Laowa rozšiřuje nabídku o bajonet Leica M u objektivu 15 mm Zero-D

Publikováno: 12. dubna 2023 | autor Redakce
dsc-2279.jpg

Sklo je typický širokoúhlý, rychlý a kompaktní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností pro mirrorless fotoaparáty.

Laowa 15mm f/2 Zero-D pro mirrorless fotoaparáty je ve své třídě aktuálně objektiv s nejvyšší světelností, nabízející mimořádnou optickou kvalitu. Jedná se o ultraširokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností, který pokryje jak obrazový sensor fullframe 35mm, tak senzor typu APS-C.

dsc-2278.jpg

Objektiv má úhel záběru 110° a vysokou světelnost f/2. Díky těmto vlastnostem je objektiv dokonalý k fotografování impozantních astro snímků nebo krajiny a obecně si velmi snadno poradí i při fotografování za nízké hladiny osvětlení. Vysoká světelnost umožňuje také kreativní práci se zajímavým bokehem.

1520-m-6.jpg

Optická stavba objektivu obsahuje 12 členů v 9 skupinách včetně 2 asférických členů a 3 členů s velice nízkou disperzí. Výsledkem této patentované optické stavby je naprostá minimalizace distorze a chromatické aberace. Většina širokoúhlých objektivů má kopulovitou přední čočku. To může být problém například při krajinářské fotografii, kdy se hojně používají filtry. Laowa 15mm f/2 Zero-D je však zkonstruována s plochou přední čočkou, takže bylo možné objektiv bez problému vybavit i závitem pro nasazení kruhového šroubovacího filtru o průměru 72 mm.

dsc-2277.jpg

Další skvělou vlastností je možnost zaostření již na vzdálenost 15 cm (od senzoru). Je tedy možné fotografovat objekty velmi zblízka a v kombinaci s vysokou světelností si užít dokonalý bokeh. Clonový kroužek objektivu je vybaven přepínačem mezi plynulým a krokovým pohybem, což ocení zejména tvůrci videí.

I přes veškerou svou výbavu stále zůstává tento objektiv velice kompaktní s délkou 82 mm / 71 mm (Leica M) a hmotností pouhých 500 g / 418 g (Leica M), je tak ideální pro každodenní používání.

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.