Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic – nová tvář chytrých hodinek

Publikováno: 12. srpna 2021 | autor Redakce
Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic – nová tvář chytrých hodinek

Řada Galaxy Watch4 nabízí komplexní pokročilé zdravotní funkce, zbrusu nový operační systém a uživatelské rozhraní a výkonný hardware. Vůbec poprvé se v hodinkách představuje nový operační systém Wear OS™ Powered by Samsung, vyvinutý ve spolupráci s Google™. Další důležitou novinkou je uživatelské rozhraní One UI Watch – intuitivnější systém Samsung ještě nikdy nevytvořil.

Hodinky Galaxy Watch4 jsou dále vybaveny výkonnými hardwarovými komponenty a bohatými možnostmi konektivity, což slibuje skvělý uživatelský zážitek. Výrobci nové modely od základu změnili a nabízejí v nich špičkové zařízení pro zajištění tělesné i duševní pohody.

Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic – nová tvář chytrých hodinek

Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic – nová tvář chytrých hodinek

Dostupnost modelů

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic budou v České republice dostupné od 27. 8. 2021. Galaxy Watch4 bude možné zakoupit v černé, zelené, růžovo-zlaté nebo stříbrné barvě, model Galaxy Watch4 Classic v černé a stříbrné barvě. Doporučené maloobchodní ceny jsou uvedené v tabulce níž:

 

Model

Cena

Galaxy Watch4 40 mm

6 999 Kč

Galaxy Watch4 44 mm

7 599 Kč

Galaxy Watch4 44 mm LTE

8 999 Kč

Galaxy Watch4 Classic 42 mm

9 499 Kč

Galaxy Watch4 Classic 46 mm

9 999 Kč

Galaxy Watch4 Classic 46 mm LTE

11 499 Kč

 

Předobjednávky

Zákazník, který si v období od 11. srpna 2021 od 16:00 do 26. srpna 2021 23:59 předobjedná Galaxy Watch4 nebo Galaxy Watch4 Classic na stránkách www.samsung.cz nebo u vybraných partnerů, získává nárok na bonus v podobě Duální bezdrátové nabíječky EP-P4300TBEGEU v hodnotě 1 599 Kč.

Dosud nejrozsáhlejší sada zdravotních a wellness funkcí

Do výbavy Galaxy Watch4 patří mimo jiné zbrusu nový senzor Samsung BioActive – je menší než předchozí typ, nijak za ním ale nezaostává v přesnosti měření. Patří do kategorie „3 v 1“, což znamená, že se v jediném čipu ve skutečnosti nacházejí tři důležité zdravotní senzory pro optický a elektrický monitoring srdeční činnosti a analýzu bioelektrického odporu. Díky tomu si uživatelé můžou měřit krevní tlak, detekovat nepravidelnosti v srdečním rytmu, monitorovat stav kyslíku v krvi a vůbec poprvé také měřit množství složek v tělesné stavbě. Díky novému nástroji Složení těla můžou uživatelé zhodnotit do hloubky svůj zdravotní stav a fyzickou kondici, protože jim hodinky prozradí, kolik procent jejich tělesné stavby tvoří kosterní svalstvo, voda či tuk, případně jak jim funguje bazální metabolismus. Stačí dva prsty na zápěstí a senzor zaznamená všechny potřebné údaje – je jich přibližně 2400 a měření trvá zhruba 15 vteřin.

Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic – nová tvář chytrých hodinek

Další podstatnou část funkční výbavy tvoří fitness a wellness funkce, které monitorují každodenní aktivity a přispívají tak k dobré fyzické kondici i k motivaci k pohybu. Uživatel si může vybrat z široké nabídky řízených cvičení, zapojit se do skupinových výzev s rodinou a přáteli nebo si z obýváku udělat posilovnu, když hodinky Galaxy Watch4 připojí ke kompatibilní televizi Samsung Smart TV. Pak se na velké obrazovce zobrazí spálené kalorie nebo aktuální tepová frekvence. A když přijde čas na odpočinek, dokážou hodinky Galaxy Watch4 měřit a hodnotit délku a kvalitu spánku s podrobnějšími výsledky než dříve. Chytrý telefon zaznamená během noci chrápání, hodinky měří při spánku hladinu kyslíku v krvi. V kombinaci s pokročilým analytickým nástrojem Sleep Scores poskytuje systém cenné informace o kvalitě spánku a uživatelé si můžou odpočinek plánovat lépe.

