Multisenzorová kamera Axis poskytuje 180° pokrytí bez slepých míst

Publikováno: 7. července 2023 | autor Redakce
axis-p3827pve-urban.jpg

Společnost Axis Communications pokračuje v inovacích a do rodiny multisenzorových síťových kamer uvádí nový model AXIS P3827-PVE, který poskytuje kompletní 180° pokrytí.

Díky bezproblémovému spojení 4 záběrů ze 4 obrazových senzorů do jediného spojitého videostreamu získáte souvislý a extrémně široký záběr s rozlišením 7 MPx a maximálními detaily bez viditelných švů nebo předělů.

axis-p3827pve-urban.jpg

Multisenzorová kamera AXIS P3827-PVE nabízí panoramatický přehled rozsáhlých oblastí se 180° horizontálním a 90° vertikálním pokrytím bez slepých míst. Mít jedno zařízení pro tak široký záběr s plnými detaily, na který by jinak bylo potřeba víc kamer, je cenově výhodné a také vysoce flexibilní, protože vám stačí jediný kabel (pro data i pro napájení PoE), jedna IP adresa a také jedna jediná licence na software ke správě videa (VMS) nebo licence pro jakoukoli analytickou aplikaci, kterou chcete provozovat.

Navíc je s pomocí montážního systému AXIS T94V01C Dual Camera Mount možné umístit dvě kamery zády k sobě a získat tím úplné pokrytí v rozsahu celých 360°, což je mimořádně praktické v sektorech dopravy, obchodu a městského dohledu. Pomocí funkce vyrovnání horizontu zajistíte vizuálně vyvážené snímky a pro operátora bude díky rovnému horizontu obraz přirozenější.

axis-p3827-f.jpg

Tento produkt také nabízí podporu pro technologii edge-to-edge, takže je snadné přidat jakékoliv potřebné připojovací zařízení. Například pomocí zařízení AXIS série T61 získáte podporu pro zvukovou komunikaci a I/O porty.

Integrována analytika s pokročilou umělou inteligencí

Nová kamera stojí na platformě ARTPEC-8, která v jednom čipu obsahuje AI i jednotku pro zpracování hlubokého učení (DLPU), a umožňuje tím pokročilé zpracování obrazových dat a analýzu videa přímo v kameře (bez potřeby nákladných serverů) tzv. na okraji sítě. Můžete sbírat cenná metadata, které lze využít pro různé studie, nebo také pro rychlé a efektivní vyhledávání v nahrávaném videu.

Díky pokročilé analytice AXIS Object Analytics je kamera schopna přímo detekovat a klasifikovat lidi a různé typy vozidel vstupující do definované oblasti nebo překračující definovanou virtuální linii v daném směru. Novou užitečnou funkcí AXIS Object Analytics je Time In Area, která počítá čas každému objektu v definované oblasti zvlášť.

axis-p3827-s.jpg

Při překročení povoleného limitu v dané oblasti může analytika automaticky spustit definovanou akci nebo upozornit obsluhu. Toho lze využít například v případě, že se vozidlo zdrží neobvykle dlouho v zóně se zákazem parkování, nebo při sledování podezřelého chování osob, například sprejerů, kteří se v oblasti zdržují déle než osoba, která jen prochází.

Kamery s více senzory představují zajímavý trend efektivního videodohledu všude tam, kde je třeba zajistit pokrytí rozlehlých, otevřených prostor nebo nahradit několik samostatných kamer v členitém prostředí. Tyto kamery jsou ideální volbou pro městské instalace, monitoring v kritické infrastruktuře a průmyslových závodech, nebo videodohled na terminálech letišť či nákupních center. Využití najdou také na parkovištích a křižovatkách, kde je zapotřebí pohled do různých směrů.

Samozřejmostí u všech kamer Axis je podpora pro pokročilé funkce kybernetické bezpečnosti, včetně Axis Edge Vault pro ochranu ID vašeho zařízení, které pomáhají chránit síť jako celek.

Panoramatická kamera se čtyřmi senzory AXIS P3827-PVE bude k dostání prostřednictvím distribuční sítě společnosti Axis za doporučenou cenu 35 900 Kč

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.