Huawei P60 Pro – Když kvalita nejsou čáry a fotky a videa jsou na prvním místě

Publikováno: 30. května 2023 | autor Redakce
-dsc5435.jpg

Možná i proto, že používám fotomobily Huawei řady P od samého jejich vzniku (a například P20 Pro si hýčkám dodnes a nedám na něj dopustit), podařilo se mi získat nový P60 Pro od českého zastoupení s několikadenním předstihem a v klidu si jeho vlastnosti „v záři ohňů letošních čarodějnic“ vyzkoušet.

p60-pro-wallpaper-rococo-pearl-front-.jpg

Zázraky se fakt ale dějí, a tak novou P60 Pro mohu opět s klidnou a rozvážnou myslí prohlásit za vynikající. Ale abych nepředbíhal, v mezičase totiž proběhlo oficiální představení v bavorském Mnichově a ohlasy kolegů specializovaných novinářů mé první zkušenosti vlastně jen potvrdily.

Už v úvodu jsem prozradil závěr svého mobilního testování, které mi usnadnily mnohaleté zkušenosti se snadným ovládáním smartphonů této značky.

p60-pro-wallpaper-rococo-pearl-rear-30-right.jpg

Nekompromisní zásoba energie

Když to „vezmu z gruntu“, jak říkala má téměř stoletá babička, už první nabíjení ukázalo, že i to nejnáročnější natáčení a focení nebude nic zdržovat. Baterie má obří kapacitu, kabelové dobíjení Super Charge jede přes kabel 88 Watů a bezdrátově 50 W, takže si dáte jedno kafe a za 10 minut máte polovinu kapacity v původně zcela vybité baterce zpět.

bez-priblizeni.jpg

Telefon se ani nezahřeje a vy se pro změnu moc neohřejete (pokud není zrovna vedro) a můžete fotit dál. Výrobce k tomu ještě navíc asi po zkušenostech z dávných dob zavedl BatteryCare, jakýsi systém, který prodlužuje výdrž baterie.

irokac.jpg

Design, design a design

Zprvu jsem se té světlé a příliš krásné perleťové barvy trochu lekl, ale následně si rychle zvykl na ni i na krásně fungující Quad-Curve displej s novým a prý ještě odolnějším sklem Kunlun Glass (pády jsem raději fakt nezkoušel), které údajně výrazně zlepšuje pevnost celého telefonu a zvyšuje jeho odolnost vůči pádu. Ale ještě k těm dvěma barevným kombinacím.

3,5x-kytara.jpg

Černou jsem neměl, vypadá pěkně, a tak jsem si užíval onu speciální Rococo Pearl, jejíž povrch je tvořen z přírodního perleťového prášku a vytváří plastické a až neuvěřitelné efekty. Jinak displej 6,67palcový s adaptivní obnovovací frekvenci 1-120 Hz a s barevnými přechody to vážně umí. Barvy při mnoha fotkách vypadaly opravdu věrně a detaily byly přesné, což bude jistě podporou velmi širokého barevného gamutu, za to taky tento přístroj získal hned dvojí certifikaci TÜV Rheinland Color Accuracy (za přesnost barev a za přesnou barevnou projekci).

Ještě si dovolím podotknout něco k těm detailům, které jsou opravdu mimořádné. Tento přístroj totiž obsahuje nový texturovací režim Huawei XD Fusion Pro, který je vybaven kanálem pro zobrazování textur (snad jsem tomu dobře porozuměl), a ten ve spolupráci s algoritmem umělé inteligence přesně reprodukuje detaily objektů, ať už jde o lesklé sklo nebo složitou koženou tkaninu, takže se fotografie maximálně přiblíží realitě. Efekty jsou to velmi pěkné a věrné, zkoušel jsem je na letorostech polen v hranici určené k zapálení při oslavě našich vesnických čarodějnic.

