Nejnovější ultraširokoúhlý vlogovací fotoaparát Sony ZV-1 II

Publikováno: 6. června 2023 | autor Redakce
zv-1-ii-black-gp-vpt2bt-handheld.jpg

Společnost Sony uvádí na trh druhou generaci fotoaparátu ZV-1 z řady vlogovacích fotoaparátů ZV, model ZV-1 II, který disponuje velmi žádanými a na trhu oblíbenými špičkovými funkcemi.

Díky širšímu objektivu než ZV-1 pomáhá kamera ZV-1 II vlogerům vytvářet poutavější příběhy s atraktivní kvalitou obrazu.

Rozsáhlé funkce pro vlogery a tvůrce video obsahu

Model ZV-1 II má řadu nových i oblíbených funkcí, které tvůrcům umožňují pořizovat lepší obsah. Ultraširoký úhel záběru a zoom – 18 mm široký úhel záběru usnadňuje atraktivní zachycení celé scény – zejména při pořizování selfie z ruky. Optický zoom 18-50 mm a funkce Clear Image Zoom plynule přibližují záběry a zároveň minimalizují ztrátu kvality obrazu. Díky tomu je možné vytvářet různorodá videa změnou úhlu záběru.

zv-1-ii-front-windscreen-black-large.jpg

Snímač typu 1.0 s přepínačem funkce Bokeh, který jediným dotykem rozostří pozadí a vytvoří krásný bokeh.

Inteligentní mikrofon se 3 vložkami – V automatickém režimu fotoaparát rozpozná lidské tváře nebo objekty a automaticky přepne směr vestavěného mikrofonu ([Přední] nebo [Všechny směry]). V manuálním režimu můžete vybrat [Přední] pro selfie, [Zadní] při snímání s komentářem nebo [Všechny směry]. Dodávaná větrná clona zajišťuje čistý záznam mluvčího při venkovním použití. Snadné bezkabelové připojení k patici Multi Interface Shoe a 3,5mm mikrofonní konektor usnadňují připojení externích mikrofonů.

Funkce Cinematic Vlog Setting reaguje na požadavky na snadné pořizování ambientních snímků pomocí vlogové kamery. Umožňuje pořizovat působivé snímky pouhým dotykem. Stačí jen poklepat na ikonku této funkce na obrazovce a fotoaparát automaticky nastaví formát CinemaScope (2,35:1) a snímkovou frekvenci 24 snímků za sekundu, tedy stejnou jako u filmové kamery. Poté můžete pomocí tlačítek na obrazovce vybrat jeden z pěti režimů LOOK a čtyř režimů MOOD.

zv-1-ii-gpvpt2bt-black.jpg

Funkce Creative Look podporuje 10 přednastavených stylů, které uspokojí vaše tvůrčí preference, a profesionální zobrazovací funkce.

Funkce Face Priority AE a Soft Skin Effect automaticky a okamžitě detekují obličeje a upravují expozici tak, aby optimalizovaly jas obličeje bez ohledu na osvětlení. Efekt jemné pleti vyhlazuje pleť a rysy obličeje při natáčení.

Systém Fast Hybrid AF – I v režimu 4K s vysokým rozlišením, kdy je vyžadováno přesné zaostření, udrží kamera snímky ostré díky stejnému systému Fast Hybrid AF, jaký používají fotoaparáty řady α. Kamera je vybavena funkcí AF Transition Speed pro volbu rychlosti ostření během nahrávání videa a funkcí AF Subject Shift Sensitivity pro kontrolu ostření v závislosti na pohybu objektu a prostředí. Kromě toho dokáže systém Real-time Eye AF přesně udržet zaostření na člověka nebo zvíře jak při fotografování, tak při natáčení videa.

Nastavení Product Showcase – Přináší pohodlné natáčení videorecenzí produktů s plynulými přechody zaostření z vašeho obličeje na předmět, na který právě ukazujete.

