MateBook 14 – když se síla procesoru snoubí se špičkovým vizuálním zážitkem

Publikováno: 16. září 2021 | autor Redakce
MateBook 14 – když se síla procesoru snoubí se špičkovým vizuálním zážitkem

Pokud se poohlížíte po novém notebooku a hledáte nejlepší poměr cena/výkon, ušetříme vás zdlouhavého pátrání. Nový HUAWEI MateBook 14 kombinuje špičkový design s výkonným procesorem AMD Ryzen 7 4800H a také FullView dotykovým displejem. Ať už se budete na MateBooku 14 bavit, nebo tvrdě pracovat, můžete se vždy spolehnout na prvotřídní výkon.

Displej, který vás vtáhne

Zážitek začíná už u displeje. HUAWEI MateBook 14 je vybavený dotykovou FullView obrazovkou s rámečky tenkými až 4,9 mm. Nový notebook od Huawei, který se odlišuje od tradičních 14palcových notebooků, má obrazovku v poměru 3:2 poskytující vynikající možnosti čtení, surfování po internetu nebo kódování.

MateBook 14 – když se síla procesoru snoubí se špičkovým vizuálním zážitkem

14palcový displej FullView s rozlišením 2K 2160x1440, hustotou pixelů 185 pixelů na palec (ppi) podporuje 100 procent barevného prostoru sRGB. Obrazovka disponuje kontrastním poměrem 1500:1 a špičkovým jasem 300 nitů, takže zprostředkuje obrázky ve vysokém rozlišení, stejně jako filmy v té nejlepší kvalitě. Displej současně poskytuje skvělou přesnost barev pro úlohy citlivé na barvy, jako je úprava obrázků nebo videí.

MateBook 14 – když se síla procesoru snoubí se špičkovým vizuálním zážitkem

Vysoce přesná vícebodová dotyková obrazovka na HUAWEI MateBook 14 vám umožní ovládat notebook stejně lehce jako chytrý telefon, zároveň i jako více zařízení najednou s funkcí Multi-screen Collaboration. Pořizování snímků obrazovky je snadné díky funkci Finger Gesture Screenshot, která byla průkopnickým počinem společnosti Huawei. Displej FullView také podporuje DC Dimming eliminující blikání a je certifikovaný TÜV Rheinland pro svou nízkou produkci modrého světla.

MateBook 14 – když se síla procesoru snoubí se špičkovým vizuálním zážitkem

Výkonný procesor pro hry i práci

A co vnitřek? MateBook 14 se může pochlubit procesorem AMD Ryzen 7 4800H, který představuje silný výkon v lehkém těle počítače. Nový procesor je postavený na pokročilém 7nm procesu FinFET, synergizuje s dvoukanálovou pamětí DDR4 až do velikosti 16 GB a vysokorychlostním polovodičovým diskem PCIe s kapacitou 512 GB pro podporu rychlého a stabilního výkonu. Vaší kreativitě tak nestojí nic v cestě – ať už se jedná o multitasking nebo zvládání těžkých výpočetních úloh.

Kromě prvotřídního designu a vysokého výkonu je důležitou vlastností notebooku také životnost jeho baterie. V případě MateBooku 14 se můžete spolehnout na 56Wh vysokokapacitní baterii, spolupracující s chytrým řešením správy napájení Huawei, které maximalizuje životnost baterie a umožňuje vám se nerušeně soustředit na důležité věci.

Všestranný 65W napájecí adaptér USB typu C, který je součástí balení, podporuje několik standardů výstupního výkonu nejen pro rychlé nabíjení notebooku, ale také HUAWEI SuperCharge při připojení ke kompatibilním smartphonům Huawei. A v případě potřeby umožňuje reverzní nabíjení Power Off využívat nový 14palcový notebook jako power banku pro nabíjení dalších zařízení.

Nový HUAWEI MateBook 14 je k dostání na e-shopu Huawei a u všech běžných partnerů od pondělí 16. 8. za cenu 21 999 Kč.


