Nová PTZ kamera Axis nabízí vynikající citlivost na světlo a nejrychlejší zoom na trhu

Publikováno: 21. ledna 2023 | autor Redakce
axis-q6318le-city-riverside.jpg

Společnost Axis Communications uvedla na trh novou vysokorychlostní PTZ kameru AXIS Q6318-LE. Tato kamera je určená k videodohledu za každého počasí a disponuje výkonným IR přísvitem pro monitorováni v naprosté tmě.

Nová vysokorychlostní PTZ kamera AXIS Q6318-LE využívá 1/2" palcový snímací senzor s vynikající citlivostí na světlo, který poskytuje čistý a jasný obraz a lépe zvládá práci se stíny i v náročných světelných podmínkách.

Díky IR přísvitu a funkci den/noc je ideální také pro monitoring v naprosté tmě. Její schopnost vypořádat se s náročnými světelnými podmínkami podporuje také špičková technologie Lightfinder 2.0, díky které jsou i záběry pořízené v šeru při téměř nulovém osvětlení barevně věrné a bohaté na detaily. Navíc nabízí laserové ostření, které spolehlivě funguje i ve tmě.

axis-q6318-w.jpg

Kromě toho Zipstream s kodeky H.264 a H.265 výrazně snižuje požadavky na šířku pásma a úložiště, aniž by se snížila kvalita obrazu. Nabízí také modul TPM (Trusted Platform Module), který je certifikován podle standardu FIPS 140-2 úrovně 2, aby se zajistilo bezpečné ukládání všech kryptografických klíčů a certifikátů.

Vestavěné pokročilé analytické funkce

Tato špičková kamera obsahuje všechny funkce, které potřebujete ke sledování a identifikaci podezřelého chování. AXIS Q6318-LE disponuje nejrychlejším zoomem na trhu – díky 31× optickému zoomu, vestavěnému laserovému ostření a funkcím rychlého zoomu umožňuje snadno sledovat rychle se pohybující objekty.

Disponuje softwarem Axis Object Analytics, jenž umožňuje detekovat a klasifikovat objekty v záběru, rozeznávat lidi a různé typy vozidel, a přizpůsobit tím videodohled specifickým potřebám. Součástí kamery je funkce Autotracking 2, díky níž je možné podezřelé osoby nebo vozidla označit a aktivně sledovat, a to i s využitím dynamického překrytí textem s názvy ulic nebo symbolem kompasu, které zajišťuje rychlou orientaci při sledování objektů. Lze ji také propojit s multikamerovým hnízdem, a získat tím snadno kompletní přehled o dění v plném rozsahu 360°.

axis-q6318le-city-riverside.jpg

V neposlední řade Axis pečuje o zachování soukromí – oblasti, kde videodohled není potřebný (jako jsou sousedící soukromé pozemky a objekty), je možné maskovat obraz pixelizací.

Nákladově efektivní a zabezpečená pro případ kyberútoku

Tato kamera s krytím IP66 a odolností proti vandalismu je chráněna proti vniknutí prachu a vysokotlakých proudů vody z jakéhokoli směru. Detekce nárazu navíc spustí poplach, když kameru zasáhne. Odolává extrémním teplotám v rozmezí od -50 do 74°C (-58 to 165 °F) podle normy NEMA TS2.

Tato cenově výhodná kamera má navíc dvě teplotní zóny pro úsporu energie, což je užitečné zejména při použití solárních panelů nebo baterií jejímu napájení. K úspornějšímu provozu stačí vybrat si mezi dvěma různými teplotními rozsahy. Kamera je ideální k městskému dohledu i do otevřených prostranství s obtížnými světelnými podmínkami, jako jsou například parky. Zároveň se uplatní všude tam, kde jsou potřeba detailní záběry ve forenzní kvalitě 24/7.

Axis Q6318-LE podporuje optické připojení i PoE napájení, což umožňuje snadnou instalaci a připojení na velké vzdálenosti. Axis nezapomíná ani na vlastní bezpečnost a mezi pokročilými funkcemi zabezpečení zde naleznete firmware s autorizací (signed firmware) nebo bezpečné spuštění (secure boot), které zajišťují, že je v kameře vždy nainstalovaný pouze autorizovaný operační systém od výrobce.

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.