NIKON UVÁDÍ SVŮJ DOPOSUD NEJLEHČÍ 600mm OBJEKTIV S PEVNOU OHNISKOVOU VZDÁLENOSTÍ

Publikováno: 24. října 2023 | autor Redakce
z-8-z-600-6.3-front34l-sm.jpg

Společnost Nikon dnes rozšířila svou řadu lehkých superteleobjektivů řady S-Line o NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností.

Tento ostrý 600mm objektiv zkonstruovaný pro fotografování z ruky nabízí působivou kvalitu obrazu. Fotografové mohou zachytit rychlost, výkon a grácii vzdálených objektů v působivých detailech – od divokých zvířat až po ptáky, motorové sporty, letadla a další objekty.

S hmotností přibližně 1 470 g (včetně prstence se stativovým závitem) je NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S nejlehčím 600mm objektivem s pevnou ohniskovou vzdáleností ve své třídě. Díky těžišti blíže k fotoaparátu jde o výjimečně dobře vyvážený objektiv, který umožňuje zcela komfortní fotografování: fotografové se mohou pohybovat s plynulostí neprozrazující dlouhou ohniskovou vzdálenost 600 mm ani během panorámování nebo při tvorbě kompozice z těsného nadhledu.

z-600-6.3-angle2-sm.jpg

Bez ohledu na to, jestli pořizujete statické snímky nebo videa, výkonná optika Nikon poskytuje působivé snímky s ostrostí a příjemnou reprodukcí neostrých míst, jaké může poskytnout pouze objektiv řady S s pevnou ohniskovou vzdáleností. I v případě fotografování skrz prach nebo přímo proti zapadajícímu slunci jsou snímky perfektně ostré a brilantní při libovolné cloně.

V situacích s nízkou hladinou osvětlení, jakou představuje například úsvit, soumrak nebo hustý les, se mohou fotografové spolehnout na redukci vibrací s účinností až 6 EV, která zaručí stabilní nerozmazané snímky. A fotografové zachycující zvířata v přírodě a ptáky ocení tiché a přesné automatické zaostřování, které prakticky bez jakéhokoli zvuku sleduje a zaostřuje objekty.

Výkonné utěsnění zaručuje, že tento lehký 600mm objektiv je více než dobře připraven na náročná prostředí a nepříznivé povětrnostní podmínky. Navíc je zde pro uživatele požadující ještě větší dosah možnost zkombinovat objektiv NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S s telekonvertorem řady Z beze ztráty rozlišení.

z-8-z-600-6.3-front34l-sm.jpg

Dirk Jasper, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Náš nový objektiv 600 mm f/6,3 řady S vám poskytuje svobodu pro získání skvělých snímků při fotografování z ruky. Bohaté barevné odstíny, brilantní struktury a bokeh pro případy, kdy jej požadujete. Při pohledu na objektivy 400 mm f/4,5 a 800 mm f/6,3 řady S v obdobné kategorii je skvělé vidět, že Nikon dále rozšiřuje možnosti pro fotografy vyžadující všestrannost, a to ve formě dalšího lehkého superteleobjektivu s vysokým výkonem.

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S

Nejlehčí objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 600 mm ve své třídě: tento superteleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností váží přibližně 1 470 g (včetně prstence se stativovým závitem) a má těžiště blíže k tělu fotoaparátu pro optimální vyvážení.

Výkonná optika řady S: optická skla SR a ED kontrolují vady zobrazení včetně projevů barevné vady. Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat potlačují výskyt reflexů a závoje pro vynikající brilanci obrazu.

Neomylné automatické zaostřování: od letecké akrobacie až po ptáky v letu nebo pomíjivý okamžik očního kontaktu. Tento superteleobjektiv sleduje a zaostřuje objekty téměř bez jakýchkoli zvuků.

Redukce vibrací (VR) až 6 EV: zabudovaná optická redukce vibrací (VR) má účinek ekvivalentní fotografování o 5,5 EV kratším časem závěrky, resp. o 6 EV kratším časem závěrky při použití fotoaparátu řady Z s podporou synchronní redukce vibrací.

Výkonné utěsnění: gumové těsnicí kroužky udržují prach, nečistoty a vlhkost mimo vnitřní části objektivu v místech všech pohyblivých spojů a kontaktních míst včetně upevňovacího bajonetu. Fluorová vrstva Nikon usnadňuje čištění předního optického členu.

Intuitivní ovládání na dosah ruky: tlačítkům L-Fn a tichému příkazovému kroužku lze přiřazovat různé funkce. Tlačítko uložení do paměti umožňuje okamžité vyvolání uložených pozic zaostření.

Ostrý obraz i při použití telekonvertoru: všechny výhody výkonného automatického zaostřování a redukce vibrací tohoto objektivu jsou dostupné i při použití telekonvertorů Z. Dosah objektivu lze zvětšit 2× (na 1 200 mm) nebo 1,4× (na 840 mm).

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.