Laowa 10 mm f/2 Zero-D: širokoúhlá novinka pro bajonet MFT

Publikováno: 3. ledna 2021 | autor Redakce
Laowa 10 mm f/2 Zero-D: širokoúhlá novinka pro bajonet MFT

Laowa má novinku, která potěší krajináře, astrofotografy i fotografy architektury. Laowa 10 mm se pyšní eliminací zkreslení, ovládáním clony přímo z fotoaparátu a velmi nízkou hmotností a kompaktností, díky čemuž ji ocení i vloggeři nebo uživatelé dronů. Zjistěte ještě více v článku!

Po 7,5 mm a 9 mm objektivech přichází Laowa s jen o fous "delším" sklem, které vám ovšem stále přináší extrémně široký úhel záběru. Navíc je s hmotnosti 125 gramů velmi lehký a oproti svým starším sourozencům ještě o kus menší. Využijí ho krajináři, astrofotografové nebo fotografové architektury.

laowa-10-mm--3.jpg

Uvnitř najdeme CPU čip a motorek a clonu můžete nyní také ovládat přímo z fotoaparátu, takže všechna metadata zůstávají v EXIFu. Díky nízké hmotnosti, velikosti a skvělému výkonu je také skvělý pro vloggování, drony a podobné disciplíny. Navíc se na něj díky cloně f/2 můžete spolehnout i za nepříznivých světelných podmínek a těšit se na krásný bokeh a hloubku ostrosti.

laowa-10-mm--4.jpg

Minimální zaostřovací vzdálenost 12 cm vám umožní vytvářet zajímavou perspektivu. Pyšní se vlastností Zero-Distortion, která eliminuje optické zkreslení časté právě u širokoúhlých objektivů. Díky tomu ji s úspěchem využijete i na focení architektury.

laowa-10-mm-2.jpg

V čem vyniká?

Je lehký a kompaktní;

clona je ovládaná z fotoaparátu;

10 paprsků u bodových světel;

Zero-Distortion;

minimální zaostřovací vzdálenost činí 12 cm.

Už máte lednové vydání časopisu FOTOVIDEO?

fotovideo-01-2021.jpg

S kým se v lednovém FotoVideo setkáte?

Hned v úvodu s Jiřím Křenkem, jediným Čechem, který má akreditaci na fotografování závodů Formule 1. Jeho zážitky jsou až neuvěřitelné a fotografie úžasné. Hned v závěsu za ním je na dalších stránkách neuvěřitelná žena, oficiální fotografka Českého olympijského týmu, právě čerstvě oceněná Bára Reichová. Jeden fotografický zážitek tedy střídá další. Abychom nebyli jen v pohybu, dali jsme slovo i mistrům krajinářům. Co vám říkají jména Martin Rak a Martin Šaroch. Každý z nich své krajiny pojímá a snímá jinak a současně oba milují krásu a nedotknutelnost přírodu. Jejich snímky jsou dokonalými a propracovanými obrazy. A tak bychom mohli pokračovat s líčením originality Dana Vojtěcha, vzpomínkami Františka Dostála nebo dokumenty Lucie Mojžíšové. Naše nabídka je i v roce 2021 široká a bude taková stále. Jsme rádi, že jste s námi.

Vybírejte z lednového vydání časopisu FotoVideo v novém kabátě:

ROZHOVOR: JIŘÍ KŘENEK

Pouze dvacet fotografů z celého světa na trati Formule 1

jiri-krenek.jpg

INTERVIEW: BARBORA REICHOVÁ

Projekt Nezlomní olympionici vznikl v lockdownu a je dokonalý

barbora-reichova.jpg

ROZHOVOR: MARTIN RAK

Nejraději mám krajiny na sever od Prahy, říká mistr

martin-rak.jpg

ROZHOVOR: MAREK ŠAROCH

Dá se říct, že přes den létám s dronem jen výjimečně…

marek-saroch.jpg

PRAXE: DAN VOJTĚCH

Virtuální skatepark v Maxspace

dan-vojtech.jpg

FOTOGRAF ROKU: VYHRAJTE TÝDEN S VOLVO

Výjimečná soutěžní kategorie zahájena

vyfot-volvo.jpg

FOTOGRAF ROKU: PRVNÍ TÉMA NOVÉHO ROČNÍKU VYHODNOCENO

Téma Pohled z okna přitáhlo téměř 1500 fotografií! Jak jste dopadli vy a jak vaši fotografičtí přátelé? Pořadí najdete jen v tištěném vydání FotoVideo.

fotograf-roku.jpg

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

A zase máme pro vás další dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na celý rok 2021! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás na zimní měsíce a vyzkoušejte si, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného klesá jeho cena….

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze s námi!

Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO

 

 

 

 

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.