Nikon uvádí objektiv Nikkor Z 600 mm f/4 TC VR S a grip MC-N10 pro videografy

Publikováno: 14. listopadu 2022 | autor Redakce
mc-n10-01-usdd-0538.jpg

Společnost Nikon rozšířila svou řadu profesionálních superteleobjektivů o model NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S a oznámila uvedení gripu pro dálkové ovládání MC-N10 – nového příslušenství pro videografy a filmaře.

Teleobjektiv NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S

Díky vestavěnému telekonvertoru a nové úrovni výkonnosti automatického zaostřování je tento superteleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností výkonnou volbou pro sportovní fotografy a fotografy divokých zvířat.

600mm-f4-usdd-9597-a3.jpg

Výkonná optika zaručuje konzistentně působivou kvalitu obrazu bez ohledu na to, jestli fotografujete ohniskovou vzdáleností 600 mm – nebo 840 mm při aktivovaném vestavěném 1,4× telekonvertoru.

Fotografové pracující v náročných situacích od rychlých motorových sportů až po nepředvídatelná divoká zvířata budou využívat výhod tohoto superteleobjektivu při každém snímku. Působivě tichý systém automatického zaostřování s motory typu Silky Swift VCM poskytuje fenomenálně rychlé automatické zaostřování s naprosto perfektním zachycením a sledováním objektu.

z9-600-4-tc-front34l.jpg

Nejkvalitnější antireflexní vrstvy Nikon Meso Amorphous Coat poskytují pozoruhodnou kontrolu nad tvorbou reflexů a závoje i při fotografování scén s více přímými zdroji světla v obrazovém poli. Výkonná optická redukce vibrací nabízí korekci na úrovni až 5,5 EV pro stabilní snímky v libovolné situaci, zatímco přizpůsobitelné ovládací prvky poskytují výjimečnou provozní všestrannost. Fotografové požadující větší dosah mohou okamžitě aktivovat vestavěný telekonvertor beze změny pozice nebo nutnosti pohledu mimo zachycované dění.

600mm-f4-usdd-8849-a3.jpg

Objektiv NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR je perfektně vyvážený, s těžištěm umístěným uprostřed patice prstence se stativovým závitem pro stabilní ovládání a méně námahy při fotografování ze stativu i z ruky. Náročná prostředí jsou snadno zvládnutelná díky kompletnímu utěsnění proti klimatickým vlivům a objektiv se vyznačuje rovněž velmi nízkou hmotností. Rozměry objektivu jsou dostatečně kompaktní na to, aby se objektiv vešel do příručního zavazadla, které vyhoví požadavkům většiny leteckých společností.

Souhrn klíčových vlastností NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S

Vestavěný telekonvertor 1,4×: posunutí páčky na pravé straně objektivu je vše, co je třeba k aktivaci telekonvertoru a změně objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností 600 mm a světelností f/4 na objektiv 840 mm f/5,6.

Naprosto jisté automatické zaostřování: systém automatického zaostřování v objektivu je poháněn motorem Nikon typu Silky Swift VCM (motor s kmitací cívkou) a optickým kodérem ABS, který s absolutní přesností detekuje a poskytuje informaci o pozici zaostření objektivu.

Výjimečná úroveň detailů: ostrost obrazu je vynikající v celém obrazovém poli i při fotografování s plně otevřenou clonou a reprodukce neostrých míst obrazu je krásně plynulá a oblá.

Výkonná optická redukce vibrací: poskytuje korekci na úrovni 5 EV, resp. 5,5 EV při použití na fotoaparátu Nikon mirrorless s podporou synchronní redukce vibrací.

Antireflexní vrstvy Meso Amorphous Coat: potlačují výskyt reflexů a závoje eliminací parazitního světla z šikmého i svislého směru.

Odolné provedení: těsnění okolo všech pohyblivých částí a upevňovacího bajonetu chrání objektiv před vnikáním prachu a vlhkosti. Fluorová vrstva Nikon chrání přední optický člen objektivu.²

Vyvážené provedení: těžiště objektivu se nachází uprostřed patice prstence se stativovým závitem pro stabilní ovládání a méně námahy při fotografování.

Přizpůsobitelnost: kroužku Fn, tlačítkům Fn, zaostřovacímu kroužku a tichému příkazovému kroužku lze přiřazovat různé funkce. A tlačítko nastavení paměti lze použít pro uložení zaostřených vzdáleností.

Rozměry vhodné pro příruční zavazadlo: objektiv je dostatečně kompaktní a lehký na to, aby se vešel do příručního zavazadla, které bude splňovat požadavky většiny leteckých společností.

Kompatibilita: objektiv umožňuje použít TELEKONVERTOR Z TC-1,4× a TELEKONVERTOR Z TC-2,0×.

600mm-f4-usdd-8528-a3.jpg

Grip pro dálkové ovládání MC-N10

Tento lehký a spolehlivý grip je perfektní v každém nasazení a umožňuje uživatelům bezproblémově ovládat fotoaparát Nikon mirrorless uprostřed kamerového držáku.

mc-n10-back.jpg mc-n10-front34l.jpg

Bez ohledu na to, jestli pracujete samostatně nebo v rámci malého týmu, můžete ovládat všechna hlavní nastavení videa prostřednictvím známé sady tlačítek na gripu MC-N10.

Mezi dostupné funkce patří ty, které jsou normálně ovládány pomocí tlačítek na zadní straně fotoaparátu, stejně jako nastavení přiřazená voličům nebo tlačítkům Fn na fotoaparátu. Rozeta standardu ARRI umožňuje rychlé změny pozice gripu, zatímco voliče bez záskoků na gripu udržují ticho na scéně.

mc-n10-01-usdd-0055.jpg

Souhrn klíčových funkcí – grip pro dálkové ovládání MC-N10

Grip pro dálkové ovládání určený pro video: umožňuje ovládat klíčové funkce pro video přímo na gripu.

Lehké provedení: hmotnost cca 310 g s dvěma vloženými bateriemi AA.

Vysoká všestrannost: standardní rozeta ARRI usnadňuje rychlou změnu pozice. Voliče bez záskoků nabízejí tiché ovládání.

12 hodin provozu: dlouhé doby snímání s dvěma vloženými bateriemi AA.

Stabilní připojení: grip se připojuje k fotoaparátu Nikon prostřednictvím rozhraní USB-C, které zajišťuje spolehlivé ovládání v libovolném snímacím prostředí.

Grip pro dálkové ovládání MC-N10 je době uvedení na trh kompatibilní s fotoaparáty Z 9, Z 7II a Z 6II. Pro ovládání fotoaparátu Z 9 pomocí toho gripu je nutná aktualizace firmwaru.

mc-n10-01-usdd-0406.jpg

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.