LUMIX G9II – Neopakovatelný okamžik vám neunikne

Publikováno: 28. září 2023 | autor Redakce
g9ii-key-visual-03.jpg

Společnost Panasonic s hrdostí oznamuje uvedení LUMIX G9II, který je vybaven novým 25M snímačem a technologií hybridního automatického ostření s fázovou detekcí (PDAF). LUMIX G9II je prvním fotoaparátem z řady Micro Four Thirds LUMIX G, který je vybaven technologií PDAF.

Tento nový model pro náročné, generuje snímky ve vysokém rozlišení, špičkové kvalitě s bohatou barevnou gradací přímo z fotoaparátu. Reaguje na rostoucí potřebu vytvářet vysoce kreativní umělecká díla a fotografie a videa pomocí různých metod.

p1388711.jpg

Díky nové technologii automatického ostření, která kombinuje bohaté zkušenosti společnosti Panasonic v oblasti technologie rozpoznávání s PDAF, a režimu vysokorychlostního sériového snímání, který zajišťuje, že neopakovatelné okamžiky jsou vždy zachyceny, se tento nový model může pochlubit výrazně vyšším výkonem a vysokou rychlostí v každém ohledu.

Lumix G9II uspokojí širokou škálu nároků z různorodých oborů fotografie, a lze kombinovat s kompaktními a lehkými objektivy standardu Micro Four Thirds pro maximální flexibilitu.

g9ii-body-front-k.jpg

Nový 25,2M Live MOS snímač a nový výkonný procesor vytvářejí snímky s vysokým rozlišením ve vynikající kvalitě a s bohatou barevnou gradací, zatímco hybridní technologie PDAF přináší přesné automatické zaostřování a rychlé sledování i prudce se pohybujících objektů.

Sériové snímání rychlostí až 60 snímků za sekundu v režimu AFC a Pre-Burst „strojem času“ SH, který pořídí snímky o 1,5s dříve než stihnete stisknout spoušť, navíc zajišťují, že neopakovatelný okamžik bude vždy zachycen, a to i u nečekaně se pohybujících se objektů.

g9ii-body-slant-k.jpg

Legendární systém stabilizace obrazu LUMIX je opět ještě více vylepšen a kombinuje 8EV stabilizátor B.I.S. (Body Image Stabilizer), 7,5EV 5osý duální optický I.S. 2 a pokročilý Aktivní I.S. pro neuvěřitelnou stabilizaci obrazu videa. Kombinace těchto funkcí ještě více usnadní snímání dynamických scén z ruky, které by dříve bylo obtížné nebo nemožné zachytit.

Kromě toho mohou tvůrci využívat vylepšené černobílé fotografické profily ve stylu LEICA Monochrome a REAL TIME LUT pro barevné presety. Prostřednictvím této nové generace bezzrcadlovek reaguje společnost Panasonic na potřeby tvůrců hledajících další cesty tvůrčího vyjádření, jež přesahují hranice fotografie a tvorby obsahu.

Hlavní funkce

Vynikající fotografický výkon a rychlá odezva LUMIX G9II díky novému snímači, procesoru a poprvé integrovaným PDAF

・Nový 25,2M snímač Live MOS s vysokým rozlišením a rychlým vyčítáním (+13EV*4 V-Log/V-Gamut, technologie zvýšeného dynamického rozsahu Dynamic Range Boost *5)

・Nový procesor doručuje přirozené trojrozměrné textury obrazu a zajišťuje vysokorychlostní zpracování videa s vysokým datovým tokem

g9ii-body-top-k.jpg

・V přístroji je použita nová technologie rozpoznávání s umělou inteligencí (vyvinuté pomocí technologie hlubokého učení) pro rozpoznávání automatického ostření v reálném čase, které nyní rozpoznává auta, motocykly a zvířecí oči pro lepší přesnost při zaostřování na objekty

Zachycení neopakovatelných momentů jistí pokročilý vysokorychlostní výkon

・Sériové snímání rychlostí až 60 snímků za sekundu v režimu AFC a dostatečná vyrovnávací paměť pro nepřetržité sériové snímání po dobu tří sekund (180 snímků) pro zajištění zachycení cílených okamžiků

・Sériový Pre-Burst režim SH, kterým lze pořídit snímky již 1,5 sekundy před samotným stisknutím spouště a pořídit přibližně 113 po sobě jdoucích snímků dříve než zareagujete.

g9ii-lkit-slant-k.jpg

・Robustní systém stabilizace obrazu s účinností 8EV stabilizátoru B.I.S. (Body Image Stabilizer), 7,5EV*3 5osý duální optický I.S. 2, s korekcí perspektivního zkreslení pro video a super účinný pokročilý režim Active I.S.

・Vysoce mobilní foto systém v kombinaci s širokou škálou kompaktních, lehkých a rozmanitých objektivů řady LUMIX G

Nové režimy rozšiřují možnosti kreativní fotografie

・Funkce REAL TIME LUT umožňuje přímé nabarvení obrazu dle zvolených souborů LUT

・Vylepšený černobílý profil ve stylu LEICA Monochrome s hlubokým kontrastem

g9ii-lkit-top-k.jpg

・Režim Extra Vysokého rozlišení 100MP při snímání z ruky a  režim živého náhledu efektu nastavené expozice rozšíří svobodu vyjádření autora.

