Kompaktní, portrétní tele objektiv pro Sony E-mount s autofokusem

Publikováno: 6. dubna 2017 | autor Redakce
Batis 2.8 / 135

Nový ZEISS Batis 2,8/135 je první 135mm AF pro full-frame fotoaparáty Sony.

Fanoušci full-frame bezzrcadlového systém Sony, nyní mají důvod k radosti: ZEISS přidal další tele ohnisko do řady ZEISS Batis. ZEISS Batis 2,8/135 je první objektiv tohoto ohniska s bajonetem E-mount. Tak jako všechny objektivy řady Batis, je i tento vybaven rychlým a precizním autofokusem. Také je vybaven optickou stabilizací redukující třes a vibrace, které při tomto ohnisku snadno vznikají. ZEISS Batis 2,8/135 nalezne své uplatnění zejména v portrétní fotografii: „Tato ohnisková vzdálenost znamená, že bude subjekt krásně vystupovat z rozostřeného pozadí.“, říká produktový manažer ZEISS Michael Pollmann. „Bokeh je také působivý a optický design – Apo Sonnar – Vám zajistí vynikající fotografie znovu a znovu.“ Nový ZEISS Batis 2,8/135 jistě využijete i k reportážní a svatební fotografii.

„Kompaktní, lehký a ve špičkové kvalitě.“

„Výhodou full-frame bezzrcadlového systému Sony je, že navzdory svým malým rozměrů dokáže poskytnout výbornou obrazovou kvalitu“ říká Pollmann. ZEISS pokračuje v designu objektivů řady Batis korespondujících s potřebami uživatelů fotoaparátů Sony. „Bylo pro nás důležité představit objektiv, který bude, relativně malý, nehledě na delší ohnisko. Udělali jsme vědomé rozhodnutí – dosáhnout nejzajímavějšího poměru velikosti, hmotnosti a světelnosti“

OLED displej zobrazuje hloubku ostrosti

Stejně jako ostatní objektivy řady Batis, i tento nejnovější přírůstek disponuje OLED displejem, který zobrazuje přesnou zaostřenou vzdálenost a hloubku ostrosti. Kovový plášť dodává objektivu jeho robustní a odolný charakter. Zatěsnění proti vodě a prachu zajišťuje, že fotografování ve špatných klimatických podmínkách, není pro objektivy ZEISS Batis žádný problém.Obrazová kvalita splní veškerá vaše očekávání. „Do optického designu jsme dali hodně úsilí a také do korekce veškerých vad“, říká Pollmann. „Například jsme experimentovali s různými druhy speciálních skel, abychom vyloučili co nejvíce optických nedokonalostí. U ZEISS Batis 2,8/135 jsme tak byli schopni vyloučit veškerou chromatickou aberaci a objektiv je tak prakticky bez viditelných vad.“ Objektiv má 14 čoček v 11 skupinách.

Cena a dostupnost

ZEISS Batis 2,8/135 bude k dostání u prémiových dealerů od května 2017 s cenou 53.990,- Kč vč. DPH

Více informací najdete zde.

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.