Neo QLED televizory od Samsungu získaly certifikaci za snižování uhlíkové stopy

Publikováno: 12. května 2023 | autor Redakce
carbon-trust-reducing-co2-certification-dl2.jpg

Certifikace potvrzuje, že šest modelů Neo QLED 8K a Neo QLED 4K má sníženou uhlíkovou stopu ve srovnání s loňskými modely, měřeno od jejich výroby po likvidaci.

Šest letošních modelů televizorů Neo QLED společnosti Samsung Eletronics získalo certifikaci Reducing CO2 od Carbon Trust. Tato pečeť se uděluje produktu, který prokáže, že se jeho uhlíková stopa rok od roku snižuje, a dokazuje tedy snahu společnosti Samsung o vylepšování udržitelnosti v celém životním cyklu jeho produktů.

carbon-trust-reducing-co2-certification-dl4.jpg

Pro Samsung je nesmírně obohacující vidět, že jeho snahy v oblasti udržitelnosti oceňuje důvěryhodná organizace. Jsme i nadále odhodláni brát při výrobě našich produktů ohled na budoucnost naší planety,“ říká Seokwoo Yong, výkonný viceprezident a zástupce ředitele divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronics. „Jako největší světový výrobce televizorů si uvědomujeme svou odpovědnost jít příkladem a budeme i nadále využívat technologie k podpoře pozitivních změn,“ dodal.

Carbon Trust je globální klimatická poradenská společnost založená vládou Spojeného království, jejímž posláním je reagovat na změnu klimatu a snižovat podíl skleníkových plynů (GHG) v ovzduší. Organizace udílí certifikace o snižování uhlíkové stopy na základě vyhodnocení množství skleníkových plynů vygenerovaných během celého životního cyklu produktu, od výroby až po jeho likvidaci, to vše na základě mezinárodně uznávaných norem.

carbon-trust-reducing-co2-certification-dl1.jpg

Je chvályhodné, že na přidělení certifikace nemá vliv využívání kompenzací CO2, tedy že se od množství vyprodukovaných skleníkových plynů neodečítají kredit získané za uskutečněné ekologické projekty, které nejsou nijak vázané na výrobu daného produktu.

Televizory Neo QLED modelových řad 2023 získaly tuto certifikace jako uznání za úsilí Samsungu snížit hmotnost těchto produktů i spotřebu energie během používání oproti modelům z dřívějších let. Šest certifikovaných modelů zahrnuje tři televizory Neo QLED 8K a tři televizory Neo QLED 4K. Vzhledem k tomu, že společnost Samsung usiluje o rozšíření počtu modelů, které budou splňovat přísné normy, očekává se, že ještě letos získá certifikaci snižování uhlíkové stopy víc než 20 modelů letošních televizorů modelových řad QLED, Crystal UHD a OLED, ale také monitorů a informačních displejů.

carbon-trust-reducing-co2-certification-dl5.jpg

Samsung se v roce 2021 stal vůbec první společností, která získala certifikaci Reducing CO2 pro televizory s rozlišením obrazu 4K a vyšším. Oceněn byl její Neo QLED televizor. V následujícím roce získalo stejnou certifikaci celkem 16 modelů televizorů napříč modelovými řadami 2022, včetně 11 televizních přijímačů QLED, Crystal UHD a lifestylových televizorů, a také pět monitorů a informačních panelů.

Jako globální lídr v prodeji televizorů, který je světovou jedničkou již sedmnáctý rok po sobě, pokračuje společnost Samsung Visual Display Business v zavádění ekologicky šetrnějších produktů a výrobních procesů zobrazovací technologie.

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.