Zásadní pro tvorbu videa

・4:2:0 10-bit 5,8K (4:3) záznam z celé plochy snímače /5,7K (17:9) umožňuje flexibilní možnosti kompozice pro různé formáty i sociálních médií

・4:2:0 10-bit C4K/4K 120p/100p Zpomalená videa

・Přímý záznam do Apple ProRes*6, který poskytuje vysokou kvalitu obrazu při nízké kompresi, snižuje zatížení počítače během postprodukce a umožňuje nelineární úpravy bez překódování, čímž zefektivňuje, zrychluje a zlevňuje váš pracovní postup od začátku do konce.

・Podpora přímého záznamu na externí SSD disky včetně přehrávání přes rozhraní.

・Aktivní I.S. Technologie korigující i extrémní otřesy při snímání během pohybu

Vylepšené: Zoom teleobjektiv H-ES35100 s vysokou konstantní světelností a vynikajícím obrazovým výkonem a ultra zoom teleobjektivem H-RSA100400 kompatibilní s telekonvertorem z řady LEICA DG

Panasonic s hrdostí představuje výměnné objektivy H-ES35100 a H-RSA100400 pro řadu LUMIX G, které splňují systémový standard Micro Four Thirds.

Tyto zoom teleobjektivy jsou v souladu s přísnými optickými standardy LEICA a dosahují vynikajícího obrazového výkonu.

Společnost Panasonic se pyšní řadou 32 výměnných objektivů Micro Four Thirds, z nichž 15 jsou objektivy LEICA DG. Jsou určeny pro širokou škálu uživatelů od profesionálů a nadšenců do fotoaparátů až po začátečníky a Panasonic bude prostřednictvím své rozmanité řady výměnných objektivů i nadále nabízet různé způsoby, jak si užít kreativní fotografování a natáčení videa.

LEICA DG VARIO-ELMARIT 35-100 mm/F2,8/POWER O.I.S. (H-ES35100)

Nově koncipovaný objektiv LEICA DG: Nový teleobjektiv se zoomem s vysokou konstantní světelností F2,8, vynikajícím obrazovým výkonem a špičkovým mechanickým provedením.

Tento nový objektiv ELMARIT s konstantní světelností F2,8 poskytuje vysokou clonu v celém svém rozsahu, takže tvůrci si mohou vychutnat širokou škálu fotografií a videí pořízených stejnou expozicí při jakémkoliv ohnisku, například večerní snímky, při nichž se využívá světelnost F2,8 a efekt bokeh s nízkou hloubkou ostrosti, který je pro snímky pořízené teleobjektivem se zoomem jedinečný a pomáhá zvýraznit fotografovaný objekt.

h-es35100-frontslant.jpg

Optimální konstrukce objektivu sestávající ze dvou členů ED (Extra-low Dispersion) a jedné UED (Ultra Extra-Low Dispersion) čočky je zárukou vynikajícího obrazového výkonu v celém rozsahu zoomu 70 mm až 200 mm. Kromě jedinečné technologie povrchového ošetření Nano Surface Coating společnosti Panasonic umožňuje využít antireflexní komponenty k eliminaci nežádoucího světla uvnitř objektivu k vytvoření čisté, přirozené barvy s malým množstvím duchů a odlesků.

h-es35100-side1.jpg

Hlavní funkce

1. Objektiv LEICA DG VARIO-ELMARIT s konstantní světelností F2,8 pro vynikající obrazový výkon v celém rozsahu zoomu

2. Rychlé a přesné automatické ostření pro videozáznamy s technologií Dual I.S.

3. Kompaktní, lehké provedení s vysokou mobilitou, vynikající pro snímání z ruky.

LEICA DG VARIO-ELMAR 100-400mm/F4.0-6.3 II ASPH./POWER O.I.S. (H-RSA100400)

Nový teleobjektiv LEICA DG kompatibilní s telekonvertorem pro makrosnímky v životní velikosti a zoom teleobjektiv s extrémním přiblížením

Tento nový teleobjektiv dosahuje ohromujícího fotografického výkonu v celém rozsahu zoomu od středu záběru až po jeho okraje. Optimálně uspořádaná struktura objektivu s jednou asférickou čočkou, dvěma čočkami ED (Extra-low Dispersion) a jednou UED (Ultra Extra-Low Dispersion) čočkou vytváří detailní a krásně texturované snímky s vysokým rozlišením a vysokým kontrastem.

h-rsa100400-frontslant.jpg

S ohniskovou vzdáleností 200 mm až 800 mm je objektiv ideální pro zachycení řady objektů, ke kterým je obtížné se přiblížit, jako jsou volně žijící ptáci a zvířata a také sportovní události. Samostatně prodávaný 2,0x telekonvertor navíc umožňuje makrosnímky 1:1 s ohniskem 1600 mm pro působivější a detailnější záběry květin, zvířat a dalších objektů.

h-rsa100400-slant-(1).jpg

Hlavní funkce

1. LEICA DG VARIO-ELMAR pro vynikající fotografický výkon v celém rozsahu dlouhého zoomu

2. Ultrateleobjektiv se zoomem až 1600 mm pro použití v širokém spektru fotografických prostředí

3. Kompaktní, lehký a výborně mobilní s rychlým a přesným automatickým zaostřováním a kompatibilní s telekonvertorem

DMW-BG1

Společnost Panasonic s potěšením představuje nový bateriový grip vybavený osmi směrným joystickem, který je kompatibilní s fotoaparátem LUMIX G9II a již dostupnými modely LUMIX S5II a S5IIX.

dmw-bg1-slant-k.jpg

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.