Nikon Z9 – očekávání přeplněno!

Publikováno: 25. listopadu 2021 | autor Redakce
Nikon Z9 – očekávání přeplněno!

Podle našeho skromného názoru se jednalo o velmi promyšlenou a kvalitně připravenou kampaň. Nikon na konci října uvedl na velké tiskové konferenci (údajně nejen v ČR) svou novou vlajkovou loď systému Z včetně dalších dvou objektivů. Srdce „nikonistů“ zaplesala nejen díky vysoké kvalitativní laťce, kterou dlouho očekávaná „devítka“ nastavila, ale rovněž nad relativně schůdným finančním řešením, které tento stroj nejnovější generace nabízí včetně možností dalšího softwarového rozvoje.

Text: redakce ze zdrojů společnosti Nikon, foto: Nikon

Nikon Z9 – očekávání přeplněno!

První dojmy?

Představovali jsme si, že vám již v tomto vydání přineseme první zážitky těch, kteří ten jediný kus přítomný v ČR v době přípravy článku drželi v ruce, ale rádi si to necháme v klidu do příštího vydání, kdy těch zkušeností bude zajisté mnohem více a přístroj bude již vlastně v prodeji. Zatím jej od nás z redakce viděl zblízka jen šéfredaktor, který na něj zapěl chválu a pracuje na otázkách pro praktické fotografy, abyste se dozvěděli co nejvíce. Každopádně nový model Z9 představuje významný krok vpřed pro Nikon i pro oblast profesionální fotografie a videa.

Nikon Z9 – očekávání přeplněno!

Tento bezzrcadlový fotoaparát je vybaven novým obrazovým snímačem CMOS formátu FX typu stacked se 45,7 milionu pixelů vlastní konstrukce společnosti Nikon a současně i extrémně rychlým systémem zpracování obrazu EXPEE D 7. Přístroj je osazen doposud nejsofistikovanějším systémem automatického zaostřování a 3D sledování objektu, výjimečnými schopnostmi v oblasti videa v této třídě, kvalitním elektronickým hledáčkem, sériovým snímáním s frekvencí až 120 obr./s při zachování plného automatického zaostřování a měření expozice a mnoha dalšími přednostmi.

Nikon Z9 – očekávání přeplněno!

Kdo se dívá na situaci výrobců komplexněji, jistě zaznamenal, že při jeho uvedení se výrazně zvýšila hodnota akcií firmy Nikon, která se asi nejen díky tomu dostala zpět do působivých černých čísel, a počet předobjednávek Nikonu Z9 po celém světě překonal všechna očekávání. Budeme zároveň se zájmem sledovat, jak bude výrobce stíhat mimořádný zájem o velmi zdařilý přístroj splňující nejnáročnější požadavky profesionálních fotografů.

Nikon Z9 – očekávání přeplněno!

Nikon Z9 – očekávání přeplněno!

novinka FOTOVIDEO

Alespoň něco z obrovského množství výborných parametrů

Výkonné automatické zaostřování a 3D sledování objektu

Systém automatického zaostřování se 493 zaostřovacími poli zahrnuje 405 polí automatické volby – pětkrát více než u modelu Z7 II – a deset režimů činnosti zaostřovacích polí umožňuje uživatelům optimalizovat nastavení automatického zaostřování pro libovolnou práci. Umělá…

Celý článek si přečtete v prosincovém vydání časopisu FotoVideo:

Minulé vydání nám neprošlo díky krásné obálce Adolfa Ziky na prudérních a nemožných sociálních sítích, a tak jsme zvědavi, co s těmito sítěmi a jejich cenzory udělá naše aktuální prosincová obálka z dílny Gabriely Ksandr. Ale pojďme k věci a nechme sítě sítěmi!

