EIZO – Revoluce v kalibrování fotografických monitorů

Publikováno: 7. března 2019 | autor Redakce
EIZO Colornavigator

Kalibrační software EIZO ColorNavigator je nedílnou součástí všech nových fotografických monitorů EIZO. Jeho nová verze ColorNavigator 7 přináší revoluční přístup výrobce v komunikaci se svými uživateli a také bourá veškeré dosavadní představy a předsudky týkající se kalibrace monitorů. Svým uživatelsky přívětivým přístupem tento nástroj výrazně zvyšuje skupinu potenciálních zájemců o fotografické monitory.

Vytvoření ICC profilu bez kalibrační sondy

Nová koncepce softwaru CN 7 přichází s inovátorským řešením, kdy ke správnému nastavení monitoru není ihned po vybalení krabice zapotřebí provádět žádnou kalibraci monitoru a tedy ani případně pořizovat externí kalibrační sondu.

Výrobce přitom vychází z poměrně stabilních parametrů svých fotografických monitorů a přesně nastavených továrních obrazových parametrů monitoru pro každý z nejčastěji přednastavených a v praxi používaných video-režimů: např. sRGB, AdobeRGB, Printing, Video-REC709, atd., atd.

Na základě uživatelem zvoleného videorežimu pomocí tlačítka „MODE“ na monitoru pak nainstalovaný kalibrační software CN 7 vyrobí zcela AUTOMATICKY odpovídající barevný profil monitoru a ten nastaví (opět AUTOMATICKY) jako výchozí ve správě barev operačního systému tak, aby byl připraven pro své využití  ve fotografických editorech a zajistil korektní barevnou reprodukci zobrazovaných fotografií.

Výrobce navíc navrhl kalibrační software jako program, který je při jakémkoliv spuštění PC automaticky aktivní a trvale sleduje, jaký video-režim uživatel pomocí tlačítka „MODE“ právě používá. Není tedy třeba tento software opakovaně spouštět pokaždé, když je třeba vyrobit barevný profil monitoru (kalibrovat monitor).  Jakýkoliv video-režim monitoru vybraný pomocí tlačítka MODE lze navíc přizpůsobit a případně i přejmenovat na míru dle potřeb uživatele.

Kalibrační software ColorNavigator 7 přináší tyto důležité výhody:

Pro začátečníky:

  • Pro vytvoření barevného ICC profilu monitoru NEPOTŘEBUJE kalibrační sondu
  • Komunikuje česky – jedná se o první kalibrační software, který komunikuje česky
  • Umožňuje vytváření a pojmenování vlastních video-režimů snadno přístupných pomocí tlačítka „MODE“ přímo       z OSD menu monitoru
  • Umožňuje snadné „sladění“ reprodukce obrazu na monitoru s tiskovou předlohou (snadné přizpůsobení bílého bodu monitoru dle okolního světla)


Pro profesionály:

  • V případě potřeby umožňuje ověření nastavených obrazových parametrů v menu monitoru uživatelem pomocí kalibrační sondy
  • V případě potřeby (po „zestárnutí“ monitoru) umožňuje snadnou opravu nastavených továrních obrazových parametrů v menu monitoru pomocí kalibrační sondy

Kalibrační software ColorNavigator 7 je ke stažení zcela ZDARMA na stránkách výrobce www.eizo.com nebo jeho českého zastoupení www.eizo.cz.

EIZO – všechny softwarové produkty – najdete zde.

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.