NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR – stvořený pro video, skvělý pro statické snímky

Publikováno: 7. května 2023 | autor Redakce
objektiv-nikkor-z-dx-12-28mm-f-3-5-5-6-pz-vr-002.jpg

Společnost Nikon uvedla první objektiv řady Z s motorickým zoomováním: extrémně širokoúhlý NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR.

Tento objektiv formátu DX s motorickým zoomováním je kompaktní a dobře vyvážený a je optimalizovaný pro video a skvělý rovněž pro pořizování tvůrčích momentek. Všestranný rozsah zoomu je ideální pro uživatele fotoaparátů formátu DX, kteří chtějí lehký objektiv se zoomem, dostatečně širokoúhlý na to, aby s ním bylo možné pořizovat videology.

z30-z12-28dx-3.5-6.3-angle1.jpg

Díky širokému rozsahu ohniskových vzdáleností 12–28 mm je tento objektiv s motorickým zoomováním perfektní pro videoblogery, filmaře a fotografy, kteří chtějí zachytit celou scénu nebo se sami vejít do záběru. Funkce motorického zoomování umožňuje dálkové ovládání zoomu, což je ideální pro uživatele pořizující své vlastní videology nebo využívající kardanový závěs pro záznam videa.

Uživatelé se nemusí vůbec dotýkat objektivu během zoomování a mohou si vybrat z 11 různých rychlostí zoomu pro přizpůsobení libovolnému tvůrčímu záměru od tvorby atmosféry prostřednictvím pomalého zoomování až po rychlé zoomování pro zachycení reakce na něčí tváři.

nikon-nikkor-z.png

Tento objektiv vhodný pro cestování váží pouhých 205 g, což usnadňuje jeho přenášení, a je dostatečně lehký pro většinu kardanových závěsů. Tubus objektivu se při zaostřování nebo zoomování neprodlužuje ani nezkracuje, což umožňuje optimální vyvážení objektivu při snímání z ruky, a pot změně nastavení zoomu není třeba změnit vyvážení kardanového závěsu.

Vestavěná redukce vibrací zaručuje čisté a nerozmazané záběry za chůze a mluvení během filmování nebo při panorámování z ruky. A nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouhých 0,19 m poskytuje ostré výsledky při fotografování blízkých objektů: ideální pro tvůrčí práci s širokými obrazovými úhly!

nikon-nikkor-z-dx-1.png

Zurab Kiknadze, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Náš nový extrémně širokoúhlý objektiv formátu DX poskytuje vynikající příležitost začínajícím videoblogerům a videografům pro rozšíření jejich vizí a zoomování v nových úhlech. Motorické zoomování umožňuje velmi snadnou tvorbu kompozice snímků v akci a je brilantním prostředkem pro experimentování s tvůrčím zoomováním u stopáže videa.“

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR

Dynamický rozsah ohniskových vzdáleností 12–28 mm: pokrývá extrémně širokoúhlé až širokoúhlé obrazové úhly. Brilantní vybavení pro zachycení extrémně širokoúhlých záběrů které vtáhnout publikum do prostředí nebo pro tvorbu pocitu prostoru při snímání ve stísněných interiérech.

Motorické zoomování: pokrývá celý rozsah ohniskových vzdáleností 12–28 mm za plynulých 36 sekund nebo stejný rozsah za pouhou polovinu sekundy! 11 různých nastavení nabízí přesnou kontrolu nad rychlostí zoomu.

Zoomování bez dotyku objektivu: ovládání zoomu pomocí přiřaditelných tlačítek na fotoaparátu nebo dálkově prostřednictvím dálkového ovládání Nikon ML-L7 či aplikace SnapBridge.

objekrtiv.png

Ostré výsledky zblízka: nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouhých 0,19 m poskytuje ostré výsledky s fotoaparátem vzdáleným jen 19 cm od objektu.

Extrémně nízká hmotnost: s hmotností pouhých 205 g je tento objektiv snadno přenosný a dostatečně lehký pro většinu kardanových závěsů.

Dobré vyvážení: konstrukce s mechanismy vnitřního zoomování a zaostřování znamená, že se vnější tubus objektivu nepohybuje a těžiště objektivu zůstává stabilní pro optimální vyvážení při snímání z ruky nebo kardanového závěsu.

Perfektní stabilita: až 4,5 EV účinnosti redukce vibrací (VR) pro brilantní a nerozmazané výsledky.

Tichý příkazový kroužek: přizpůsobitelný příkazový kroužek bez záskoků je ideální pro záznam videa. Lze jej použít k tvorbě plynulých přechodů clony, úpravám citlivosti ISO a ovládání dalších funkcí.

Ochrana: tubus a všechny pohyblivé součásti objektivu jsou utěsněny proti prachu a vodním kapkám.

Možnost použití filtrů: objektiv je kompatibilní s filtry o průměru 67 mm, které lze používat a měnit během nasazení sluneční clony Nikon HB-112 na objektiv.

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.