Dokonalý mobilní zážitek s uživatelským rozhraním One UI Watch a operačním systémem Wear OS Powered by Samsung

Chytré hodinky Galaxy charakterizují především jednoduchost a efektivita. A ta se díky zbrusu novému uživatelskému rozhraní One UI Watch a operačního systému Wear OS Powered by Samsung ještě výrazně zvýšila. Díky rozhraní One UI Watch se do hodinek automaticky instalují kompatibilní aplikace v okamžiku, kdy si je stáhnete do telefonu, samozřejmostí je i automatická synchronizace důležitých nastavení (např. blokování nežádoucích čísel). Díky funkci Auto Switch dovedou sluchátka přepínat mezi telefonem a hodinkami a vybrat si aktuálně potřebný zdroj zvuku. Hodinky lze ovládat mimo jiné gesty nebo pomocí asistenta Bixby voice. Když dvakrát zapumpujete předloktím nahoru a dolů, přijme se hovor, dvojí otočení zápěstím ho naopak odmítne. Stejným způsobem lze vypínat alarm a rušit notifikace.

Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic – nová tvář chytrých hodinek

Galaxy Watch4 je také první generace hodinek s novým operačním systémem Wear OS Powered by Samsung, tedy s novou platformou, která vylepšuje uživatelské zážitky v každém ohledu. Jde o společné dílo Samsungu a Google, což znamená, že je platforma součástí rozsáhlého ekosystému – patří do něj populární aplikace Google (např. Google Mapy) i neméně oblíbené služby řady Galaxy (SmartThings či Bixby). Nová platforma podporuje i známé aplikace jiných výrobců, například adidas Running, Calm, Strava nebo Spotify (vše k dispozici na Obchodu Play). Nově můžou uživatelé na českém a slovenském trhu využít možnost placení hodinkami pomocí služby Google Pay, která bude dostupná od začátku prodeje 27. 8. 2021. Společně s výkonným hardwarem a intuitivním uživatelským rozhraním se zákazníci tedy můžou těšit na skvěle integrované funkce a aplikace všeho druhu. Například vestavěný kompas spolupracuje s Google Mapami a umožňuje snadněji prozkoumat neznámé území.

Skvělý výkon přímo na zápěstí

K vyspělému uživatelskému rozhraní a operačnímu systému samozřejmě patří i dostatečně výkonná hardwarová výbava – zejména vylepšený procesor, kvalitnější displej a více paměti. V Galaxy Watch4 najdeme vůbec poprvé v hodinkách Galaxy procesor třídy 5 nm, což znamená o 20 % rychlejší CPU a také o 50 % více RAM paměti. Grafická jednotka je

10x rychlejší než u předchozí generace. Dohromady je to záruka lepšího zobrazení na displeji i kvalitnějšího multitaskingu. Rozlišení displeje narostlo až na 450x450 pixelů, což znamená podstatně kvalitnější obraz. S 16 GB paměti můžete stahovat a ukládat oblíbené aplikace, hudbu i fotografie s jistotou, že jsou v bezpečí – o to už se postará spolehlivá platforma Samsung Knox.


UŽ MÁTE SRPNOVÉ ČÍSLO ČASOPISU FOTOVIDEO?

