Nejnovější pracovní stanice HP Z6 G5 A, výkonný pomocník pro práci s AI

Publikováno: 11. listopadu 2023 | autor Redakce
z6-g5-a-lifestyle-6.jpg

Společnost HP uvedla nový přírůstek do řady pracovních stanic Z – HP Z6 G5 A. Tato stanice je navržena s ohledem na potřeby profesionálů v oblasti virtuální produkce, 3D modelování, AI a strojového učení.

Díky výkonu nejvyššího počtu jader procesoru, jaký kdy pracovní stanice Z od HP měla, a zapojení až 3 výkonných grafických karet, je Z6 G5 A připravena zásadně změnit pohled na produktivitu a výkon.

z6-g5-a-lifestyle-5.jpg

„HP Z6 G5 A je zcela inovativní pracovní stanice. Byla vyvinuta tak, aby poskytla velký výkon a flexibilitu potřebnou pro složité výpočetní úkoly,“ uvedl Jim Nottingham, místopředseda představenstva a prezident divize Advanced Compute and Solutions společnosti HP Inc. „Stále posouváme hranice toho, co je v technologii pracovních stanic možné. Cílem našeho snažení bylo vytvořit řešení, které nejen splní, ale předčí očekávání profesionálů v oblastech náročných na výpočetní výkon.“

hp-z6-g5-a-workstation-desktop-pc-2000x2000-ksp-2.jpg

Velký výkon až 96jádrového procesoru AMD Ryzen předurčuje novou pracovní stanici Z6 G5 A k uplatnění v oblasti umělé inteligence a strojového učení. Zároveň nabízí možnost zapojit až 3 grafické karty, což ocení lidé zabývající se 3D modelováním a virtuální produkcí.

z6-premfrontio-qx440-sparklingblack-coreset-blackbg-frontleft.jpg

„V AMD jsme hrdí na to, že procesory Ryzen™ Threadripper™ PRO 7000 jsou součástí nové pracovní stanice HP Z6 G5 A,“ řekl Jason Banta, viceprezident a generální ředitel, OEM PCs. „Spolupráce s HP ukazuje naše odhodlání poskytovat silná a spolehlivá řešení, která nejen reagují na požadavky na stále větší výkon, ale dokonce převyšují očekávání.“

Maximální výkon, ohromující grafika, neomezený potenciál

Kromě extrémního výkonu nabízí Z6 G5 A také dostatek prostoru pro rozšíření podle měnících se požadavků. Poskytuje prostor pro až pro tři vysoce výkonné GPU a snadno přístupné pozice pro NVMe disky vyměnitelné za běhu.

Vnitřní uspořádání této pracovní stanice zvyšuje průtok vzduchu, takže systém je dobře chlazený i při špičkovém výkonu. Inteligentní řízení ventilátoru ladí rychlosti ventilátorů v reálném čase pomocí více než 20 teplotních senzorů, aby byl provoz co nejtišší. Stanice prošla 360 000 hodinami důkladného testování, testováním MIL-STD a certifikací pro profesionální aplikace, což prokazuje výdrž počítače. Splňuje i vysoké nároky z pohledu udržitelnosti, obsahuje 40 % recyklovaných plastů.

p00016862-23q3-avalanche-day03-set04-lifestyle2068-v6-rgb.jpg

V dnešním hybridním pracovním prostředí je možnost využívat výjimečného výkonu na dálku prioritou, proto jsou tu další řešení. Z by HP Data Science Stack Manager zjednodušuje přístup k nejlepším open-source softwarovým řešením pro datové analytiky a tvůrce AI řešení na uživatelsky přívětivé platformě. HP Z6 G5 A podporuje WSL2, což umožňuje spouštět Linux v rámci ekosystému Windows a nabízí snadný přístup k nástrojům Z by HP Data Science Stack Manager a Z by HP AI Studio.

Vlastnosti stanice HP Z6 G5 A

  • Jedna z prvních stanic s procesorem AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO, až 96 jader v jedné stanici
  • Kapacita pro až tři grafické karty NVIDIA RTX™ 6000 Ada nebo grafické karty AMD
  • Maximální rozšiřitelnost s až 6 PCIe sloty (až 5. generace) a 12 NVMe SSD
  • Komplexní zabezpečení a spolehlivost - 360 000 hodin důkladného testování, ochrana pod i nad úrovní OS díky HP Wolf Security

Cena a dostupnost

Pracovní stanice HP Z6 G5 A bude v České republice dostupná od poloviny prosince 2023. Se základním 12jádrovým procesorem AMD řady 7000 pro bude v prodeji od 59 000 Kč bez DPH.

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.