Nová generace monitorů BenQ PhotoVue míří na trh

Publikováno: 1. srpna 2023 | autor Redakce
benq-sw272u-sw272q-lifestyle3.jpg

Společnost BenQ uvádí na trh modely SW272U a SW272Q. Nejnovější generace monitorů z řady PhotoVue určené fotografům nabízí 27palcovou úhlopříčku, rozlišení 4K, respektive 2K, technologii Fine-Coating a certifikovanou kvalitu barev.

„Naše snaha o dokonalost nikdy neskončí a nová generace monitorů řady BenQ PhotoVue v podobě modelů SW272U a SW272Q je toho důkazem. Jsme odhodláni poskytnout fotografům a expertům ty nejlepší možné uživatelské zážitky, které převyšují standardy odvětví,“ říká Conway Lee, prezident BenQ Corporation.

benq-sw272u.jpg

Monitory BenQ PhotoVue využívají patentovanou technologii AQCOLOR, která zajišťuje individuální kvalitu barev každého modelu z výroby, kterou dále vylepšuje nový panel s technologií Fine-Coating. Tento panel vlastní certifikaci TÜV Rheinland pro své vynikající antireflexní vlastnosti, což ve výsledku znamená efekt obrazovky podobný papíru. V kombinaci s aplikací BenQ Paper Color Sync poskytuje 99% pokrytí Adobe RGB, DCI-P3, a Display P3 s přesností delta E≤1,5, čímž se stává špičkovou platformou pro přesné úpravy fotografií a následný tištěný výstup.

benq-sw272u-hood.jpg

Vylepšení se dočkaly také technologie Uniformity a Color Consitency, které umocňují celkový barevný výkon monitorů a využívají vysoce přesné prvky ke kontrole stovek dílčích oblastí obrazovky. Výsledkem jsou přesné barvy rovnoměrně na celém displeji, případně dokonalé sladění barev na více monitorech.

Monitory BenQ SW272U a SW272Q mají také certifikáty Pantone Validated, Pantone SkinTone a CalMan Verified, které získaly na základě testů barevného výkonu a kalibrace barev. Hardwarovou kalibraci usnadňuje Palette Master Ultimate, exkluzivní, výkonný a velmi intuitivní software BenQ pro správu barev. Monitory plně podporují také Calman, Colorspace a další kalibrační řešení třetích stran.

benq-sw272u-sw272q-lifestyle1.jpg

Nová generace modelů PhotoVue je opět vybavena odnímatelným stínítkem, které umožňuje jeho využití jak pro samostatnou obrazovku, tak i sestavu více monitorů. Celkový funkční design pak doplňuje také koženková podložka pro bezpečné umístění fotoaparátů, kalibračních sond a dalších zařízení. Monitory jsou vybaveny USB-C připojením pro 90W napájení.

Závazek společnosti BenQ k náročným zákazníkům a celému trhu profesionálním uživatelů monitorů dokládá také partnerství s Pantone, která je reprezentantem celosvětové komunity profesionálů, pokud jde o přesnost barev. Nové modely jsou dodávány s ročním předplatným služby Pantone Connect Premium, která umožňuje spolupráci napříč odvětvím díky sdílení přesné palety barev.

benq-sw272u-sw272q-lifestyle2.jpg

BenQ SW272U je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 31 990 Kč s DPH v České republice a 1365 euro s DPH na Slovensku.

BenQ SW272Q bude k dispozici v průběhu srpna 2023 za doporučenou koncovou cenu 25 990 Kč s DPH v České republice a 1106 euro s DPH na Slovensku.

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.