Fujifilm uvedl nový středoformát GFX100 II a nové objektivy

Publikováno: 19. září 2023 | autor Redakce
fujifilm-sns2.jpg

Společnost FUJIFILM Corporation s potěšením oznamuje uvedení fotoaparátu FUJIFILM GFX100 II (GFX100II). Jde o nejnovější přírůstek do řady digitálních bezzrcadlovek GFX, která obsahuje velkoformátový obrazový snímač přibližně 1,7krát větší než 35mm fullframe snímač.

Fotoaparát GFX100 II je vybaven nově vyvinutým 102MP vysokorychlostním obrazovým snímačem "GFX 102MP CMOS II HS" a vysokorychlostním procesorem pro zpracování obrazu "X-Processor 5", který poskytuje až dvojnásobnou rychlost čtení signálu ve srovnání se současným modelem. Jedná se o nový vlajkový model řady GFX, který přináší výrazné zlepšení výkonu při sériovém snímání, automatickém zaostřování a nahrávání videa.

gfx100Ⅱ-leftnanameue-gf110mm.jpg

Fotoaparát GFX100 II se může pochlubit vynikající kvalitou obrazu díky použití velkoformátového snímače, který poskytuje bohatou tonální reprodukci a výrazné trojrozměrné definice.

gfx100Ⅱ-front-gf55mmf1-7.jpg

Nejnovější vysokorychlostní obrazový snímač ve spojení s vysokorychlostním motorem pro zpracování obrazu navíc umožnil poprvé do řady GFX přenést automatické zaostřování s detekcí objektu založené na umělé inteligenci vyvinuté pomocí technologie Deep Learning a také nejnovější algoritmus prediktivního automatického zaostřování vyvinutý u modelu X-H2S. Zlepšil se také výkon sériového snímání ze současných 5,0 snímků za sekundu na 8,0 snímků za sekundu , aby se rozšířil záběr žánrů od kategorií módy, reklamy a krajiny až po sportovní a zpravodajskou fotografii, kde je vysokorychlostní výkon nezbytný.

gfx100Ⅱ-backleftnaname-lcd45-gf32-64-fan.jpg

Použití nového snímače vedlo také k výraznému zvýšení výkonu při záznamu videa. Fotoaparát dokáže interně zaznamenávat 10bitové video 4K/60P 4:2:2 a poprvé v řadě GFX podporuje video 8K/30P. Nabízí také nové režimy "Video Formátu", které využívají vlastností velkoformátového snímače. Fotoaparát podporuje různé objektivy, včetně série Premista a anamorfních objektivů s redukcí. To umožňuje pořizovat videozáznamy ve všestranné škále situací, které doplňuje také zvýšená rychlost čtení ze snímače a sledovací automatické zaostřování.

gfx100Ⅱ-backrightnanameue-lcd45-gf32-64.jpg

Zvýšení výkonu přináší také rozšiřitelnost systému. Tělo fotoaparátu GFX100 II je vybaveno ethernetovým portem a konektory HDMI typu A a USB-C pro další možnosti připojení externích zařízení. Podpora cloudové služby "Frame.io Camera to Cloud" a možnost synchronizovat time code s ATMOS AirGlu™ BT zefektivňuje pracovní postupy uživatelů.

gfx100-ii-group-black5.jpg

Kvalita snímků je zvýšena zavedením minimální základní citlivosti ISO80 a režimu nové filmové simulace "REALA ACE". Mezi hardwarová vylepšení patří až osmi kroková pětiosá stabilizace obrazu (IBIS) , zvětšení hledáčku 1,0x a elektronický hledáček s vysokým rozlišením 9,44 milionu bodů. Mezi nové konstrukční prvky těla fotoaparátu patří velký sub-LCD displej a nakloněný horní panel. GFX100 II představuje evoluci oproti současnému modelu ve všech oblastech, tak aby vyhověl potřebám profesionálních fotografů a kameramanů.

FUJINON GF 30mm F5.6 T/S a GF 110mm F5.6 T/S Macro

Objektivy GF30mmF5,6 T/S a GF110mmF5,6 T/S Macro nabízejí funkci naklápění optické osy a funkci posunu, která umožňuje paralelní posun optické osy, aby bylo možné měnit vztah optické osy k obrazové rovině a záměrně manipulovat s oblastmi zaostření a perspektivy.

gf30mm-f5-6-ts-front-fromsidewithhood-tripod.jpg

To vychází vstříc potřebám profesionálních fotografů, kteří chtějí volně zkoumat kompozici a pozice snímků v architektuře, krajině a komerční fotografii. Objektivy s posunem náklonu jsou vybaveny optickou konstrukcí, která zajišťuje přibližně 85mm obrazový okruh pokrývající rozsah nastavení posunu až ±15 mm.

