Nová malá kamera Canon ML-105 EF natáčí i v noci. Odolá extrémním teplotám

Publikováno: 9. listopadu 2020 | autor Redakce
Canon ML-105 EF

Společnost Canon Europe představila výkonnou víceúčelovou kameru ML-105 EF schopnou natáčet za tmy v rozlišení 2,07 MP. Nová kamera Canon ML-105 EF staví na úspěchu modelu ME20F-SH, který získal cenu Emmy.

Dosahuje shodných výsledků při nízké hladině osvětlení, avšak v menším a lehčím těle. Je proto ideální pro použití v systémech kamerového dohledu. Tělo kamery je zpevněné a odolné vůči nárazům, prachu a vodě. Navíc odolává extrémním klimatickým podmínkám. Kamera ML-105 EF – jedna ze čtyř variant modelu - je koncipovaná tak, aby ji bylo možné jednoduše začlenit do stávajících systémů. Pro tento účel je vybavená rozhraním SDI a bajonetem Canon EF, což poskytuje uživatelům širší výběr objektivů podle jejich potřeb.

canon-ml-105-ef-4.jpg

Vysoký výkon při nízké hladině osvětlení

Kamera ML-105 EF se vyznačuje mimořádnou citlivostí ISO až 4 miliony. Díky tomu dokáže zachytit objekty osvětlené méně než 0,0005 luxu. Plnoformátový snímač 35 mm typu CMOS o rozlišení 2,07 MP zachycuje ostrý obraz s nízkou úrovní šumu, a to i v extrémně temném prostředí. Díky této schopnosti je ML-105 EF ideální pro noční natáčení s vysokou kvalitou obrazu, například dokumentárních filmů o přírodě nebo k ostraze důležitých prostor.

canon-ml-105-ef.jpg

Kompaktní a odolné tělo

Malé, ale robustní tělo kamery ML-105 EF váží pouhých 800 gramů a měří přibližně 76 x 76 x 112 mm. Je tedy velmi snadno přenosné a lze jej pohodlně připevnit k dronu nebo vozidlu pro dynamičtější a flexibilnější možnosti filmování. Oproti vysoce oceňovanému modelu ME20F-SH je o 50 % menší a o 30 % lehčí. Vodě a prachu odolná konstrukce této kapesní kamery zvládne práci v poušti i deštěm bičované krajině při teplotách od -20 °C do více než 50 °C. Vedle odolnosti proti povětrnostním vlivům je vybavená i ochranou proti vibracím a rázům. Pro situace, kdy je nutné kameru rychle sbalit a odpojit kabely, je vybavená odolným terminálem ODU.

Flexibilita

Bajonet EF umožňuje kameru ML-105 EF jednoduše začlenit do standardních pracovních postupů a poskytuje uživatelům výběr z kompletní nabídky objektivů podle jejich potřeb. Pro účely filmování objektů vzdálených i stovky metrů při nízké hladině osvětlení kamera podporuje teleobjektivy Canon EF s nejdelšími ohniskovými vzdálenostmi. Univerzálnost kamery zvyšuje kompatibilita s řadou filtrů jiných značek, včetně infračervených, pásmových a neutrálních (ND) filtrů, takže je možné dosáhnout téže kvality obrazu ve všech situacích. Tento model je vybavený portem SDI – nejběžnějším výstupním rozhraním užívaným u videozařízení – pro bezproblémovou integraci se stávající infrastrukturou.

 

Řada se rozrůstá

Vedle ML-105 EF přibydou do nabídky víceúčelových kamer společnosti Canon tři další odlehčené modely – ML-100 EF, ML-100 M58 a ML-105 M58. Všechny jsou snadno přenosné díky novému kompaktnějšímu tělu než má oceňovaný model ME20F-SH. Modely ML-100 EF a ML-100 M58 využívají kabel standardu CoaXPress a bajonet Canon EF, respektive uchycením M58. Model ML-105 M58 je vybavený terminálem SDI a osazený závitem M58.


Už máte listopadové číslo časopisu FOTOVIDEO?

Z tohoto vydání jsme vám namátkou vybrali:

DIVOKÁ PŘÍRODA: ROSTISLAV STACH

Je složité fotit jeleny v říji? Přečtěte si náš rozhovor s mistrem wildlife.

DIVOKÁ PŘÍRODA: ROSTISLAV STACH

ROZHOVOR: ELIŠKA SKY

„Jako art director stojím za tvořením konceptu a nápadu,“ říká výborná fotografka.

ROZHOVOR: ELIŠKA SKY

ROZHOVOR: MIA KŘIŽKOVÁ

„Člověk má pocit, že pořád musí někam dostat…“ a ono to jde, když se chce!

ROZHOVOR: MIA KŘIŽKOVÁ

ÚVAHA: UMĚLECKÉ FOTOGRAFIE JE PŘÍLIŠ?

Zkuste si zapolemizovat s Františkem Dostálem!

NÁŠ SERIÁL: JEDENÁCTÝ DÍL S CENTREM FOTOŠKODA

Tradice fotografických služeb v centru Prahy je dlouhá a jejich kvalita je známá.

NÁŠ SERIÁL: JEDENÁCTÝ DÍL S CENTREM FOTOŠKODA

RECENZE KNIHY: JAN ŠMÍD PHOTOGRAPHY

Tuto publikaci si moc přejeme jako dárek pro vás k předplatnému…

RECENZE KNIHY: JAN ŠMÍD PHOTOGRAPHY

RECENZE KNIHY: PRAKTICKÝ RÁDCE PRODUKTOVÉHO FOTOGRAFA

Šimon Pikous se svým týmem sestavil fotografickou kuchařku, o kterou je obrovský zájem.

RECENZE KNIHY: PRAKTICKÝ RÁDCE FOTOGRAFA

PRAXE: PŘIPRAVÍME SI VLASTNÍ KALENDÁŘ?

Testovali jsme ideální dárky od CEWE. Můžete si vybrat a zkusit i adventní!

PRAXE: PŘIPRAVÍME SI VLASTNÍ KALENDÁŘ?

FOTOGRAF ROKU: JEDENÁCTÉ TÉMA NA VÝBORNOU

Řeky a potoky, moře a jezera opravdu umíte! Je to zážitek sledovat vaše fotografie.

FOTOGRAF ROKU: JEDENÁCTÉ TÉMA NA VÝBORNOU

… a další a další!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

Vyberte si z nových i klasických dárků k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Je čas si udělat radost (a také vašim blízkým?) pod stromeček! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás na zimní měsíce a vyzkoušejte si zda po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/jedinecna-nabidka-predplatneho-casopisu-fotovideo_10642.html

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte s námi!

Barevné úsměvy listopadového FotoVideo

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.