Filtry Hoya PRO ND GRAND

Publikováno: 30. června 2020 | autor Redakce
Filtry Hoya PRO ND GRAND

Hoya uvádí na trh přechodové neutrální šedé filtry PRO ND GRAD vysoké kvality. Dostupné jsou ve dvou průměrech 77, 82 mm a ve dvou hustotách PRO ND 16 GRAD (ND 1,2) a PRO ND 32 GRAD (ND 1,5). Jedná se o naprostou novinku na našem trhu a v současnosti jsou to šroubovací přechodové filtry s nejvyšší hustotou (6,25% , 3,13%) na trhu. Vycházíme z informací výrobce, které se nám podařilo získat. Text: redakce dle zdrojů HOYA, foto: HOYA

Zcela nová technologie

Hoya PRO ND GRAD jsou neutrální přechodové filtry zasazené do tenkého, přesně opracovaného otočného kruhového rámečku s předním závitem. Jsou vyrobené z vysoce kvalitního optického skla HOYA síly 1,1 mm s použitím technologie nanášení vrstev ACCU -ND. Technologie ACCU -ND (ACCU z anglického accurate = přesný, precizní) zabezpečuje neutrální barevné vyvážení bez sebemenší barevné odchylky ve výsledném obraze. Filtry jsou vyráběny v Japonsku.

Filtry Hoya PRO ND GRAND

Všestranné využití za každého počasí

Filtry Hoya PRO ND jsou určeny jak pro fotografii, tak pro videografii s HDSLR. Exkluzivní čiré optické sklo Hoya ošetřené metalickými vrstvami po obou stranách filtru rovnoměrně snižuje intenzitu světla v celém rozsahu viditelného spektra, dokonce i v oblasti IR.

Technologie výroby staví filtry Hoya ND daleko před ostatní značky. ACCU – ND zamezuje negativnímu barevnému posunu v obraze, který se vyskytuje u nekvalitních materiálů, při špatném zpracování a díky nadměrnému pronikání IR spektra. Poslední zmíněný problém je velmi důležitý aspekt v současné fotografii a videografii.

Výjimečná technologie Hoya ACCU – ND dosahuje přesně definované rovnoměrné propustnosti světla ve viditelném i IR spektru. Fotografové se tak nemusí obávat žádného barevného posunu ani při používání filtrů v nepříznivých podmínkách.

Filtry Hoya PRO ND GRAND

Šedé přechodové filtry – princip použití

Jsou určeny pro vyrovnání rozdílů jasu mezi stíny a světly a mají velký význam zejména v krajinářské fotografii. Využití naleznou ve všech situacích, kdy je velký rozdíl ve stínech a světlech např. mezi popředím a horizontem záběru nebo v situacích, kdy nastavení expozice ve tmavé časti záběru má za následek přeexpozici světlých míst a opačně.

Celý článek si přečtete v červencovém vydání časopisu FOTOVIDEO. Je velké a jeho ambicí je uspokojit všechny, kteří si ho koupí nebo předplatí:

Tak si prohlížejte, čtěte, čerpejte informace a účastněte se soutěže Fotograf roku!Červencové FOTOVIDEO

Vyberte si z červencového vydání časopisu FotoVideo:

FOTÍME SPORT: MICHAL ČERVENÝ

Chcete poznat, jak se fotí cyklistika s nápady?

MINIFOLIA: DENČA MOTÁČKOVÁ A RADEK LAVIČKA

Specialisté tématu měsíce soutěže Fotograf roku

INSPIRACE: KRAJINAMI JANA ŠMÍDA

Nenechte si ujít dokonalé fotografické obrazy

GITZO INSPIRUJE: LOCKDOWN MARTINA SIDORJÁKA

„Fotografování je můj život. Nemohl bych bez něj být.“

TECHNIKA: POKRAČUJEME VE VELKÉM TESTU FILTRŮ

Zrodila se nám docela zajímavá překvapení

TECHNIKA: SONY ZV-1 JE KAMERA I KOMPAKT

Testovali jsme novinku pro vlogery a blogery a pro všechny…

FOTOGRAF ROKU: TÉMA: MOTORKY, AUTA, STROJE

Výsledky jsou jasné! Kdo byl v tomto tématu nejlepší?

S naším předplatným opravdu ušetříte, a ještě k němu dostanete dárek dle vašeho výběru zdarma!

Předplaťte si nás, jde to velmi rychle a můžete si vybrat, zda po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích, či… jak se vám to bude líbit

Vybírejte si například na:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

https://www.send.cz/casopis/779/foto-video

https://foto-video.magaziny.cz/

https://predplatit.cz/detail/foto-video/200/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetřete s námi!

 

 

Červencové FOTOVIDEO

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.