Mimořádně rychlá a ovladatelná – Canon chystá nejnovější profesionální bezzrcadlovku EOS R3 pro sportovní a zpravodajskou fotografii

Publikováno: 17. dubna 2021 | autor Redakce
Mimořádně rychlá a ovladatelná – Canon chystá nejnovější profesionální bezzrcadlovku EOS R3 pro sportovní a zpravodajskou fotografii

Nový fotoaparát díky své převratné konstrukci pomůže profesionálním sportovním a zpravodajským fotografům plnit vysoké nároky na rychlost a kvalitu dodávaných materiálů. EOS R3 je skutečně hybridní přístroj nové generace zaměřený na dnešní i budoucí potřeby sportovních a zpravodajských fotografů, který nabídne stejné kvality jako těla zrcadlovek a bezzrcadlovek Canon.

EOS R3 je vybavený vrstveným snímačem typu BSI CMOS, který společnost Canon nově vyvinula, výkonným obrazovým procesorem DIGIC X, sériovým snímáním rychlostí 30 sn./s[i] s automatickým ostřením a nastavováním expozice na sledovaný objekt, detekcí očí, hlavy a těla a průkopnickou funkcí automatického ostření ovládaného směrem pohledu. Jedná se o ideální přístroj pro akční fotografy, kteří požadují kvalitní statické snímky i videonahrávky objektů v rychlém pohybu.

Mimořádně rychlá a ovladatelná – Canon chystá nejnovější profesionální bezzrcadlovku EOS R3 pro sportovní a zpravodajskou fotografii

Nový přístroj je založený na revolučním systému EOS R se skvěle navrženým bajonetem RF. Ve spojení s některým z inovativních objektivů Canon RF nabídne schopnosti, jakých žádná jiná dvojice tělo/objektiv nedosahuje. S objektivy, jako je dnes představený RF 400 mm F2,8L IS USM nebo RF 600 mm F4L IS USM, mohou profesionální fotografové dosáhnout bezkonkurenční obrazové kvality ve fotograficky náročných situacích.

Mimořádně rychlá a ovladatelná – Canon chystá nejnovější profesionální bezzrcadlovku EOS R3 pro sportovní a zpravodajskou fotografii

Pět věcí, které byste měli vědět o novém fotoaparátu EOS R3:

Vysoká kvalita při vysoké rychlosti

EOS R3 je první přístroj řady EOS vybavený zcela novým vrstveným 35mm snímačem typu CMOS se zadním osvětlením, který vyvinula společnost Canon. Ten spolupracuje s výkonným obrazovým procesorem DIGIC X. Jako celek nabídne EOS R3 profesionálům vysokorychlostní fotografování a filmování na nové úrovni. Snímat mohou rychlostí 30 sn./s při použití elektronické závěrky a při automatickém ostření se sledováním objektu, přičemž dochází ke zcela minimální deformaci obrazu[ii] To jsou ideální vlastnosti například pro profesionální sportovní fotografy, kteří potřebují zachytit akci ve zlomku sekundy.

Mimořádná schopnost sledovat rychle se pohybující objekty

Nový fotoaparát EOS R3 umožní profesionálům posouvat hranice tvůrčích možností díky dokonale přesnému sledování objektu a ostření i při rychlém pohybu. Systém ostření nové generace Dual Pixel CMOS AF dokáže sledovat oči, hlavu nebo tělo rychle se pohybující postavy a umožňuje vmžiku zachytit i nejjemnější detaily. Jak společnost Canon navíc sdělila, přidá do systému automatického ostření se sledováním nový předmět, který ještě upřesní.

Mimořádně rychlá a ovladatelná – Canon chystá nejnovější profesionální bezzrcadlovku EOS R3 pro sportovní a zpravodajskou fotografii

Ovládání automatického ostření – vaším zrakem!

EOS R3 bude vybavený novou a zdokonalenou technologií, kterou společnost Canon poprvé představila v modelu EOS 5. Stane se prvním digitální fotoaparátem EOS, který poskytne nové generaci fotografů převratný systém ovládání zrakem, který umožňuje jednoduše volit a přesouvat bod zaostření pohybem očí při pohledu do hledáčku. Tato instinktivní funkce nabízí rychlé a přirozené ovládání automatického ostření. Zkrácením doby nutné k zaostření, které se obvykle provádí multifunkčním ovladačem nebo tlačítkem, umožňuje pohotově zachytit nejdůležitější objekt v zorném poli ve všech situacích – při tiskové konferenci i fotbalovém zápasu.

