Kamery nošené na těle – Výhody flexibilního řešení

Publikováno: 1. července 2021 | autor Redakce
Nejpružnější řešení fotoaparátu na těle se stává ještě flexibilnějším

Nový kamerový systém Axis k nošení na těle sestává ze tří hlavních hardwarových komponent: samotné kamery AXIS W100, dokovací stanice pro kameru (ve verzi AXIS W701 s osmi nebo AXIS W700 s jedním slotem) a ovladače systému AXIS W800.

Zatímco hlavní kamera AXIS W100 Body Worn Camera je vhodná pro většinu aplikací, další flexibilita přichází díky přidání dalších formátů video senzorů. Jednou z dostupných možností je mini kuličkový senzor, který se připevňuje k AXIS W100 a je ideální pro montáž na helmy nebo čepice pro policisty hlídkující například na kole nebo na koni. Díky brzy uvedenému senzoru AXIS TW1201 Body Worn Mini Cube se transformují potenciální aplikace pro kamery nošené na těle.

Nejpružnější řešení fotoaparátu na těle se stává ještě flexibilnějším

Malý tvar a hmotnost nového senzoru a držáku znamená, že senzor lze nenápadně umístit, a dokonce integrovat do jmenovek nebo jiných oděvů nebo uniforem zaměstnanců. Menší velikost snímače neznamená nedostatek energie, protože má stejný výkon jako kamera AXIS W100 Body Worn Camera a poskytuje snímky v rozlišení Full HD rychlostí až 30 snímků za sekundu.

Nejpružnější řešení fotoaparátu na těle se stává ještě flexibilnějším

Diskrétní povaha nového snímače znamená, že se kamery nosí na těle stávají atraktivní volbou pro případy použití nad rámec tradičních aplikací pro vymáhání práva a zabezpečení. Odvětví, v nichž je bezpečnost a zabezpečení zaměstnanců prvořadá – například průmyslové závody, těžební průmysl a zpracování ropy a plynu – mohou pomocí kamer nošených na těle zajistit dodržování předpisů o ochraně zdraví a bezpečnosti. Maloobchod, restaurace a pohostinství mohou zvážit použití fotoaparátů nošených na těle jako pomůcka při školení zaměstnanců nebo při vyšetřování stížností zákazníků. Případy použití jsou nekonečné.

Nejpružnější řešení fotoaparátu na těle se stává ještě flexibilnějším

Další vestavěné funkce kamery AXIS W100:

  • Přijímač GPS/GNSS pro sledování polohy
  • Bluetooth Low Energy 4.1
  • 802.11b/g/n WiFi
  • Šestiosý gyroskop a akcelerometr

Mobilní aplikace AXIS Body Worn Assistant umožňuje uživatelům prohlížet nasnímané záznamy a řadit je do kategorií nebo k nim přidávat textový popis či poznámky.


Už máte červencové vydání časopisu FOTOVIDEO?

Tento rok je pro nás velmi důležitý, nejen tou celoroční oslavou našeho čtvrtstoletí, ale i tím, že se snad jeho podstatná část odvine v normálních časech, a tak i časopisecká distribuce se po dvou letech ještě o něco zlepší. Tím chceme současně moc poděkovat všem, kteří si nás nově předplatili (a těm, co si předplatné obnovili určitě a ze srdce také!), díky nimž nám počet předplatitelů zase o dost stoupl.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Má to logiku, zvykáme si všichni na doručování všeho až domů, a tak proč ne také pravidelné dodávky časopis FotoVideo, když ho dostanu až domů, o den dříve, levněji a bez poštovného, navíc s vybraným dárkem zdarma při objednání (mimochodem, podívejte se na náš web do sekce předplatného, máme nové, letní dárky v limitovaných edicích a také nové, paměťové karty).

Využíváte QR kódy na přehrávání videí a webových stránek? Najdete je v tomto vydání skoro v každém článku! A když už tedy jsme u tohoto vydání: Je v něm hodně praktických článků. Je léto, jste určitě mnohem častěji venku, a tak jsme vám do tohoto červencového vydání připravili velký mix fotografické praxe a technických informací tak, abyste se třeba i poučili a inspirovali. Současně přinášíme docela zajímavé informace ze světa foto a video i díky, že jsme v řadě zajímavých akcí a událostí mediálními partnery. Ostatně, když jsme už u toho: pořádáte nějaké větší fotografické setkání, soutěž, výstavu, prezentaci? Pokud ano a je to vaše akce nevonící příliš komerční náplní, určitě nám o ní včas napište. Rádi o ní v některém z našich médií napíšeme. On ten náš web a časopis mají přeci jenom poměrně velký dosah. Stačí se jen podívat například na ty tři desítky tisíc fotografů registrovaných do soutěže Fotograf roku.

Fotograf roku má aktuální téma: Řada, řady

Řada čísel, stromů, lidí, věcí, zvířat… posloupnosti, události, exponenciální… Kde všude dokážete najít řadu? Doma, v zaměstnání, před obchodem, v obilí, na letišti, před kinem? Řada znamená určité uspořádání a někdy i nutnost… Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 31. 7. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Óda na domácí spotřebiče, Pavel Hujíček

Vybírejte z červencového FotoVideo například:

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

Vnímám studenty jako budoucnost fotografie…

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

Tak kdopak asi zvítězil v národním kole?

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

Extrémní fotograf v Irsku

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

Jak se fotí kroje na Chodsku?

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

A dál na plný plyn s programem a workshopy

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

TAMRON 150-500 mm F / 5-6,7 Di III VC VXD

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

… a další a další praktické, inspirativní i technické články

POZOR, POZOR, přidali jsme nové dárky! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vyberte si! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

 

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.