gf30mm-f5-6-ts-top-gfx100Ⅱ.jpg

Otočný provoz změny směru naklápění a posunu je kombinován s otočným provozem T/S, při kterém se otáčí mechanismus naklápění, aby bylo možné nastavit směr naklápění a posunu do libovolného úhlu od kolmého po rovnoběžný, aby bylo možné použít specializovaný styl fotografování při zachování vynikající kvality obrazu řady GFX.

gf110mm-f5-6-ts-front-fromside.jpg

Objektiv GF30 mm F5.6 T/S je širokoúhlý objektiv s výklopným objektivem a ohniskovou vzdáleností 30 mm (ekvivalent 24 mm u 35mm filmu). Potlačuje zkreslení a neduhy, které se obvykle vyskytují u širokoúhlých objektivů, a dosahuje tak vysoké úrovně rozlišení obrazu. Tento objektiv splňuje profesionální potřeby při fotografování krajiny, kdy je zaostřeno vše v záběru od trávy v popředí až po vzdálené hory, nebo při fotografování architektury, kdy je korigováno zkreslení charakteristické pro fotografování vysokých architektur.

gf110mm-f5-6-ts-moveparts.jpg

GF 110mm F5.6 T/S Macro je makroobjektiv se středním teleobjektivem s naklápěcím posunem, ohniskovou vzdáleností 110 mm (ekvivalent 87 mm ve formátu 35mm filmu) a maximální reprodukcí 0,5x. Potlačuje různé typy aberací včetně zkreslení, boční chromatické aberace a axiální chromatické aberace, čímž dosahuje pokročilé úrovně rozlišení obrazu. Ohnisková poloha objektu v detailním záběru může být volně řízena, aby vyhovovala potřebám komerční fotografie zátiší apod.

Současně s oznámením těchto produktů představila společnost Fujifilm také plán vývoje objektivů GF, který zahrnuje nové přírůstky včetně velmi žádaného ultrateleobjektivu a objektivu s výkonným zoomem, který dokáže rozšířit možnosti vyjádření videa.

FUJINON GF 55mm F1.7 R WR

Objektiv GF55mmF1.7 R WR je základní objektiv s velkou světelností a standardní ohniskovou vzdáleností 55 mm (ekvivalent 44 mm u 35mm filmového formátu). Schopnost velkého formátu je kombinována s krémovým bokehem charakteristickým pro velkou maximální clonu, díky čemuž hlavní objekt vynikne na rozostřeném pozadí.

gf55mmf1-7-lensleftnaname-withhood.jpg

Ohnisková vzdálenost objektivu poskytuje zorné pole blízké zornému poli lidského zraku a vytváří tak přirozenou perspektivu. Díky tomu je ideální pro snímky s velkým množstvím informací, které zachycují vztah hlavního objektu k pozadí, a také pro portréty s ostrým objektem na pozadí s krásným bokehem.

Ohnisková vzdálenost 55 mm je stejná jako úhlopříčka charakteristického velkoformátového snímače řady GFX, který má rozměry 43,8 mm x 32,9 mm. Základní objektiv GF55mmF1.7 R WR s velkou světelností je novým přírůstkem do řady výměnných objektivů Fujifilm, který přináší to nejlepší z velkoformátových fotoaparátů.

gf55mmf1-7-lensleftside-withhood.jpg

Objektiv GF55mmF1.7 R WR se skládá ze 14 prvků v 10 skupinách včetně dvou prvků ED a dvou asférických prvků, které zajišťují vysokou úroveň rozlišení obrazu a krémový bokeh. Objektiv je vybaven optimálně rozmístěnými asférickými prvky a velkoryse využívá osmičlennou skupinu zaostřovacích čoček včetně jednoho z asférických prvků a dvou prvků ED.

To účinně kontroluje posuny chromatické aberace, sférické aberace a komatické aberace při změně polohy zaostření a zajišťuje jemný krémový bokeh a pokročilý výkon při rozlišení obrazu, což jsou vlastnosti objektivů s velkou světelností. Maximální světelnost F1,7 a velkorysé složení 14 členů objektivu v 10 skupinách jsou doplněny použitím velkoformátového obrazového snímače, který vytváří krémový bokeh a pokročilé popisné schopnosti.

Objektiv má normální ohniskovou vzdálenost, takže je velmi univerzální ve všech fotografických situacích. Uživatelé si mohou naplno vychutnat půvab velkoformátového snímače v žánrech od každodenních momentek až po plnohodnotné portréty v interiéru i exteriéru.

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.