Nová řada smartphonů Samsung Galaxy S23

Publikováno: 12. února 2023 | autor Redakce
galaxy-s23-ultra-lifestyle-07-hi.jpg

Modely řady Galaxy S23 představují dosud nejvýraznější posun ve vývoji chytrých telefonů Samsung – zájemci se můžou těšit na nejpokročilejší fotoaparáty, špičkový herní výkon i ekologicky šetrné provedení.

Společnost Samsung Electronics představuje modely Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ a Galaxy S23. Zahajuje tak novou éru v historii prémiových smartphonů Samsung Galaxy. Zájemci se můžou těšit na epické kreativní zážitky se špičkovou fotografickou technikou, která díky transformativní umělé inteligenci umožňuje například noční natáčení videozáznamů v dosud nevídané kvalitě.

Řada Galaxy S23 nabízí i bezkonkurenční výkon, o který se stará zbrusu nová technologie Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy – výsledkem jsou mimo jiné jedinečné herní vlastnosti, za nimiž stojí převratná práce umělé inteligence i dosud nejrychlejší mobilní grafika.

galaxy-s23-lifestyle-01-hi.jpg

Model Galaxy S23 Ultra má integrované oblíbené dotykové pero S Pen, které výrazně rozšiřuje možnosti v oblasti práce, psaní poznámek i zábavy. Inovace, které stojí za všemi zařízeními řady Galaxy S23 nastavují nové standardy a jsou k dispozici v atraktivním, a přitom ekologicky šetrném provedení – Samsung při výrobě nové řady využil víc recyklovaných materiálů než u jakýchkoli jiných chytrých telefonů Galaxy.

„U technologií se dnes nehledí jen na to, co lidem umožňují – hodně také záleží na tom, jak daná technologie přispívá k lepší budoucnosti,“ říká TM Roh, prezident a ředitel mobilní divize Samsung Electronics. „Celá řada Galaxy S vytváří nový standard, pokud jde o jedinečné mobilní zážitky s telefony nejvyšší kategorie. Naším cílem je posunout laťku v oblasti špičkového výkonu tím, že kombinujeme vynikající parametry a inovativní technologie s udržitelnými principy.“

Fotoaparát Samsung Galaxy s vyšším rozlišením a spoustou kreativních možností od rána do večera

S Galaxy S23 Ultra se může každý těšit na fenomenální fotografie i videa. Do výbavy patří nejvyspělejší fotografický systém, jaký telefon Galaxy kdy měl, vhodný prakticky do jakýchkoli světelných podmínek, s neuvěřitelně kvalitní kresbou detailů. Vylepšené funkce pro noční fotografování a natáčení optimalizují snímky tak, že jsou skvělé za jakýchkoliv podmínek.

Chcete si natočit koncert oblíbené hudební hvězdy, udělat si selfie v mořském akváriu nebo si prostě pořídit památku na příjemnou večeři s přáteli? V každém případě se můžete těšit na ostřejší fotografie i videa. Šum, který tak často znehodnocuje fotografie pořízené ve slabém světle, spolehlivě opraví algoritmy digitálního zpracování obrazu s využitím umělé inteligence tím, že vylepší detaily a barevné odstíny.

galaxy-s23-plus-image-04-hi.jpg

Vůbec poprvé v řadě Samsung Galaxy tak model Galaxy S23 Ultra nabízí snímač s technologií Adaptive Pixel s výsledným rozlišením 200 megapixelů, který dokáže zaznamenat jakýkoli epický okamžik s ohromující přesností. K souběžnému zpracování obrazu ve vysokém rozlišení v několika úrovních používá technologii zvanou pixel binning.

Samsung dobře vím, jak důležité jsou v dnešní komunikaci selfie fotografie a videa, a proto v celé řadě Galaxy S23 najdete vůbec poprvé přední fotoaparáty s technologií Super HDR, rychlým automatickým ostřením a vyšší záznamovou frekvencí, která narostla ze 30 na 60 obr/s. Díky tomu budou selfie výrazně lepší.

Uživatelé, kteří chtějí mít fotografování a natáčení plně pod kontrolou, můžou využít celou řadu šikovných fotografických nástrojů a funkcí. K nim patří například aplikace Expert RAW, s níž se setkáme jen u modelů Samsung Galaxy. Ta umožňuje ukládat fotografie souběžně ve formátech RAW i JPG jako u profesionálních zrcadlovek, ovšem bez rozměrné a těžké výbavy.

