Filmové funkce objektivů Samyang V-AF s novým adaptérem

Publikováno: 18. března 2023 | autor Redakce
web-samyang-v-af-mf-adapter.jpg

Společnost Samyang pokračuje ve vývoji inovativních produktů pro tvůrce obsahu. Loni na podzim představila zcela novou řadu objektivů pro video a film - řadu Samyang V-AF.

Nyní byl do řady přidán adaptér pro manuální ostření, který filmařům poskytuje větší kontrolu, když chtějí manuálně nastavit zaostření.

I v případě pohybujícího se objektu dává mnoho kameramanů přednost manuálnímu ostření při rychlých sekvencích - chtějí si vybrat, kam objektiv zaostří, a nenechat to na fotoaparátu.

05-123559.jpg

Adaptér se snadno připevní na přední stranu jakéhokoli V-AF objektivu s předním bajonetovým držákem, což umožňuje filmařům a kameramanům naprostou kontrolu nad zaostřováním.

Adaptér pro manuální ostření je vybaven dvojitou stupnicí jednotek (stopy i metry) a jemné nastavení zaostření lze provádět plynulým otáčením o 300°. Zaostřovací kroužek má ostřící standard 0.8 a lze jej kombinovat s libovolným follow focus ostřením.

06-123559.jpg

Po nasazení adaptéru lze kroužek manuálního ostření na straně objektivu použít jako clonový kroužek. Kontrolka na přední straně informuje fotografovaný objekt nebo fotografa o tom, zda je fotoaparát v pohotovostním nebo záznamovém režimu. Průměr filtru 95 mm usnadňuje připevnění matte boxu.

 


 

Klíčové vlastnosti

  • Standardní průměr filtru 95 mm zajišťuje kompatibilitu s matte boxy
  • Ostřící standard 0.8
  • Vestavěná kontrolka Tally
  • Dvojitá stupnice jednotek (stopy i metry)
  • Průměr předního filtru 95 mm
  • Plynulé otáčení 300°
  • Mechanické manuální ostření

Filmové objektivy jsou obvykle poměrně těžké a mají objemnou konstrukci. S novým adaptérem pro manuální ostření je možné mít všechny funkce běžného filmového objektivu, ale v kompaktním formátu. V kombinaci s objektivem řady V-AF je celková hmotnost pouhých 430 g ve srovnání s běžnými filmovými objektivy, které obvykle váží dvakrát tolik.

02-123559.jpg

Adaptér bude dostupný v průběhu března 2023. Doporučená prodejní cena je 12.690,- Kč / 522 €

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.