10x-kytara.jpg

Ale pojďme k tomu, co mě nejvíce zajímalo

Foťáky a zase foťáky! Ultraširoký zoom má pod hlavní čočkou první hranol a na něj v 90 stupních navazuje pět pohyblivých optických členů, za nimiž následuje další hranol lámající světelný paprsek zpět o oněch 90 stupňů přímo na senzor. Jedná se vlastně o ležící objektiv se dvěma pevnými hranoly a mezi nimi pohybujícími se prvky. Zpracování obrazu musí být softwarově náročné, ale poskytuje až neuvěřitelné výsledky jak za slunečného počasí, tak ve tmě.

Vedle využívání teleobjektivu jsem uvítal i možnost volby nastavení na širokáč, čímž se každému fotografovi rozšiřují možnosti focení a přístroj se tím stal ještě univerzálnějším. Když tu foto/video univerzálnost krátce shrnu, tak máme k dispozici až dvousetnásobný zoom (to je ten dvakrát zalomený), k tomu hlavní foťák se světelností f/1,4 a asi sedmi optickými členy (trochu se mi točí hlava z toho, kam se to všechno do toho útlého těla vejde), navíc můžete fotit úžasné makro, dle mého názoru supermakro.

p60-pro-product-creative-ksp-shot-headquarter-p60-pro--ksp-shot-16-9--lifestyle-cmf-dress--rococo-pearl-jpg.jpg

Tím uvádím základní a naprosto univerzální výběr foto a video žánrů, které bych dál ještě směle díky půvabné světelnosti rozšířil o noční street záběry či focení v klubech, divadlech a na koncertech. Velmi mě bavila automaticky nastavitelná fyzická clona f/1,4–4, která navíc vytváří krásný bokeh při hodnotě f/1,4 ve slabě osvětlených scénách, při f/2 v celkových záběrech nebo při f/4 a skupinových snímcích, které se vyznačují zaostřenými portréty a přizpůsobenou hloubkou ostrosti.

Ostatně ne nadarmo se Huawei P60 Pro stal okamžitě při svém uvedení smartphonem číslo jedna s nejvyšším skóre v historii žebříčku DXOMARK. Získal celkem 156 bodů za celkový výkon a fotografické funkce a tím pádem se jedná o nejpokročilejší fotomobil, který je v současnosti na trhu dostupný.

-dsc5435.jpg

Závěrem

Mohu konstatovat naprostou spokojenost, takže samé plusy, snad jen někdo postřehne, že tento přístroj nemá optickou stabilizaci, což ale při těch rychlostech snímání, dynamickém rozsahu a rychlosti zpracování je téměř nepostřehnutelná vlastnost.

Hlavní foto/video vlastnosti

  • Hlavní fotoaparát: 48 Mpx, f/1,4–4, 25 mm, všesměrový PDAF, laserový AF, OIS
  • Druhý fotoaparát: 48 Mpx, teleobjektiv, f/2,1, 90 mm, PDAF, OIS, 3,5× optický zoom
  • Třetí fotoaparát: 13 Mpx, širokoúhlý, f/2,2, 13 mm
  • Blesk: duální LED
  • Doplňující funkce: HDR, panorama
  • Rozlišení videa: 4K (3840 × 2160 px), Full HD (1920 × 1080 px), HD (1280 × 720 px)
  • Parametry kamery: 13 Mpx, f/2.4, 4K video

Tato skutečně skvělá novinka je na našem trhu k dispozici od druhé poloviny května ve dvou barevných provedeních (Rococo Pearl a Black) za 28 999 Kč a můžete si jí koupit třeba i na oficiálním e-shopu Huawei.

Mimochodem

Huawei na prezentaci v Mnichově odhalil řadu dalších novinek, jako například svou vlajkovou mobilní skládačku Huawei Mate X3, která je nejlehčím a nejtenčím skládacím smartphonem s velkou obrazovkou na světě, a také chytré hodinky Huawei Watch 4 a Huawei Watch 4 Pro, které kladou ještě větší důraz na zdraví uživatelů. Nechyběl ani nový Huawei MateBook X Pro – ultratenký notebook s výkonným procesorem Intel Core 13.


Celý článek najdete také v červnovém čísle FotoVideo

Doporučujeme také výhodné předplatné s dárkem!


fv06-23-web3.jpg

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.