Ve složitějších světelných podmínkách můžou kreativní jedinci experimentovat s vícenásobnou expozicí, v režimu Astrofotografie se zase můžou těšit na skvělé záběry Mléčné dráhy či jiných objektů na noční obloze. Příslušné hodnoty lze nastavit přímo v prostředí fotoaparátu v aplikaci Expert RAW, kterou si majitelé modelů Galaxy S23 můžou nově stáhnout. Nové možnosti ovládání fotoaparátu najdeme i na chytrých hodinkách Galaxy Watch5 v aplikaci Camera Controller, díky níž se dá například přímo na hodinkách zoomovat.

V modelech Galaxy S23+ a Galaxy S23 se dočkala vylepšení i samotná fyzická podoba fotoaparátu. Odstranili jsme obrubu objektivů, čímž design fotoaparátů Galaxy vstoupil do nové éry a působí ještě výrazněji než dřív.

Špičkový výkon znamená budoucnost mobilního hraní

Herní vývojáři i samotní hráči touží neustále naplňovat i ty nejodvážnější představy. Žádá si to technologii, která překoná veškerá očekávání. Proto firmy Samsung a Qualcomm vylepšily modely Samsung Galaxy pomocí zbrusu nové platformy Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy, což je nejvýkonnější platforma v historii řady Galaxy.

galaxy-s23-ultra-image-17-hi.jpg

Zároveň se jedná o nejrychlejší procesor Snapdragon na současném trhu. Baterie modelu Galaxy S23 Ultra s kapacitou 5000 mAh dokáže pohánět výkonnější fotoaparát než u modelu Galaxy S22 Ultra, aniž by se rozměry samotného telefonu zvětšily.

Přepracovaná mikroarchitektura procesoru zvyšuje výpočetní výkon řady Galaxy S23 zhruba o 30 procent v porovnání s řadou Galaxy S22. Fotografování a natáčení skvělých záběrů ve slabém světle vyžaduje biliony kalkulací za vteřinu, proto výrobci optimalizovali už tak velmi výkonnou NPU architekturu o 49 procent a zapojili do zpracování obrazu nejmodernější algoritmy umělé inteligence. Jedním z nejvýznamnějších vylepšení řady Galaxy S23 je optimalizovaný grafický procesor (GPU), zhruba o 41 procent rychlejší v porovnání s řadou Galaxy 22 a vyvinutý zejména pro náročné uživatele.

Budoucnost patří dokonalé digitální realitě, proto Galaxy S23 Ultra přichází s podporou technologie sledování světelných paprsků v reálném čase (real-time ray tracing), s níž se v herním mobilním světě setkáváme stále častěji. Technologie dokáže simulovat a sledovat všechny světelné paprsky ve virtuálním obraze, výsledkem je věrnější zobrazení pohybových scén. Zvětšila se i chladicí komora, kterou nyní najdeme na všech telefonech řady Galaxy S23, a to znamená lepší a stabilnější výkon při dlouhém a náročném hraní.

Špičkové výkonové parametry modelu Galaxy S23 Ultra přijdou vhod i vzhledem k rozměrnému displeji s úhlopříčkou 6,8 palce neboli 17,2 cm. Není tolik zakřivený do okrajů jako u předchozích modelů, čímž se jeho plocha opticky zvětšuje a zplošťuje a displej tak nabízí nejlepší obraz v historii chytrých telefonů Samsung Galaxy.

Jedinečná funkce Enhanced Comfort neboli Vylepšený uživatelský komfort umožňuje upravit barevné odstíny a kontrast, což především v noci znamená menší zátěž pro oči. K dispozici jsou nově tři stupně intenzity podsvícení namísto dvou, čehož využijeme naopak za jasných slunečných dnů.

S důrazem na blaho planety

Řada Galaxy S23 přináší nejen skvělé technologie, ale také ekologicky šetrné provedení, a také v tomto smyslu posouvá dosud známé hranice. V porovnání s řadou Galaxy S22 se zvýšil podíl recyklovaných materiálů ze šesti interních komponentů u Galaxy S22 Ultra na 12 u Galaxy S23 Ultra. Řada Galaxy S23 také využívá širší spektrum recyklovaných materiálů než jakékoli jiné smartphony Galaxy, například recyklovaný hliník a sklo, recyklované plasty z vyřazených rybářských sítí, barelů na vodu a PET lahví.