Srpnové vydání je plné vzpomínek, testů i praxe

Věříme, že máte z čeho vybírat a určitě co číst. Náš vzorný kolega František Dostál vzpomíná na důležité chvíle srpna osmašedesátého roku, kdy to fotografové před hlavněmi kulometů opravdu neměli lehké. To je jedna z našich smutných a pro některé už hodně dávných vzpomínek. Jako další naše vzpomínání v tomto vydání lze tak trochu pojmout krásnou Analogovou školu, která se tentokrát zabývá alternativami kultovního fotoaparátu Leica. Z testů a praktických článků si určitě nenechte ujít rady a vyprávění holandského mistra Jana Vermeera nebo postřehy našeho skvělého krajináře Martina Raka. Inspirujte se speciálními projekty Matěje Derecka Harda nebo dokonalou architekturou Jiřího Šebka. Pokud vás zajímá naše povídání a testování filtrů, přečtěte si druhý díl se značkou Hoya a Jakubem Cejpkem.

Máte už čtečku QR kódů ve vašem mobilu?

Přehrajte si video, které dáváme prostřednictvím QR kódu už skoro do každého článku v našem časopise. V případě aktuálního, srpnového vydání tomu není jinak! Najdete v něm zase spoustu videí a webových stránek?

Jaká je vaše oblíbená fotolokace?

Vymysleli jsme pro vás další soutěžení s Fotografem roku. Nejen s ohledem na minulé a vlastně i tak trochu současné možnosti cestování, vám nabízíme focení a soutěžení a publikování v jednom. V naší skvělé soutěži Fotograf roku se totiž v rámci tohoto vydání objevují dvě nové a doufejme že i dlouhodobé soutěžní kategorie s jednoduchými názvy #CZfotolokace a #SKfotolokace do nichž můžete za určitých, předem daných podmínek (přečtěte si je uvnitř vydání) vkládat své snímky ze svých oblíbených, nebo dokonce nejoblíbenějších lokací v České a Slovenské republice. Nechceme po vás samozřejmě vaše fotografická tajemství! Naopak, určitě se rádi podělíte se svými kolegy o zkušenosti z míst, která máte nejraději. Těm, jejichž lokace ohodnotí naše odborná porota z hlediska fotografického i atraktivnosti jako nejlepší, se naskýtá možnost publikace jejich fotografické série v časopise FotoVideo a třeba i v některých evropských fotografických časopisech. A v případě, že dotyčný autor připojí i text o vybrané lokaci a vše bude publikováno, obdrží honorářovou prémii ve výši 3000 Kč. To už stojí za to, nebo ne?

Fotograf roku má nádherné téma s názvem „Rám“

Téma, které si určitě zamilujete. Rám je všude a vy rádi rámujete… Rám můžeme najít u obrazu či fotografie a také přímo uvnitř snímku, když použijeme okolí k „rámování“. Vyfoťte fotografii s použitím rámování nebo pro vás zajímavý rám. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 29. srpna 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Praktické srpnové FotoVideo

Srpnové FotoVideo například nabízí:

FOTOUDÁLOST: MATĚJ DERECK HARD

Čtěte o vzniku a průběhu úspěšného fotografického projektu Ne! v přírodě

MATĚJ DERECK HARD

VIDEOSERIÁL: JAK SE DĚLÁ Z SHOW?

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy…

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy

PRAXE: JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

Laowa 15 - nejširší shift objektiv pro bezzrcadlovky je opravdu dobrý! Přečtěte si!

JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

PRAXE: VYJIMEČNÁ ANALOGOVÁ ŠKOLA

Pět alternativ kultovního aparátu Leica? Které to jsou?

 

PRAXE: JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

Navštivte Kootwijkerzand – Saharu v Nizozemí a inspirujte se pro soutěž Fotograf roku

JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

TECHNIKA: MARTIN RAK TESTOVAL

Objektiv Canon RF 14-35 mm F4L IS USM 70 umí v Martinových rukou ty krajiny opravdu perfektně!

… a další a další zajímavé, inspirativní i praktické články

Blíží se podzim a je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v limitovaných edicích! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

A VYHODNOCENÍ AKTUÁLNÍHO KOLA FOTOGRAF ROKU...

FOTOGRAF ROKU ZLATÁ HODINA

S naším předplatným opravdu ušetříte. Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARMA k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Praktické srpnové FotoVideo

Praktické srpnové FotoVideo

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.