Režim snímání S&Q umožňuje volbu až 5× zpomaleného nebo až 60× zrychleného pohybu pro zvýšení působivosti každodenních scén. Kombinaci snímkové frekvence fotografování a nahrávání lze nyní nastavit na jediné obrazovce.

Citlivost ISO v rozsahu 125 až 12800 – Umožňuje fotoaparátu zaznamenávat ostré snímky s menším šumem, a to i při slabém osvětlení.

zv-1-ii-front-selfie-black-large.jpg

Elektronická stabilizace obrazu v režimu Active Mode – Obsah lze snímat za chůze nebo v pohybu a je užitečná zejména při natáčení z ruky. Hodí se pro natáčení videa z ruky a pro snímání zpomalených a zrychlených záběrů.

Vestavěný ND filtr – Snižuje expozici o tři kroky a umožňuje dosáhnout krásného bokehu na pozadí i u scén s vysokým jasem.

Kompaktní a lehká konstrukce pro snadné přenášení, obsluhu a připojení

Fotoaparát ZV-1 II je ideální na cesty; díky jeho kompaktní a lehké konstrukci jej lze snadno přenášet v kapse nebo malé tašce, a to i s širokoúhlým objektivem s optickým zoomem. Model ZV-1 II podporuje různé styly natáčení díky výklopné obrazovce s variabilním úhlem, která umožňuje pořizování selfie, ergonomickému tělu, které se snadno drží (nebo s volitelným gripem GP-VPT2BT), uživatelsky přívětivému uspořádání tlačítek a ovládacích prvků a indikátoru nahrávání na přední straně těla. Displej monitoru byl přepracován a má nově výrazný, dobře viditelný červený rámeček, který jasně ukazuje, kdy probíhá nahrávání. Snadné nabíjení zajišťuje konektor USB typu C.

zv-1-ii-black-gp-vpt2bt-front.jpg

Tvůrci se mohou snadno připojit a sdílet obsah díky platformě Creators' Cloud společnosti Sony a snadnému připojení chytrého telefonu. Pomocí aplikace Creators' App můžete ZV-1 II ovládat z chytrého telefonu, sledovat stav baterie fotoaparátu a médií, upravovat data a názvy fotoaparátu a snadno přenášet pořízené fotografie a videa, a to i na pozadí. Aplikace Creators' App rovněž umožňuje pohodlnou aktualizaci softwaru fotoaparátu.

Pro snadné živé streamování ve vysoké kvalitě stačí fotoaparát ZV-1 II připojit k počítači nebo chytrému telefonu pomocí běžně dostupného kabelu USB (není součástí balení) a používat jej jako webovou kameru. Atraktivitu videozáznamu při online schůzkách a živém streamování zvýšíte použitím funkce Creative Look, kterou vylepšíte vzhled pleti a upravíte její odstín. Tváře budou vypadat jasněji a světleji (Face Priority AE) a oči budou stále zaostřené (Real-time Eye AF).

Ekologický a přizpůsobitelný design

Kromě závazku společnosti Sony k udržitelné budoucnosti v rámci globálních iniciativ, jako je Road to Zero a cílů obnovitelné energie do roku 2030, byl model ZV-1 II vyvinut s ohledem na udržitelnost. Na výrobu těla fotoaparátu se aktivně používají recyklované materiály, včetně materiálu SORPLAS. Tím se snižuje dopad na životní prostředí, aniž by to bylo na úkor funkčnosti. Pro jednotlivé obaly je použit jedinečný recyklovaný papír „Original Blend Material“ společnosti Sony, který nepoužívá plasty a je snadno recyklovatelný. Díky použití materiálů, jako je bambus, vlákno z cukrové třtiny a recyklovaný papír z trhu, je šetrný k životnímu prostředí a zároveň vysoce kvalitní.

zv-1-ii-black-gp-vpt2bt-handheld.jpg

Cena a dostupnost

Nový model ZV-1 II bude v prodeji od července 2023 u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony za odhadovanou maloobchodní cenu 24 990 CZK.

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.