Lehký objektiv LUMIX S 24mm F1.8 (S-S24)

Publikováno: 11. září 2021 | autor Redakce
Lehký objektiv LUMIX S 24mm F1.8 (S-S24)

Panasonic má nový 24mm širokoúhlý a F1.8 světelný objektiv pro bajonet L-Mount řady fotoaparátů Lumix S. Objektiv LUMIX S 24 mm F1,8 (S-S24) je třetím přírůstkem do řady čtyř objektivů s identickou světelností F1,8 a charakterem kresby založenou na standardu systému L-Mount.

Celkem čtyři objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností a vysokou světelností F1,8 z řady LUMIX S mají stejnou velikost a rozložení ovládacích prvků, což nabízí praktické výhody při používání. Například při nasazení fotoaparátu na gimbal můžete tyto objektivy rychle vyměňovat s minimálním nastavením připojených převodů. Díky společnému charakteru kresby používání značně urychluje celkový workflow v produkci i posprodukci. A stejný průměr filtrového závitu umožňuje pro tyto objektivy sdílet společnou sadu filtrů.

Lehký objektiv LUMIX S 24mm F1.8 (S-S24)

Objektiv LUMIX S 24 mm F1,8 obsahuje dvanáct čoček v jedenácti skupinách, včetně tří asférických čoček, tří čoček ED (Extra-Low Dispersion) a jedné čočky UED (Ultra-Low Dispersion). Použití tří asférických čoček je zárukou skvělé kresby a docílení úžasného bokeh efektu, což jsou společné výhody všech objektivů řady F1,8. Je vhodný pro všechny situace od krajin až po momentky využívající široký úhel záběru. ED čočky a UED objektiv účinně potlačují chromatickou aberaci.

Lehký objektiv LUMIX S 24mm F1.8 (S-S24)

Objektiv LUMIX S 24 mm F1,8 má plynulý a tichý chod. Můžete pracovat s vysokorychlostním a vysoce přesným kontrastním systémem automatického zaostřování i se snímačem s maximální rychlostí 240 snímků za sekundu. Při nelineárním nastavení se zaostření posouvá úměrně rychlosti otáčení zaostřovacího kroužku, zatímco při lineárním nastavení se zaostření posouvá úměrně úhlu otáčení zaostřovacího kroužku. Citlivost (velikost posunu zaostření na jeden dílek otočení kroužku) lze zvolit v rozsahu 90 až 360 stupňů po 30 stupních, aby bylo možné nastavit požadovaný způsob ostření.

Lehký objektiv LUMIX S 24mm F1.8 (S-S24)

LUMIX S 24 mm F1,8 vyniká také při záznamu videa díky mechanismu, který potlačuje tzv. focus breathing, tj. malé změny ohniskové vzdálenosti (dýchání obrazu) při ostření, což byl fatální problém všech výměnných objektivů určených pro fotografování. Spolu s mikrokokovým ovládáním clony pro plynulou změnu expozice lze nahrávat video v profesionální kvalitě.

Lehký objektiv LUMIX S 24mm F1.8 (S-S24)

Novinka má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost přibližně 310 g a vyznačuje se ohromující mobilitou, která se hodí k Lumix S5, nejmenšímu full-frame modelu řady LUMIX. Robustní konstrukce odolná proti prachu/stříkající vodě* vydrží použití v náročných podmínkách i při teplotě -10 stupňů pod nulou. Průměr filtru je 67 mm, s kruhovou clonou s 9 lamelami.

Lehký objektiv LUMIX S 24mm F1.8 (S-S24)

S příchodem standardního objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností 35 mm a čtyř objektivů s velkou světelností F1,8 řady LUMIX S se společnost Panasonic, jako člen aliance pro používání systému L-Mount, zavázala k vývoji objektivů L-Mount pro další rozšíření své řady, aby naplnila potřeby zákazníků.

Objektiv LUMIX S-S24 patří do programu LUMIX PRO, který podporuje uživatele fotoaparátů LUMIX, když to nejvíce potřebují. Na členy čeká řada výhod, které jsou členům k dispozici po celém světě.