Nová řada S23 také jako první disponuje ochranným krycím sklem Corning Gorilla Glass Victus 2 s vylepšenou dlouhodobou trvanlivostí. Také při jeho výrobě se používal recyklovaný obsah, v průměru z 22 %. Všechny telefony Galaxy S23 Samsung prodává v papírových krabičkách v novém provedení, vyrobených kompletně z recyklovaného papíru.

galaxy-s23-ultra-lifestyle-07-hi.jpg

S novou řadou Galaxy S23 zkrátka Samsung hodlá minimalizovat svůj dopad na životní prostředí a zároveň si udržet vysokou úroveň, pokud jde o kvalitu a estetiku. Celá řada Galaxy S23 získala certifikát UL ECOLOGO, který svědčí o zmenšené ekologické stopě.

Chtějí-li uživatelé používat přístroj co nejdéle, nabízí jim řada Galaxy S23 záruku čtyř budoucích generací operačního systému a pět let bezpečnostních aktualizací. Zákazníci můžou využít i výhodných programů typu Samsung Care+, což je speciální servisní služba pro případ náhodných poškození, oprav apod.

Uživatelsky příjemný systém zabezpečení a ochrany soukromí bez jakýchkoli kompromisů

Bezpečí a ochrana osobních údajů tvoří základ celé řady Galaxy S23. Každý chytrý telefon disponuje komplexním systémem zabezpečení Samsung Knox, který získal víc oficiálních bezpečnostních certifikátů než jakékoli jiné mobilní zařízení, platforma nebo řešení na trhu. Díky jednoduchému ovládacímu panelu mají uživatelé modelů Samsung Galaxy dokonalý přehled, kdo má přístup k jejich datům a jak se využívají.

Jediným pohledem lze snadno zjistit, zda jsou osobní údaje v nebezpečí. Systém zasílá uživatelům i jednoduché výzvy, jak v případě potřeby nastavení změnit. Uživatelé také můžou přesně rozhodnout, které aplikace a programy získají přístup k jejich datům a jak je můžou používat.

Dalším bezpečnostním prvkem je systém Knox Vault, poprvé představený u řady Galaxy S21. Ten chrání důležité informace v řadě Galaxy S23 tím, že je izoluje od zbytku paměti i operačního systému.

Víc svobody a flexibility při moderním propojeném životním stylu

Srdcem současné řady Samsung Galaxy S je nepochybně vynikající model Samsung Galaxy Ultra. Špičkové inovace, které přináší model Galaxy Ultra, se ovšem neomezují jen na chytré telefony. Kvality celého ekosystému Samsung Galaxy zvyšují i zbrusu nový notebook Galaxy Book3 Ultra a také tablet Galaxy Tab S8 Ultra.

Lepší vzájemná komunikace modelů Galaxy S přináší spoustu dalších výhod. Systém Samsung Multi Control, který umožňuje ovládat notebooky a tablety Samsung Galaxy pomocí jediné klávesnice a myši, nyní přichází i do telefonů Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ a Galaxy S23. Vylepšené možnosti práce usnadňují například kopírování textů z jednoho zařízení do druhého.

Model Galaxy S23 Ultra také díky funkci Google Meet vylepšuje možnosti videohovorů, při nichž lze využívat poznámky Samsung Notes a pracovat s dotykovým perem S Pen. Při schůzkách přes Google Meet můžou účastníci současně společně upravovat dokument v různých zařízeních se systémem Android a nemusejí si prohlížet sdílenou obrazovku.

Ceny, zahajovací nabídka a dostupnost v ČR

Mobilní telefony Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra s většími kapacitami úložiště se začnou v České republice prodávat 6. února, varianty s nižšími kapacitami od 17. února 2023.

Zákazníci, kteří si v období od 1. 2. do 16. 2. 2023 (včetně) nebo do vyprodání zásob koupí mobilní telefon Galaxy S23, S23+ nebo S23 Ultra získají model s dvojnásobně vyšší kapacitou paměti za cenu modelu s kapacitou nižší. Při nákupu stačí zadat slevový kód, v případě nákupu v prodejně slevu uplatní prodejce.

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.