Nová generace tiskáren Canon s technologií MegaTank – kde se kvalita setkává s kvantitou

Publikováno: 18. dubna 2021 | autor Redakce
Nová generace tiskáren Canon s technologií MegaTank – kde se kvalita setkává s kvantitou

Řešení pro tisk obrazového materiálu ve velkých objemech ve vysoké kvalitě pro fotolaby a domácí fotografické nadšence.

Společnost Canon Europe oznámila rozšíření své řady barevných tiskáren s možností doplňování inkoustu o dva nové modely pro vysoko objemový fotografický tisk – zařízení 3-v-1 PIXMA G640 a jednoúčelovou tiskárnu PIXMA G540. Díky tiskové hlavě FINE a sadě šesti inkoustů na bázi barviv (systém ChromaLife 100) obě zařízení umožňují tisknout živé a detailně prokreslené fotografie, na které může být hrdý každý fotografický nadšenec. Mezi jejich další přednosti patří velkokapacitní nádobky na inkoust, které umožňují tisk ve velkých objemech, jednoduchá údržba a rozšířená podpora tiskových médií. Jedná se tedy o ideální řešení pro fotolaby, které potřebují vyhovět náročným požadavkům na tisk.

Nová generace tiskáren Canon s technologií MegaTank – kde se kvalita setkává s kvantitou

Vysoce kvalitní tisk na libovolný povrch

Tiskárny PIXMA G640 a G540 dávají poskytovatelům tiskových služeb konkurenční výhodu díky šesti inkoustům na bázi barviv, včetně dvou nových barev (červené a šedé), s nimiž je možné tisknout živé, vysoce kontrastní fotografie s širokým barevným spektrem, hlubokými a prokreslenými stíny a sytými tóny. Oba modely jsou osazené tiskovou hlavou s technologií FINE, která dosahuje vysoké kvality tisku s nízkou zrnitostí a výraznou barevností.

Uživatelé se mohou spolehnout na konzistentně vysokou kvalitu tisku s minimálním barevným posunem na libovolném povrchu. Tiskárny podporují široké spektrum médií, včetně oboustranného matného, běžného lesklého či polomatného fotopapíru. Fotografičtí nadšenci, kteří chtějí dát průchod své kreativitě, mohou tisknout fotografie bez okrajů až do formátu A4 a vybírat z široké škály médií, jako je magnetický fotografický papír Canon pro tisk vlastních magnetů na dvířka lednice nebo opakovaně použitelný samolepicí fotografický papír pro výzdobu stěn.

Nová generace tiskáren Canon s technologií MegaTank – kde se kvalita setkává s kvantitou

Vysokoobjemový fotografický tisk

Nejnovější inkoustové tiskárny Canon jsou konstruované pro vysokou zátěž při využití například v komerčních fotolabech. Jsou proto vybavené inkoustovými nádobami MegaTank s mimořádně vysokou výtěžností. Jedna sada inkoustových nádobek vystačí přibližně na 3800 fotografií formátu 10x15 cm, což znamená delší intervaly doplňování inkoustů, kratší dobu prostojů a nižší náklady. Firmy se tedy nemusí v tisku omezovat.[i] Nové tiskárny dokáží vytisknout fotografii formátu 10x15 cm za necelých 47 sekund[ii]. Zadní zásobník na 100 listů umožňuje tisknout delší dobu nepřerušovaně. To vše pomáhá zvýšit produktivitu, což ocení zejména frekventované provozovny, které musí rychle uspokojit náročné požadavky na tisk.

Nová generace tiskáren Canon s technologií MegaTank – kde se kvalita setkává s kvantitou

Snadné použití, jednoduchá údržba

Tiskárny PIXMA G640 a G540 přináší užitečná vylepšení, například uživatelsky vyměnitelnou tiskovou hlavu pro jemný tisk[iii] a kazetu pro údržbu (tj. zásobník odpadního inkoustu), kterými uživatelům usnadňují péči o zařízení a omezují dobu nutných odstávek. Inkoustové nádobky MegaTank šetří čas a námahu. Jsou opatřené speciálně tvarovanými uzávěry, které brání záměně při doplňování a vyžadují minimální úsilí.

