárek dle vašeho výběru zdarma!

Předplaťte si nás, jde to velmi rychle a můžete si vybrat, zda po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích, či… jak se vám to bude líbit

Vybírejte si například na:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

https://www.send.cz/casopis/779/foto-video

https://foto-video.magaziny.cz/

https://predplatit.cz/detail/foto-video/200/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetřete s námi!

Červencové FOTOVIDEO

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.