NIKON – očekávané makroobjektivy pro Nikon mirrorless fotoaparáty jsou tady

Publikováno: 4. června 2021 | autor Redakce
NIKON – očekávané makroobjektivy pro Nikon mirrorless fotoaparáty jsou tady

Společnost Nikon uvádí první dva makroobjektivy řady Nikon Z. Působivě lehký objektiv NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S je profesionální makroobjektiv řady S, který nabízí neuvěřitelně věrnou prostorovou hloubku a jemné detaily. Objektiv NIKKOR Z MC 50 mm f/2,8 je kompaktní. lehký a všestranný objektiv, který je ideální pro začínající makrofotografy, jimž umožňuje zachytit výrazné makrosnímky.

NIKON – očekávané makroobjektivy pro Nikon mirrorless fotoaparáty jsou tady

Profesionální objektiv NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S s měřítkem zobrazení 1 : 1, perfektním zaostřováním a vynikající reprodukcí obrazu je mistrem snímků v životní velikosti. Objektiv je optimalizován pro pořizování statických snímků i videa a jeho obrazový úhel odpovídající střednímu teleobjektivu z něho činí působivý objektiv pro detailní portréty: ostrost a kontrast jsou vynikající, stejně jako reprodukce neostrých míst obrazu (bokeh). Ovládání je přesné a všestranné a fotografové mohou volitelně zaměnit směr zaostřování zaostřovacím kroužkem, což je výhodou při práci ve smíšeném produkčním prostředí.

Profesionální objektiv NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S

Nový objektiv NIKKOR Z MC 50 mm f/2,8 je vynikající univerzální objektiv, který odhalí skrytou krásu i u těch nejobyčejnějších objektů. Fotografové s ním mohou snadno pořizovat výjimečně ostré makrosnímky v životní velikosti (1 : 1) a skvělé snímky blízkých malých objektů a detailů od působivých snímků jídla až po špičkové snímky květin. Zaostřování je rychlé a přesné i v případě, že se přední čočka tohoto makroobjektivu nachází pouhých 5,6 cm od objektu! Uživatelé mohou rovněž využít výhod klasické ohniskové vzdálenosti 50 mm s přirozenou perspektivou zobrazení pro fotografii všech žánrů od portrétů až po pouliční scény.

objektiv NIKKOR Z MC 50 mm f/2,8

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S

Profesionální makroobjektiv se světelností f/2,8 a střední ohniskovou vzdáleností: optická konstrukce řady S nové dimenze. Plynulý a bezhlučný kombinovaný zaostřovací systém.

Živé snímky s působivou prostorovou hloubkou: bajonet Nikon Z s velkým průměrem, pevná světelnost f/2,8 a devítilamelová clona s kruhovým otvorem zaručují perfektně kruhovou reprodukci neostrých jasů a celkově přirozeně působící neostrá místa obrazu.

Rychlé a plynulé zaostřování: ostrost obrazu je vynikající od blízkých vzdáleností až do nekonečna. Projevy barevné vady jsou dramaticky potlačeny, což umožňuje systému automatického zaostřování zaostřovat s vysokou rychlostí a přesností.

Vysoká brilance obrazu: antireflexní vrstvy Nikon ARNEO a Nano Crystal Coat potlačují výskyt reflexů a závoje. Vestavěná redukce vibrací (VR) pracuje v kombinaci s redukcí vibrací ve fotoaparátu na získání stabilních snímků z ruky i za nízké hladiny osvětlení.

Přesnost s makrooblasti: nejkratší zaostřitelná vzdálenost je pouhých 0,29 m a omezovač rozsahu zaostřitelných vzdáleností umožňuje rychlé zaostřování objektů v rozmezí vzdáleností 0,29–0,5 m. Při použití manuálního zaostřování můžete upravit strmost chodu zaostřovacího kroužku tak, aby odpovídala vámi upřednostňovanému způsobu práce.

Video v makrooblasti: získáte výhodu tichého automatického zaostřování a plynulého a stabilního ovládání clony. Změny ohniskové vzdálenosti během přeostřování jsou prakticky úplně eliminovány, takže můžete přeostřovat bez ovlivnění obrazového úhlu.

Všestrannost značky Nikon: můžete snadno zaměnit směr manuálního zaostřování při použití zaostřovacího kroužku¹ a také použít stejné šroubovací filtry o průměru 62 mm jako u osvědčeného objektivu AF-S Micro-NIKKOR 105 mm.

Odolné provedení: upevňovací bajonet a všechny pohyblivé součásti objektivu jsou utěsněny proti vnikání prachu a vlhkosti. Fluorová vrstva Nikon odpuzuje vodu, prach a nečistoty.²

Profesionální objektiv NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z MC 50 mm f/2,8

Vynikající práce v makrooblasti: na tubusu objektivu jsou přehledně vyznačena měřítka zobrazení 1 : 4, 1 : 2 a 1 : 1 (životní velikost).

Brilantní každodenní snímky: využijte výhod klasické ohniskové vzdálenosti 50 mm s přirozenou perspektivou zobrazení pro fotografii všech žánrů od portrétů až po pouliční scény.

Perfektně ostré snímky zblízka: nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouhých 0,16 m umožňuje dosáhnout ostrého zobrazení i při umístění přední části tohoto makroobjektivu pouhých 5,6 cm od objektu! Redukce vibrací ve fotoaparátu zaručí stabilní snímky.

Zvýraznění fotografovaného objektu: vynikající optika a světelnost f/2,8 zajištěná 9lamelovou clonou s kruhovým otvorem zaručují společně vynikající reprodukci neostrých míst obrazu.

