Leica M11: Znovuobjevená legenda je tady

Publikováno: 17. ledna 2022 | autor Redakce
leica_M11_6

Nová Leica M11 je nejuniverzálnějším přístrojem systému M, který Leica doposud představila. Nabízí snímač s trojím rozlišením, přirozenější podání barev, delší výdrž baterie nebo příjemné ovládání i uživatelské rozhraní.

Novinka staví na bytelných základech, které značka buduje již od roku 1925. V nové Leice M11 se snoubí tradiční dálkoměrná fotografie se současnou technologií, díky čemuž poskytuje maximální flexibilitu všem fotografům.

leica_M11_1

Skvělé rozlišení i barvy

Uvnitř fotoaparátu se skrývá fullframový snímač BSI CMOS s technologií trojího rozlišení. Znamená to, že RAW snímky ve formátu DNG a formátu JPEG můžete vytvářet s rozlišením 60, 36 a 18 Mpx a vždy přitom využít plnou plochu snímače.

Při maximálním rozlišení se můžete těšit na bezprecedentní kvalitu obrazu a vykreslení detailů, které vám umožní využít možnosti posledních objektivů APO pro M systém na maximum. IR a UV filtr velmi účinně korigují světelné paprsky a nové uspořádání barevného filtru zaručuje přirozenější barevné podání.

leica_M11_2

Vysoká citlivost a provozní rychlost

S Leicou M11 se nebudete muset bát vůbec žádných podmínek. V tmavších prostorách oceníte rozsah ISO až do 50 000, díky procesoru Maestro III se můžete spolehnout na plynulé a rychlé reakce i při použití nejvyššího rozlišení.

Pokud se naopak nacházíte ve velmi světlém prostoru, nebo dokonce na ostrém slunci, jistě využijete možnost maximální rychlosti elektronické závěrky až 1/16 000 sekundy. Záznam novinka pořizuje ve 14bitové barevné hloubce s dynamickým rozsahem až 15 EV.

leica_M11_3

Promyšlená ergonomie

Ikonický vzhled a pohodlné ovládání, taková je Leica M11. Ovládací tlačítka jsou uspořádaná kolem dotykového displeje s rozlišením 2,3 Mpx, struktura menu zůstává stejná jako u Leicy SL2 nebo Q2, díky čemuž zajišťuje pohodlné ovládání všem, kteří už s Leicou měli co do činění.

„Na novou Leicu M11 jsme velmi hrdí. Tento fotoaparát je pro společnost dalším milníkem. Uvnitř funguje na bázi zcela nově vyvinutého systému, zatímco vnější design zůstává věrný ikonickému vzhledu Leicy M.“ doplnil Stefan Daniel, výkonný viceprezident pro technologie a provoz.

leica_M11_4

Černá varianta se pyšní vrchním dílem z vysoce kvalitního hliníku s úpravou zabraňující poškrábání. Je také o přibližně 20 % lehčí než stříbrná verze, která váží 640 g. Na Leice M11 nenajdete tradiční spodní kryt, takže fotografové mají snazší přístup k baterii a kartě. U tohoto modelu najdete také 64 GB interní paměti, díky čemuž je vůbec prvním modelem řady M, který umožňuje ukládat fotografie současně na dvě různá paměťové média.

V budoucnu Leica nabídne také více možností propojení s dalším zařízením, a to prostřednictvím firmwaru, který bude k dispozici v druhé polovině roku 2022. Uživatelé tak budou moci využívat aplikaci Leica FOTOS s možností např. vkládání dat o lokaci nebo posílání snímků přes Bluetooth.

leica_M11_5

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.