Nikon představuje nejnovější mirrorless fotoaparát – Z f

Publikováno: 29. září 2023 | autor Redakce
zf-pbs-pe-0212-0-small.jpg

Společnost Nikon uvedla přístroj Z f, nejnovější mirrorless fotoaparát formátu FX, který kombinuje historický design s pokročilými technologiemi a vysokou výkonností.

Fotoaparát inspirovaný ikonickým přístrojem FM2 nejenom dobře vypadá, ale také se s ním skvěle pracuje.

Model Z f je vybaven stejným systémem zpracování obrazu EXPEED 7 jako Nikon Z 9, a umožňuje pokročilé fotografování i záznam videa. Přístroj nabízí stylový design a kvalitní provedení, obsahuje špičkové technologie včetně výjimečně výkonného automatického zaostřování a redukce vibrací, a je tak perfektní pro všechny tvůrčí uživatele.

zf-40-2-se-front34r-0-small.jpg

Design v retro stylu inspirovaný ikonickým fotoaparátem FM2

Vliv historických fotoaparátů Nikon je v případě přístroje Z f jasný. Vzhled v retro stylu je inspirován ikonickým fotoaparátem FM2 včetně voličů, tlačítka spouště a loga Nikon ze 70. let minulého století. Všechny voliče jsou vyrobené z precizně zpracované mosazi, která zajišťuje dojem kvality. Uživatelé si budou moci vybrat kromě standardního černého modelu ze šesti různých vysoce kvalitních barevných provedení a přizpůsobit si tak fotoaparát svému vlastnímu stylu.

Nové funkce rozšiřující možnosti tvůrčího vyjádření

Kromě konvenční monochromatické předvolby Picture Control je fotoaparát Z f vybaven dvěma novými předvolbami Picture Control: „plochý monochromatický“ a „monochromatický s hlubokým odstínem“.

Na voliči režimů fotografování a videa přibyla samostatná pozice pro černobílý režim umožňující okamžité přepnutí mezi ovládacími prvky. Fotoaparát je rovněž vybaven různými dalšími inspirativními funkcemi včetně kreativních předvoleb Picture Control a funkcí pixel-shift – která má ve fotoaparátu Z f svou premiéru.

Zlepšená výkonnost videa pro různá využití

Nový fotoaparát nabízí několik zajímavých funkcí pro video včetně záznamu 10bitových souborů H.265 ve fotoaparátu a záznamu až 125 minut videa 4K UHD. Z fotoaparátu Z 9 byly převzaty další funkce včetně možnosti nastavování citlivosti ISO v krocích po 1/6 EV a zobrazení červeného rámečku během záznamu videa.

zf-pbs-pe-0212-0-small.jpg

Vynikající výkon s využitím špičkových technologií

Fotoaparát Z f využívá nejnovější systém zpracování obrazu EXPEED 7 umožňující využití vysokých citlivostí ISO. Navíc přístroj rozpoznává stejných devět typů objektů jako přístroj Z 8 a zvýšila se rovněž výkonnost sledování těchto objektů. Fotoaparát dále disponuje redukcí vibrací pohybem obrazového snímače a zlepšenou elektronickou redukcí vibrací pro vyšší kvalitu obrazu při fotografování za nízké hladiny osvětlení nebo v tmavých interiérech.

Zurab Kiknadze, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká:Jsme nadšeni, že konečně můžeme fotoaparát Nikon Z f představit světu. Tento autentický klasický fotoaparát vskutku ztělesňuje podstatu značky Nikon a vzdává jí hold sentimentálním odkazem na naši bohatou historii, přičemž současně prezentuje neuvěřitelný pokrok, o který usilujeme, abychom mohli tvořit a dál se vyvíjet.

Spojením budoucnosti s minulostí jsme dokázali postihnout nadčasový smysl pro dokonalost a eleganci a přidat k němu bezkonkurenční kreativitu a inovativnost. Fotoaparát Z f umožňuje tvůrcům chopit se příležitosti, být odvážnými, kreativními a především pořizovat neobvyklé a výrazné snímky, které zapůsobí na obecenstvo.“

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.