Dyson představuje svůj nejvýkonnější bezkabelový vysavač Dyson Gen5detect

Publikováno: 17. září 2023 | autor Redakce
gen5detect-418-hallway-copy.jpg

Společnost Dyson uvádí na trh svůj nejvýkonnější bezkabelový vysavač s plně utěsněným filtračním systémem HEPA pro celý přístroj. Je zkonstruován tak, aby zachytil 99,9 % částic již od velikosti až 0,1 mikronu.

Jedná se o první vysavač Dyson vybavený novou generací hyperdymiového motoru, který se otáčí rychlostí až 135 000 otáček za minutu a poskytuje bezkonkurenčně silný sací výkon. Inovovaná podlahová hubice Fluffy Optic odhaluje díky zvýšení intenzity a dosahu zeleného paprsku dvojnásobné množství mikroskopického prachu.

dyson-gen-5.jpg

Hyperdymiový motor nové generace

Motor Hyperdymium páté generace je menší, rychlejší a výkonnější než jeho předchůdce. Točí se až devětkrát rychleji než motor Formule 1! Díky tomuto výkonu má vysavač Gen5detect nejsilnější sací výkon ze všech bezkabelových vysavačů Dyson. Inženýři tento motor kolem kratší hřídele a spojili více dílů do jednoho, což umožnilo kompaktnější formát, zabalený do jediného kusu přesně tvarovaného rámu. Výkon je díky tomu maximálně efektivní.

Filtrace HEPA v celém vysavači zajistí, že prach a částice virů zůstávají zachyceny v odpadní nádobě

Vysavač Dyson Gen5detect je vybaven nejpokročilejším pětistupňovým filtračním systémem dle standardu HEPA, díky kterému je celý vysavač komplexně utěsněný. Díky tomu ve výsledku vypouští čistější vzduch než ten, který dýcháte.

Vnitřní část filtrační jednotky dlouhá 1,9 m 145krát dokáže zachytit 99,99 % potenciálně škodlivých částic již od velikosti 0,1 mikronu, a to včetně virů. 14 cyklonů umístěných v řadě za sebou vytváří odstředivé síly až 100 000 G a díky tomu dokážou zachytit prach a jiné nečistoty z proudu vzduchu. Nedochází tak k poklesu sacího výkonu, což zajišťuje optimální vlastnosti pro každý úklid.

dyson-gen-5-ii.jpg

James Dyson, zakladatel a hlavní inženýr společnosti Dyson, uvádí:

„Gen5detect definuje novou generaci technologie pro úklid Dyson. Je to kombinace naší optické technologie, která díky osvětlení odhaluje i neviditelný prach, počítání a určování velikosti prachových částic, průkopnického nového motoru a filtrace HEPA v celém přístroji, která umožňuje dosáhnout našeho dosud nejdůkladnějšího úklidu.“

Charlie Park, viceprezident společnosti Dyson pro péči o podlahy, uvádí:

„Sebelepší filtr nemůže zajistit čistý vzduch, pokud existuje možnost úniku znečištěného vzduchu z přístroje – proto naši inženýři tvrdě pracovali na tom, aby zajistili, že všechny naše vysavače Dyson mají komplexně utěsněnou filtraci celého přístroje. U našeho vysavače Gen5detect jsme šli ještě o krok dál a použili jsme filtraci HEPA, která zajišťuje, že v přístroji zůstanou zachyceny i částice virů o velikosti pouhých 0,1 mikronu.“

Osvětlení odhalí dvakrát více neviditelného prachu

Globální studie Dyson z roku 2022, která se zaměřovala na prach, odhalila, že 95 % lidí v důsledku pandemie covidu-19 uklízí stejně, ne-li více než v loňském roce, aby zajistili, že jejich domovy zůstanou čistým a zdravým místem. Podle Dyson Global Dust Study je však 40 % lidí motivováno k úklidu pouze tehdy, když je jejich domov zaprášený nebo když se na podlaze objeví viditelný prach a špína. V roce 2020 takto odpovědělo 33 % respondentů.

V roce 2021 byla představena vlastní technologie Dyson, která dokáže osvětlit prach a tím při úklidu odhalit i mikroskopické částice skrývající se v domácnosti. To znamená, že prach na povrchu podlahy, který je jinak pouhým okem neviditelný, lze spatřit pomocí zeleného světelného paprsku ve tvaru vějíře.

Vysavač Gen5detect™ disponuje přepracovanou podlahovou hubicí Fluffy Optic™, která produkuje dvojnásobně silnější paprsek světla, čímž pokryje ještě větší část vaší podlahy. Inženýři společnosti Dyson navrhli nový zdroj světla tak, aby byl umístěn co nejníže v koncové části podlahové hubice Fluffy Optic™ a promítal paprsek světla, který osvětluje pouze částice na podlaze. To byla obrovská konstrukční výzva – vměstnat optiku, desku s plošnými spoji (PCB) a tepelné řešení do malého prostoru, aniž by to ohrozilo nasávání nečistot.

gen5detect-418-hallway-copy.jpg

Nové uživatelské rozhraní a pokrok v softwaru: Zjistěte, kdy je vaše domácnost čistá

Technologie osvětlení změnila způsob, jakým lidé uklízejí. Vysavač Dyson Gen5detect™ se těmito zkušenostmi inspiroval a představuje zcela přepracované uživatelské rozhraní (UI), které nyní uživatelům v reálném čase ukazuje, kdy je povrch jejich domova čistý. Piezoelektrický senzor využívá akustické snímání. Počítá a kategorizuje velikosti částic a sloupce na LCD displeji nyní v reálném čase stoupají a klesají podle objemu odstraněných nečistot. Majitelé díky tomu vědí, na kterých místech mají pokračovat a věnovat úklidu více času.

Kromě aktualizace uživatelského rozhraní vyžadoval motor Gen5 od inženýrů také vývoj nového softwaru pro monitorování a řízení otáček, výkonu a teploty motoru. Ten funguje ruku v ruce s novým uživatelským rozhraním a umožňuje majitelům samostatně řešit případné problémy a pečovat o svůj vysavač.

Chunrui Zhang, vedoucí oddělení vestavěného softwaru ve společnosti Dyson, uvádí:

„V tomto případě se jedná o nový nástroj: Software hraje stále důležitější roli v technologickém vývoji společnosti Dyson – a to jak ve vnitřních funkcích našich přístrojů, tak v informacích poskytovaných majiteli. Vysavač Gen5detect disponuje nejpokročilejším systémem správy softwaru bezkabelových vysavačů Dyson. Zároveň jedinečným způsobem informuje majitele o výkonu úklidu v reálném čase, čímž zajišťuje lepší přehled o stavu čistoty v jejich domácnosti.“

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.