V tomto vydání, které jsme vám namixovali z přebytku krásných materiálů a v duchu si potvrdili, že zase někdy musíme udělat nějaké trochu větší, najdete například moc zajímavé rozhovory s fotografy, kteří jsou opravdovými profíky. Jak už se stalo v pár předchozích číslech tradicí, přivádíme vám opět někoho z ciziny. Lorenz Holder bydlí kousek za hranicemi a tvoří na zajímavých lokalitách doslova fotografické obrazy. Velmi sympatická, španělská fotografka Marina Cano je pro změnu zase nejraději ve své milované Africe a v žánru wildlife si výborně rozumí s Vladimírem Čechem. Je to velmi zajímavý dvojrozhovor o jejich náročném focení a cestách divočinou za překrásnými záběry.

Časopis FOTOVIDEO 2021 12

A co takhle si prohlédnout skvělé práce Lucie Horůckové, čerstvě oceněného Kevina V Tona a přečíst si nádherné povídání o výpravách do makro světa s Veronikou Souralovou, která si k nám na chvíli odskočila od své náročné práce v Czech Photo Centru. Ve výčtu skvělých autorů prosincového FotoVideo samozřejmě nesmí chybět ani přední fotograf TASR Martin Baumann s jeho záběry které můžete vidět v řadě nejen slovenských médií.

Časopis FOTOVIDEO 2021 12 obsah

Ve svém výčtu doporučených článků se samozřejmě vždy dostaneme k praktickým materiálům Petra Březiny a spoustě novinek ze světa techniky. S napětím jsme očekávali, jak dopadne dvanácté kolo soutěže Fotograf roku na téma STOPY, se kterým jste se poprali opravdu dokonale. Přečtěte si výsledky a my se vám mezitím přiznáme, že jsme s průběhem této naší největší celostátní fotografické soutěže velmi spokojeni, protože roste a vzkvétá a my v redakci rádi každý den sledujeme nové a nové snímky z již započatého, dvaadvacátého ročníku.

Mějte se pohádkově, užijte si prosinec třeba i s tímto snad vydařeným FotoVideem občas v rukou a my se těšíme na setkání s vámi v ročníku dalším.

A určitě si nezapomeňte prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se mnohem a mnohem více…

Pozor! Už se můžete pilně věnovat třetímu tématu 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Černobílý příběh má uzávěrku přesně s koncem roku 20211, tedy 31. 12. 2021

Fotografie založená na vyvážení kontrastu černé a bílé. Kvalitní černobílý snímek by měl být zamýšlen jako monochromatický v momentě stisku spouště. Černobíle můžeme ztvárnit všechny dostupné náměty. díky absenci barev lze černobílou zařadit k těžším fotografických žánrům vyžadujícím cit k detailu a preciznost při zpracování.

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Časopis FOTOVIDEO 2021 12 obsah

Vybírejte s námi z prosincového vydání časopisu FotoVideo:

INTERVIEW: LORENZ HOLDER

„Podle mého názoru je nejdůležitější cíl…“

INTERVIEW: LORENZ HOLDER

ROZHOVOR: VERONIKA SOURALOVÁ

„Fotografie mravenců mě přivedly k soutěži Czech Press Photo.“

ROZHOVOR: VERONIKA SOURALOVÁ

FOTOUDÁLOST: FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi

A můžeme se těšit na jaro ve dnech 30. 5. - 5. 6. 2022.

FOTOUDÁLOST: FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi

PRAXE: TISK, NEBO MOKRÝ PROCES?

Co na to Libor Rambousek technický ředitel CEWE?

PRAXE: TISK, NEBO MOKRÝ PROCES?

TECHNIKA: Konec benzínových agregátů v Čechách?

Bateriové centrály EcoFlow DELTA Max a DELTA mini.

TECHNIKA: Konec benzínových agregátů v Čechách?

TECHNIKA: Tamron 28-75 mm F 2.8 Di III VXD G2

Jak nám vyšel v redakčním testu?

TECHNIKA: Tamron 28-75 mm F 2.8 Di III VXD G2

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ VE 12. KOLE?

A poslední téma 21 ročníku naší velké soutěže je vyhodnoceno…

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ VE 12. KOLE?

… a samozřejmě další na jeho stránkách…

Nové předplatné časopisu FotoVideo a další nové dárky. Chcete batoh, tašku? Vyberte si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

FotoVideo podvanácté

 

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.