Motion grafika překonává limity. Největší projekt v České republice je tu!

Publikováno: 11. října 2018 | autor Redakce
motion-grafika-jedenpribeh.cz-cg.png

Společnost Copy General není jen běžným tiskovým centrem. Posouvá hranice tisku, aby lidem pomáhala komunikovat a vyjadřovat jejich představy. Unikátní motion grafika, kterou si firma nechala zhotovit k 26. výročí, názorně předvádí, kam se společnost Copy General za ty roky posunula. Pojďte si hrát!

copy-general.jpg

Motion grafika se v zahraničí používá běžně, ale v České republice je v tomto rozsahu ojedinělá. Lidé vnímají svět z 80 % svým zrakem a vše si daleko lépe dokáží představit, když to vidí. Proto je motion grafika, která představuje pohyblivé znázornění dat, tak oblíbená. Během chvilky divák načerpá všechny informace, a přitom se baví. Nemusí číst dlouhé články a proklikávat se spoustou odkazů.

Hrajte si a bavte se, při tom se i něco zajímavého dozvíte

Tvůrcem motion grafiky pro Copy General je společnost Oficina, která uvádí: „Vzhledem k tomu, kde se prezentace vyskytuje, tedy v online, jsme si přáli udělat něco nestandardního. Postup, který jsme zvolili, je v zahraničí poměrně běžný. Animovaná grafika vysvětlí složitosti a problematiku různých oborů nejlépe. Společnost Copy General byla otevřená vyzkoušet něco, co tu ještě nebylo. To se cení a právě díky tomuto přístupu vznikají nové a ojedinělé projekty, kterým je bezpochyby i cesta Copy General.“

Tvůrci ze společnosti Oficina si přáli ukázat cestu a vývoj Copy General zábavnou formou za pomoci interaktivity. A to se určitě podařilo. Můžete dle libosti klikat, tahat, přejíždět a převracet a tím aktivovat animace a vidět v zábavné formě ilustrace principů fungování jednotlivých divizí. Celý projekt je podpořen zvuky-ruchy, které vytvořil Jan Čechtický z OhmSqare.

"Naše řešení nejsou už jen o tisku, jdeme s dobou a projekt jedenpribeh.cz by měl tyto myšlenky odrážet,“ prozradila Daniela Trojanová, marketingová manažerka společnosti Copy General.

Jak už jsme psali na začátku, realizace tohoto typu je v České republice unikátní. Třeba se ale inspirují další firmy a otevřou více prostor animovaným interaktivním webovým projektům. Uvidíme, co ukáže čas.

Celý projekt si můžete prohlédnout a vyzkoušet na www.jedenpribeh.cz.

Dobře se bavte!

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.