FUJIFILM představuje nový objektiv FUJINON XC35MMF2

Publikováno: 29. ledna 2020 | autor Redakce
fujifilm-dsf5380-.jpg

Posledním přírůstkem v řadě objektivů X Series je kompaktní světelný objektiv s pevným ohniskem 35 mm s clonou F2.

FUJIFILM Corporation (President: Kenji Sukeno) oznámil rozšíření řady výměnných objektivů X Series pro digitální fotoaparáty o kompaktní objektiv FUJINON XC35MMF2, který bude na trh uveden na konci února tohoto roku. Maximální hodnota clony je F2 a ohnisková vzdálenost objektivu je 35 mm (odpovídá 52 mm u 35mm ekvivalentu). Minimální zaostřovací vzdálenost tohoto objektivu je 35 cm, díky čemuž dosahuje maximálního zvětšení 0,14x. Hmotnost tohoto kompaktního a lehkého objektivu je pouhých 130 g, což z něj dělá třetí nejlehčí objektiv pro fotoaparáty FUJIFILM X Series.

fujifilmlens-xc35-2.jpg

XC35MMF2 je standardním pevným objektivem, jehož délka je 46,5 mm a který se skládá z 9 členů rozdělených do 6 skupin. Objektiv zahrnuje 2 asférické členy, které efektivně kontrolují zakřivení pole a sférickou aberaci, díky čemuž dosahuje vysoké ostrosti v celém záběru. Jeho interní AF systém*1 využívá k tichému a rychlému pohonu skupiny ostřících čoček krokového motoru*2.

fujifilm-dsf5380-orez.jpg

Jako ostatní objektivy řady XC nenabízí nový XC35MMF2 clonový kroužek a nastavení clony je tak nutné ovládat přímo na těle fotoaparátu. Clona objektivu se skládá z 9 lamel a díky kruhovému otvoru je podání neostrých míst (bokeh) měkčí a méně rušivé.

Objektiv také disponuje vícevrstvým povlakem čočky HT-EBC, který má vysokou propustnost (99,8 %) a nízkou odrazivost (0,2 %), díky čemuž se výrazně snižují nežádoucí odrazy při fotografování v protisvětle.

fujifilmlens-xc35.jpg

*1 Aby došlo k zaostření bez pohybu přední skupiny, která se skládá z poměrně širokých optických členů, pohybuje systém automatického ostření poměrně malými optickými členy ve středu nebo v zadní části objektivu.

*2 Tento typ motoru se otáčí pouze v pevném úhlu v odpovědi na elektrický pulzní signál, díky čemuž se dostává do přesné pozice.

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.