Už máte zářijové číslo časopisu FOTOVIDEO?

Hned na prvních deseti stranách najdete nejlepší produkty roku tak, jak je vybrali a odhlasovali experti světové organizace EISA. Věnujeme se samozřejmě expertní skupině Photography, které jsme členem a jsme rádi, že v celkovém přehledu najdete i vám důvěrně známé značky a produkty.

Následují dva výborní zástupci mladé fotografické generace, shodou okolností oba dlouhodobě pracující v zahraničí. Je nám velkou ctí uvítat na našich stránkách Janu Ašenbrennerovou a Davida Harnga.

FV 09 21

Jako každý rok, tak i letos přinášíme tradiční vyhodnocení soutěže EISA MAESTRO, která díky účasti vysoce kvalitních fotografů ze dvou desítek zemí přinesla nádherné výsledky. Představujeme Willema Kuijperse z Nizozemí, Paulinu Petit z Francie a Barbaru Farkas z Maďarska. Téma Faces (Tváře) zaujalo i řadu našich výborných fotografů a vítěz našeho národního kola se Roman Jaroš, se tentokrát umístil těsně na čtvrtém místě. Kvalita české fotografie se prostě nezapře!

A to už jsme za čtyřicátou stranou, hned poté, co jsme si prohlédli novou FotoEsej Kevina V Tona a upoutávku na nádhernou brněnskou výstavu Otisk cest, kterou připravila manželská dvojice dvou úžasných francouzských fotografů. Za velmi důležitý považujeme investigativní článek JUDr Pavly Nečasové v rubrice FotoPrávo, který se zabývá obranou proti zneužití zdánlivě běžných autorských fotografií, popisuje přístup Policie ČR i našich soudů a nabízí způsob, jak se má postižený fotograf bránit.

V polovině a druhé polovině tohoto vydání jsme si dovolili poblahopřát vítězům největší fotografické soutěže současnosti s názvem CEWE Photo Award, s tím, že se těšíme na celkového vítěze, kterého porota této soutěže vyhlásí v tomto měsíci září. Pokračujeme dalšími inspirativními a praktickými články od Jakuba Cejpka, Lukáše Tycara, Jana Strii a dalších a dalších a samozřejmě nechybí vyhodnocení a nejlepších dvacet snímků z tématu Příroda ve městě, soutěže Fotograf roku.

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

Fotograf roku 21 jde do finále a má nová témata pro 22. ročník

Téma STOPY na vás čeká až do 26. září! Nezapomeňte vložit své nápadité snímky! Píšeme o něm v záhlaví jeho galerie: „Také vám připadá poslední téma symbolické? Každý po sobě zanecháváme stopy a třeba i elektronickou, soutěžní a obrazovou stopu. Otisky nohou či tlapek v písku, blátě, sněhu… nebo jiné otisky činnosti – například bobří hráze, ptačí hnízda, stopy lidské civilizace…“ Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

FV 09 21

V zářijovém FotoVideo například najdete:

ROZHOVOR: DAVID HARING

Krajina je moje srdcovka, ale objevuji i další fotografické žánry.

ROZHOVOR: DAVID HARING

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

Focením žiji, lidé jsou pro mě magnety.

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

FOTOPRÁVO: ZNEUŽITÁ FOTOGRAFIE?

Fotografové, braňme si svá autorská práva!

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

Vyhlášení deseti vítězů užšího výběru této největší světové soutěže.

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

Filmová fotografie je krásná z mnoha důvodů. Zkusíte ji?

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

Makrofotografie je jedním z nejoblíbenějších fotografických žánrů. Už jste jí zkusili a s čím?

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

Laowa Argus 33 mm f/0,95 CF APO 52 oceněný EISA.

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začíná novými tématy, která brzy najdete na našem webu.

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

…a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Podzim je pomalu a jistě zde, je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

V září FotoVideo září

 

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.