Už máte zářijové číslo časopisu FOTOVIDEO?

Hned na prvních deseti stranách najdete nejlepší produkty roku tak, jak je vybrali a odhlasovali experti světové organizace EISA. Věnujeme se samozřejmě expertní skupině Photography, které jsme členem a jsme rádi, že v celkovém přehledu najdete i vám důvěrně známé značky a produkty.

Následují dva výborní zástupci mladé fotografické generace, shodou okolností oba dlouhodobě pracující v zahraničí. Je nám velkou ctí uvítat na našich stránkách Janu Ašenbrennerovou a Davida Harnga.

FV 09 21

Jako každý rok, tak i letos přinášíme tradiční vyhodnocení soutěže EISA MAESTRO, která díky účasti vysoce kvalitních fotografů ze dvou desítek zemí přinesla nádherné výsledky. Představujeme Willema Kuijperse z Nizozemí, Paulinu Petit z Francie a Barbaru Farkas z Maďarska. Téma Faces (Tváře) zaujalo i řadu našich výborných fotografů a vítěz našeho národního kola se Roman Jaroš, se tentokrát umístil těsně na čtvrtém místě. Kvalita české fotografie se prostě nezapře!

A to už jsme za čtyřicátou stranou, hned poté, co jsme si prohlédli novou FotoEsej Kevina V Tona a upoutávku na nádhernou brněnskou výstavu Otisk cest, kterou připravila manželská dvojice dvou úžasných francouzských fotografů. Za velmi důležitý považujeme investigativní článek JUDr Pavly Nečasové v rubrice FotoPrávo, který se zabývá obranou proti zneužití zdánlivě běžných autorských fotografií, popisuje přístup Policie ČR i našich soudů a nabízí způsob, jak se má postižený fotograf bránit.

V polovině a druhé polovině tohoto vydání jsme si dovolili poblahopřát vítězům největší fotografické soutěže současnosti s názvem CEWE Photo Award, s tím, že se těšíme na celkového vítěze, kterého porota této soutěže vyhlásí v tomto měsíci září. Pokračujeme dalšími inspirativními a praktickými články od Jakuba Cejpka, Lukáše Tycara, Jana Strii a dalších a dalších a samozřejmě nechybí vyhodnocení a nejlepších dvacet snímků z tématu Příroda ve městě, soutěže Fotograf roku.

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

Fotograf roku 21 jde do finále a má nová témata pro 22. ročník

Téma STOPY na vás čeká až do 26. září! Nezapomeňte vložit své nápadité snímky! Píšeme o něm v záhlaví jeho galerie: „Také vám připadá poslední téma symbolické? Každý po sobě zanecháváme stopy a třeba i elektronickou, soutěžní a obrazovou stopu. Otisky nohou či tlapek v písku, blátě, sněhu… nebo jiné otisky činnosti – například bobří hráze, ptačí hnízda, stopy lidské civilizace…“ Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

FV 09 21

V zářijovém FotoVideo například najdete:

ROZHOVOR: DAVID HARING

Krajina je moje srdcovka, ale objevuji i další fotografické žánry.

ROZHOVOR: DAVID HARING

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

Focením žiji, lidé jsou pro mě magnety.

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

FOTOPRÁVO: ZNEUŽITÁ FOTOGRAFIE?

Fotografové, braňme si svá autorská práva!

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

Vyhlášení deseti vítězů užšího výběru této největší světové soutěže.

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

Filmová fotografie je krásná z mnoha důvodů. Zkusíte ji?

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

Makrofotografie je jedním z nejoblíbenějších fotografických žánrů. Už jste jí zkusili a s čím?

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

Laowa Argus 33 mm f/0,95 CF APO 52 oceněný EISA.

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začíná novými tématy, která brzy najdete na našem webu.

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

…a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Podzim je pomalu a jistě zde, je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

V září FotoVideo září

 

Právě vychází
fv10-23-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.