Obě tiskárny jsou energeticky úsporné a šetří energii díky funkci automatického zapnutí a vypnutí. Dvouřádkový LCD display usnadňuje úpravu nastavení a správu tiskových úloh. Tiskárny Canon PIXMA G640 a G540 nabízí možnost připojení přes Wi-Fi, takže si je mohou fotografičtí nadšenci bezdrátově propojit se svými počítači, fotoaparáty a chytrými zařízeními a přímo tisknout své nejpovedenější snímky jednoduše pomocí aplikace Canon PRINT, Mopria pro Android nebo Apple AirPrint.

Canon PIXMA G640 a G540 – hlavní funkce a vlastnosti:

  • Snadno doplnitelné nádobky na inkoust MegaTank s vysokou výtěžností – z jedné sady lze vytisknout 3800i fotografií formátu 10x15 cm
  • Rychlý tisk (fotografie 10x15 cm za 47 sekund ii )
  • Uživatelsky vyměnitelná údržbová kazeta pro výrazné omezení doby odstávek
  • Kompatibilní s mnoha různými médii, včetně magnetických, opakovaně nalepovacích, zažehlovacích, oboustranného matného a fotografického papíru


[i] Výtěžnost inkoustu je odhadovaná hodnota na základě vlastní zkušební metody společnosti Canon s použitím testovacího vzoru podle normy ISO/IEC 29103 při simulaci průběžného tisku s náhradními inkoustovými nádržkami po úvodním nastavení.

[ii] Rychlost fotografického tisku při výchozím nastavení ovladače, tisk standardního obrazu podle normy ISO/JIS-SCID N2 na papír Canon Photo Paper Plus Glossy II, není brána v úvahu doba nutná ke zpracování dat na zdrojovém počítači.

[iii] Dostupnost se liší podle regionu.


Už máte dubnové FOTOVIDEO?

Vzniklo vydání, které opět myslí na všechny své čtenáře a příznivce, a přitom je opět tak trochu mimořádné. Narodilo se totiž v době focení a natáčení nepříznivé, s upřímnou nadějí, že si už ten duben venku i v interiérech užijeme? Je to tak? Splnila se naše redakční očekávání a vaše upřímné přání? To jsme v době jeho přípravy nemohli vědět.

Spousta videa v časopise FotoVideo

Velké téma, které hýbe naším virtuálním a digitálním světem. Zájem o video roste přímo exponenciálně a my to jasně vidíme na množství stažených QR kódů, které přidáváme do jednotlivých článků. Opravdu vás nesledujeme, ale autoři a zpovídaní fotografové sami píší, že na svých webových či YouTube stránkách zaznamenali výrazný nárůst většinou hned po zveřejnění v našem časopise. Také máte ve svém chytrém telefonu nahranou čtečku QR kódů? Je to snadné, těch aplikací je několik a nezaberou v telefonu téměř žádné místo. Jen si jí kliknutím otevřete a rámeček lehce přiblížíte ke QR kódu v časopise a video či webové stránky se vám hlásí a automaticky běží. Žádné další složité operace a vy máte dvojí zážitek – z četby i doplňujícího videa. Foto a video prostě patří k sobě!

A velké fotografické lahůdky

Vyberte si z naší široké nabídky, která vznikla opět a jenom na základě vašich potřeb. Jak už jsme se zmínili, pracujeme v týmu a díky tomu dokážeme reagovat na velké množství naprosto aktuálních podnětů. Na tomto vydání se podílela opět řada významných osobností, kterým jsme za skvělou spolupráci velmi. Nebudeme tentokrát vyjmenovávat tu řadu skvělých jmen, seznámíte se s nimi postupně při listování dubnovým FotoVideem, které vám nabízí vše, co máte rádi (snad?) a hlavně přeje pohodu (a to nejen s ním), zdraví a snad už konečně i to kvalitní, upřímné a Dobré světlo!

Vyberte si z dubnového FotoVideo třeba následující:

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

Dívky a paní z nedávné historie? Určitě vás budou zajímat!

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

Vladimír Birgus a Pavel Scheufler uvádějí novou knihu, která patří do vaší knihovny.

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

Velké lidské příběhy v dosud nezveřejněných fotografiích velkého fotografa.

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

Jakou techniku zvolit pro natáčení videa? Poradí vám dva odborníci.

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

Velký průvodce výběrem tiskárny a fotopapíru – 1. díl

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

Výsledky možná překvapí, ale jsou nádherné. Květiny se vám povedly!

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

… a samozřejmě další spoustu zajímavých článků!

POZOR! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Užijte si dubnové FotoVideo

 

 

 

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.