Spínač omezení rozsahu zaostřitelných vzdáleností: spínač omezení rozsahu automaticky zaostřitelných vzdáleností umožňuje rychleji zaostřovat objekty v rozmezí vzdáleností 0,16–0,3 m.

Kompaktní rozměry a nízká hmotnost: tento objektiv je snadno ovladatelný a je optimálně vyvážený jak na fotoaparátech řady Z formátu FX, tak i na fotoaparátech formátu DX.

Ekvivalent 75 mm při použití formátu DX: při použití na fotoaparátech mirrorless řady Z formátu DX nabízí objektiv obrazový úhel odpovídající ohniskové vzdálenosti 75 mm na formátu FX. Vynikající objektiv pro portréty nebo zobrazení malých objektů při pořizování makrosnímků.

Snadné a přesné ovládání: ovládání clony, citlivosti ISO a dalších možností prostřednictvím bezhlučného příkazového kroužku. Přímo na objektivu lze okamžitě přepnout mezi manuálním a automatickým zaostřováním.

Ochranná vrstva: fluorová vrstva Nikon chrání přední optický člen objektivu a usnadňuje jeho udržování v čistotě. Perfektní při použití objektivu venku.

objektiv NIKKOR Z MC 50 mm f/2,8

Poznámky:

¹ Při použití v kombinaci s fotoaparáty Nikon Z uvedenými v říjnu 2020 nebo později.

² Nelze zaručit odolnost objektivu proti prachu a kapající vodě ve všech situacích a za všech podmínek.

Společnost Nikon oznamuje vývoj objektivů NIKKOR Z 28 mm f/2,8 a NIKKOR Z 40 mm f/2. Nové kompaktní a lehké objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností byly vytvořeny pro fotoaparáty Nikon mirrorless formátu FX, které využívají bajonet Nikon Z. Uvedení objektivů je plánováno na rok 2021.


Už máte červnové vydání časopisu FOTOVIDEO?

A co v něm najdete? Například:

Je už téměř léto, a tak jsme i s tímto vydáním hodně mezi květinami a ženami. Zasloužili se o to významní autoři jako Jan Stria, Nikola Elefant, Radek Kalhous, Filip Hrebenda, František Dostál, ale také Vít Hassan a známý street fotograf Kevin V Ton. Děkujeme jim a dalším za skvělou spolupráci při přípravě a těšíme se, že se vám naše společná práce bude líbit.

FV 06 21 obsah

Nechybí dvě nové rubriky a v trochu nezvyklém úvodníku se šéfredaktor rozplývá i tuhne Nad dopisy čtenářů….

Mimochodem! Vidíme, že si všímáte našich QR kódů, které výrazně rozšiřují zážitky s naším časopisem a píšete si o další videa tak, abyste si je mohli snímat čtečkou na vašem chytrém telefonu. Budou určitě!

Fotograf roku má aktuální téma: Příroda ve městě

Projděme se po městě a zachyťme otisky a krásu matičky přírody. Parky mají svá kouzelná zákoutí, strom na náměstí majestátně odolává sevření urbanistiky. Alej v ulici poskytuje milosrdný stín a příroda se dere do města sama o sobě i bez lidského přičinění. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 27. 6. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

FOTOGRAF ROKU: ŽIVOT SE ZVÍŘATY

Speciální téma Fotografa roku: Makro – vyhraj objektiv Laowa

Aktuálně je v nabídce na našem trhu již 7 různých makroobjektivů Laowa. I proto se tato významná značka stala partnerem speciální kategorie, do níž můžete vkládat své makrofotografie. Makro je nádherný fotografický žánr plný úžasných překvapení. Čím překvapí naši soutěžící? Vítěz: získá možnost nákupu makroobjektivu Laowa a příslušenství dle vlastního výběru v celkové hodnotě 17 000 Kč. Vkládejte své snímky zde: http://fotografroku.ifotovideo.cz/galerie.php?theme=266

Je toho hodně, co vám v tomto vydání nabízíme, vybírejte například:

ROZHOVOR: NIKOLA ELEFANT

K módní fotografii jsem se dostala později

ROZHOVOR: NIKOLA ELEFANT

ROZHOVOR: VÍT HASSAN

Novinář a fotograf demonstrací na volné noze…

vit-hassan-02.jpg

RECENZE KNIHY: FRANTIŠEK DOSTÁL

Nádraží Braník aneb vlak do stanice touha

RECENZE KNIHY: FRANTIŠEK DOSTÁL

PRAXE: FILIP HREBENDA TAKÉ NA ISLANDU

Co si vzít s sebou a jak fotit v této žhavé destinaci?

PRAXE: FILIP HREBENDA TAKÉ NA ISLANDU

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA INVESTIČNÍ?

Vyberete si specialitu nebo investiční kousek?

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA INVESTIČNÍ?

PRAXE: JAN STRIA MAKRO FOTIL A TESTOVAL

Jak to jde s Canonem 100 mm f/2.8L RF nebo EF?

PRAXE: JAN STRIA MAKRO FOTIL A TESTOVAL

TECHNIKA: LAOWA ARGUS 33 mm f/0,95 CF APO

Jaká je tato překvapivá a vysoce světelná novinka?

TECHNIKA: LAOWA ARGUS 33 mm f/0,95 CF APO

FOTOGRAF ROKU: ŽIVOT SE ZVÍŘATY

Toto téma ihned po otevření nalákalo hodně kreativních a zkušených autorů. Jak jste dopadli vy?

POZOR, máme nový dárek plný poezie k vašemu předplatnému, vyberte si ho! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Zvolte si půvaby červnového FotoVideo

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.