NIKON UVÁDÍ OBJEKTIV FORMÁTU DX S PEVNOU OHNISKOVOU VZDÁLENOSTÍ : NIKKOR Z DX 24mm f/1.7

Publikováno: 12. června 2023 | autor Redakce
z30-z24dx-1.7-front34l-s.jpg

Objektiv NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 má vysokou světelnost, ostrý obraz, je brilantní při fotografování zblízka a poskytuje rovněž vynikající výsledky při fotografování za nízké hladiny osvětlení.

Tento kompaktní a všestranný objektiv je perfektním objektivem s pevnou ohniskovou vzdáleností pro brilantní každodenní fotografii.

S hmotností pouhých 135 g (přibližně) tvoří NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 v kombinaci s fotoaparáty Nikon Z formátu DX skvělou superkompaktní sadu, která se komfortně přenáší a nabízí vynikající míru všestrannosti. Pevná ohnisková vzdálenost objektivu 24 mm je širokoúhlá, ale ne příliš a poskytuje obrazový úhel ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 36 mm na formátu FX; fotografové používající fotoaparáty Nikon Z formátu DX se tak dostanou neuvěřitelně blízko ke klasické perspektivě objektivu s ohniskovou vzdáleností 35 mm, která nabízí vysokou flexibilitu při komponování a skvěle se hodí pro fotografování krajiny, pouliční fotografii, portréty a mnoho dalších žánrů – stejně jako pro video.

z24dx-1.7-angle1.jpg

Díky světelnosti f/1,7, nejkratší zaostřitelné vzdálenosti 0,18 m a výraznému přirozeně vypadajícímu bokehu nabízí tento objektiv vskutku působivé kreativní možnosti. Uživatelé mohou snadno pořizovat ostré snímky za nízké hladiny osvětlení nebo používat kratší časy závěrky pro zmrazení pohybu a díky tomu, že objekty vyniknout na krásně rozostřeném pozadí, mohou na snímku dosáhnout dojem prostorové hloubky. V případě záběrů zblízka mohou uživatelé zachytit ostré snímky už ze vzdálenosti přední částí objektivu pouhých 12,4 cm od fotografovaného objektu: v kombinaci s malou hloubkou ostrosti, kterou mohou získat díky světelnosti f/1,7, fotografie detailů a detailní videosekvence diváka uchvátí.

Zurab Kiknadze, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Jsme nesmírně nadšení z toho, že do rodiny Nikon Z přibyl první objektiv formátu DX s pevnou ohniskovou vzdáleností. Objektiv NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 ztělesňuje ideální poměr mezi kvalitou obrazu a všestranností: je dokonalým objektivem s pevnou ohniskovou vzdáleností pro každodenní fotografování a zároveň představuje výrazný posun od standardního setového objektivu se zoomem.“

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z DX 24mm f/1.7

24mm objektiv formátu DX s pevnou ohniskovou vzdáleností pro fotoaparáty mirrorless: vynikající na fotografování krajiny, pouliční fotografii, portréty a další motivy. Poskytuje obrazový úhel ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 36 mm na fotoaparátu formátu FX. Přibližte se a zaplňte celé obrazové pole fotografovaným objektem nebo zůstaňte na místě a vneste do záběru i pozadí, abyste vytvořili snímky s širším kontextem.

Vysoká světelnost f/1,7: v kombinaci s velkým bajonetem Nikon Z umožňuje zachytit více světla: můžete tak použít malé hodnoty ISO a získat brilantní snímky za nízké hladiny osvětlení nebo použít kratší časy závěrky bez snížení jasu.

Výrazný, přirozeně působící bokeh: fotografujte s plně otevřenou clonou f/1,7 a nechejte objekty a portréty vyniknout na pozadí nebo dodejte snímků a videosekvencím skutečný pocit prostorové hloubky.

Rychlé a tiché automatické zaostřování: poháněné tichým krokovým motorem.

z30-z24dx-1.7-front34l-s.jpg

Ostré snímky zblízka: nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouhých 0,18 m umožňuje dosáhnout dokonalého zaostření i tehdy, kdy je přední část objektivu vzdálena od objektu pouhých 12,4 cm.

Vynikající vlastnosti pro video: díky perspektivě blízké klasickému 35mm ohnisku, které upřednostňují filmaři je tento vynikající malý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností skvělý rovněž pro video. Objektiv je tichý a má potlačeny změny ohniskové vzdálenosti při přeostřování.

Nízká hmotnost, kompaktní rozměry a ochrana proti klimatickým vlivům: hmotnost pouhých 135 g (přibližně) a kompaktní konstrukce odolná proti prachu a stříkající vodě.1

Dodávaná sluneční clona umožňující použití filtrů: sluneční clona Nikon HN-42 pomáhá omezit výskyt reflexů a závoje při fotografování. Na sluneční clonu lze rovněž nasadit filtry o průměru 46 mm.

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.