Insta360 GO 2 – Malá velká akční kamera

Publikováno: 16. července 2021 | autor Redakce
Insta360 GO 2 – Malá velká akční kamera

Miniaturní outdoorová kamera Insta360 GO 2 je dle našich informací aktuálně nejmenší svého druhu na světě. Představena byla nedávno a my jsme vám ji vybrali jako ideální nástroj pro natáčení zákulisních videí a časosběrů. Je tak malá a lehká, že o ní při focení a natáčení ani nevíte. Viděli jsme ji v akci při pořizování pracovního videa z focení gripenů se Standou Peterou. Měl ji upevněnou na čepici pomocí klipsny a při práci velkým fotoaparátem mu ani zdaleka nepřekážela. Ostatně posuďte sami.

Text: redakce, foto a podklady: Stablecam, www.stablecam.com

Insta360 GO 2 – Malá velká akční kamera

Co jsme se o ní dozvěděli?

Kamerka je to vodotěsná do čtyř metrů, úhel záběru má 120° a rozlišení 1440p při 50 snímcích za sekundu (více najdete dále v oddíle Hlavní vlastnosti). Využívá kodek H.264, má multifunkční dobíjecí pouzdro kombinované se stojánkem a magnetický úchyt. Generuje mono záznam zvuku, podporuje automatické stříhání a úpravy v mobilní aplikaci Insta360 ONE a také automatické stříhání videa s FlashCut 2.0. Nechybí jí stabilizace FlowState a dálkové ovládání.

V dobíjecím pouzdře umožní až 150 minut natáčení. Je rozměrově opravdu miniaturní a velmi lehká.

Insta360 GO 2 – Malá velká akční kamera

Zaujalo:

a) Uzamčení horizontu

Horizont vám udrží v perfektní rovině. S kamerou můžete dělat jakékoliv pohyby, algoritmy pro vyrovnání horizontu udrží vodorovný záběr v každé situaci.

Tip FOTOVIDEO

b) Drží všude

Je tak malá, že nijak nepřekáží a můžete ji pomocí úchytu připevnit třeba na kšiltovku, loď, auto či svého domácího mazlíčka a vytvářet neobvyklé, a přitom kvalitní záběry.

c) Hyperlapse

Natáčení vybrané akce můžete doslova „narvat“ do zrychleného hyperlapse videa v režimu TimeShift – a to až šestkrát rychleji.

d) Časosběr

Vyberte si vhodné místo a zaznamenejte pohodlně časosběrné video. V noci si zapnete…

Celý článek si přečtěte v červencovém vydání časopisu FOTOVIDEO:

Tento rok je pro nás velmi důležitý, nejen tou celoroční oslavou našeho čtvrtstoletí, ale i tím, že se snad jeho podstatná část odvine v normálních časech, a tak i časopisecká distribuce se po dvou letech ještě o něco zlepší. Tím chceme současně moc poděkovat všem, kteří si nás nově předplatili (a těm, co si předplatné obnovili určitě a ze srdce také!), díky nimž nám počet předplatitelů zase o dost stoupl.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Má to logiku, zvykáme si všichni na doručování všeho až domů, a tak proč ne také pravidelné dodávky časopis FotoVideo, když ho dostanu až domů, o den dříve, levněji a bez poštovného, navíc s vybraným dárkem zdarma při objednání (mimochodem, podívejte se na náš web do sekce předplatného, máme nové, letní dárky v limitovaných edicích a také nové, paměťové karty).

Využíváte QR kódy na přehrávání videí a webových stránek? Najdete je v tomto vydání skoro v každém článku! A když už tedy jsme u tohoto vydání: Je v něm hodně praktických článků. Je léto, jste určitě mnohem častěji venku, a tak jsme vám do tohoto červencového vydání připravili velký mix fotografické praxe a technických informací tak, abyste se třeba i poučili a inspirovali. Současně přinášíme docela zajímavé informace ze světa foto a video i díky, že jsme v řadě zajímavých akcí a událostí mediálními partnery. Ostatně, když jsme už u toho: pořádáte nějaké větší fotografické setkání, soutěž, výstavu, prezentaci? Pokud ano a je to vaše akce nevonící příliš komerční náplní, určitě nám o ní včas napište. Rádi o ní v některém z našich médií napíšeme. On ten náš web a časopis mají přeci jenom poměrně velký dosah. Stačí se jen podívat například na ty tři desítky tisíc fotografů registrovaných do soutěže Fotograf roku.

Fotograf roku má aktuální téma: Řada, řady

Řada čísel, stromů, lidí, věcí, zvířat… posloupnosti, události, exponenciální… Kde všude dokážete najít řadu? Doma, v zaměstnání, před obchodem, v obilí, na letišti, před kinem? Řada znamená určité uspořádání a někdy i nutnost… Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 31. 7. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Óda na domácí spotřebiče, Pavel Hujíček

Vybírejte z červencového FotoVideo například:

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

Vnímám studenty jako budoucnost fotografie…

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

Tak kdopak asi zvítězil v národním kole?

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

Extrémní fotograf v Irsku

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

Jak se fotí kroje na Chodsku?

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

A dál na plný plyn s programem a workshopy

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

TAMRON 150-500 mm F / 5-6,7 Di III VC VXD

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

… a další a další praktické, inspirativní i technické články

POZOR, POZOR, přidali jsme nové dárky! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vyberte si! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.