Profesionální kvalita zpracování

Tělo EOS R3 inspirované řadou EOS-1D nabízí naprosto intuitivní ovládání v nejnáročnějších situacích, v jakých profesionální fotograf musí pracovat. Uživatelé mohou očekávat tutéž robustnost a odolnost proti vodě a prachu jako u těl legendární řady Canon EOS-1. Nový model má také integrovaný grip, který si uživatelé řady EOS-1D velmi oblíbili. Profesionálním fotografům dává jistotu, že budou moci fotografovat za všech podmínek a okolností – z postranní čáry hřiště i u plaveckého bazénu, v interiéru i exteriéru, za sněhu i za horka.

Rychlé připojení – představujeme novou aplikaci Mobile File Transfer

EOS R3 bude plně kompatibilní s mobilní aplikací Canon Mobile File Transfer. Ta nabízí nový způsob přenosu pořízených snímků a urychluje pracovní postup v terénu díky využití služeb mobilních sítí bez nutnosti kabelového připojení LAN.

Canon vydá aplikaci Mobile File Transfer verze 1.2 pro systém iOS prostřednictvím obchodu Apple App Store v červnu. Kompatibilní bude s fotoaparáty Canon EOS-1D X Mark III, EOS R5 a EOS R6. V plánu je do budoucnu i podpora systému Android.[i] Maximum cca 30 sn/s. Rychlost sériového snímání může klesat v závislosti na zvoleném objektivu a světelných podmínkách

[ii] Minimální deformace obrazu u statických snímků

 

Už máte dubnové FOTOVIDEO?

Vzniklo vydání, které opět myslí na všechny své čtenáře a příznivce, a přitom je opět tak trochu mimořádné. Narodilo se totiž v době focení a natáčení nepříznivé, s upřímnou nadějí, že si už ten duben venku i v interiérech užijeme? Je to tak? Splnila se naše redakční očekávání a vaše upřímné přání? To jsme v době jeho přípravy nemohli vědět.

Spousta videa v časopise FotoVideo

Velké téma, které hýbe naším virtuálním a digitálním světem. Zájem o video roste přímo exponenciálně a my to jasně vidíme na množství stažených QR kódů, které přidáváme do jednotlivých článků. Opravdu vás nesledujeme, ale autoři a zpovídaní fotografové sami píší, že na svých webových či YouTube stránkách zaznamenali výrazný nárůst většinou hned po zveřejnění v našem časopise. Také máte ve svém chytrém telefonu nahranou čtečku QR kódů? Je to snadné, těch aplikací je několik a nezaberou v telefonu téměř žádné místo. Jen si jí kliknutím otevřete a rámeček lehce přiblížíte ke QR kódu v časopise a video či webové stránky se vám hlásí a automaticky běží. Žádné další složité operace a vy máte dvojí zážitek – z četby i doplňujícího videa. Foto a video prostě patří k sobě!

A velké fotografické lahůdky

Vyberte si z naší široké nabídky, která vznikla opět a jenom na základě vašich potřeb. Jak už jsme se zmínili, pracujeme v týmu a díky tomu dokážeme reagovat na velké množství naprosto aktuálních podnětů. Na tomto vydání se podílela opět řada významných osobností, kterým jsme za skvělou spolupráci velmi. Nebudeme tentokrát vyjmenovávat tu řadu skvělých jmen, seznámíte se s nimi postupně při listování dubnovým FotoVideem, které vám nabízí vše, co máte rádi (snad?) a hlavně přeje pohodu (a to nejen s ním), zdraví a snad už konečně i to kvalitní, upřímné a Dobré světlo!

Vyberte si z dubnového FotoVideo třeba následující:

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

Dívky a paní z nedávné historie? Určitě vás budou zajímat!

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

Vladimír Birgus a Pavel Scheufler uvádějí novou knihu, která patří do vaší knihovny.

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

Velké lidské příběhy v dosud nezveřejněných fotografiích velkého fotografa.

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

Jakou techniku zvolit pro natáčení videa? Poradí vám dva odborníci.

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

Velký průvodce výběrem tiskárny a fotopapíru – 1. díl

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

Výsledky možná překvapí, ale jsou nádherné. Květiny se vám povedly!

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

… a samozřejmě další spoustu zajímavých článků!

POZOR! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Užijte si dubnové FotoVideo

 

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.