Dell představuje notebook XPS 13 Plus a videokonferenční monitor UltraSharp

Publikováno: 10. ledna 2022 | autor Redakce
Dell představuje notebook XPS 13 Plus a videokonferenční monitor UltraSharp

Dell Technologies představil v rámci veletrhu elektroniky CES 2022 notebook XPS 13 Plus a nový monitor UltraSharp s vylepšenými funkcemi pro zvýšení produktivity, který posouvá spolupráci a vizuální zážitky z konferencí o stupeň výš. Notebook XPS 13 Plus je dosud nejvýkonnější z této série a je navržen tak, aby spadal do kategorie minimalistického a moderního stylu. Elegantní klávesnice, řada funkcí, dotyková podložka a opěrka dlaní poskytují čistý, ikonický vzhled, který je komfortní na dotek. Jedná se o první XPS vyrobený s využitím vodních obnovitelných zdrojů energie, výrazně snižuje uhlíkovou stopu hliníku a je 100% recyklovatelný.

Moderní a stylový, přesto přístupný a efektivní

Od základu přepracovaný s vyšším výkonem než kdy předtím, XPS 13 Plus umožňuje dělat vše, co mají uživatelé rádi, a to ve velkém stylu. I když jsou pěkný design a výkonné technologické inovace zásadní, pod povrchem je toho mnohem více. XPS 13 Plus je první XPS 13 navržený pro 28W procesory Intel Core 12. generace, podporovaný většími ventilátory, které poskytují o 55 % lepší proudění vzduchu bez navýšení hluku nebo teploty.

Dell představuje notebook XPS 13 Plus a videokonferenční monitor UltraSharp

Větší výkon, ale menší váha

XPS 13 Plus dbá na minimalistický, přesto efektivní design, čímž pomáhá zajišťovat komplexní a bezproblémový zážitek. Minimalistický vnitřek notebooku podporuje skvělý kreativní zážitek díky displeji typu edge-to-edge, který je nejlepší ve své třídě. Dva reproduktory s širokým dynamickým rozsahem směřují nahoru a jsou ukryty pod klávesnicí, zatímco dva reproduktory směřující dolů jsou na základně, což vytváří celkově skvělý zvuk pro hudbu, filmy a konference. Funkce Express Charge 2.0, která notebook nabije na přibližně 80 % za méně, než hodinu navíc zajišťuje, že uživatel snadno překoná i větší vzdálenosti bez nutnosti notebook připojit do zásuvky.

Dell představuje notebook XPS 13 Plus a videokonferenční monitor UltraSharp

Elegantní, čistý design bez rozptylování

XPS 13 Plus je k dispozici v nadčasových barvách: světlé (Platinum) a tmavé (Graphite) s komfortnější povrchovou úpravou. Klávesnice s nulovou mřížkou je pohodlná na dotyk při každém stisknutí klávesy. Horní řada klávesnice je nyní hladší díky novému kapacitnímu dotykovému ovládání a tradiční trackpad byl nahrazen skleněným touchpadem, který poskytuje haptické odezvy na dotek.

Dell představuje notebook XPS 13 Plus a videokonferenční monitor UltraSharp

Pečlivá výroba a balení

Ohleduplný minimalistický přístup přesahuje design a zahrnuje jak výrobní, tak balicí proces. Dell Technologies zavedl jednodušší a efektivnější výrobní proces, který ctí dlouhodobý závazek být šetrný k životnímu prostředí. Zcela nové obaly jsou vyrobeny ze 100% udržitelných nebo obnovitelných materiálů.

Nové možnosti videokonferencí s monitorem UltraSharp

Videokonferenční monitor UltraSharp 32 4K (U3223QZ) je držitel ocenění CES Innovation Award Honorees. Tento monitor s webovou kamerou UltraSharp nabízí uživatelům duální mikrofony s potlačením ozvěny a 14W reproduktory poskytují efektivní spolupráci a bezproblémový vizuální zážitek. Technologie IPS Black a VESA DisplayHDR 400 umožní prohlížet obsah s rozlišením 4K ve větších detailech, vylepšeným kontrastem a barvami, zatímco ComfortView Plus snižuje škodlivost modrého světla a zachovává přesnost barev.

Dell představuje notebook XPS 13 Plus a videokonferenční monitor UltraSharp

Nový UltraSharp je certifikován pro Microsoft Teams a přichází s funkcemi ochrany osobních údajů a funkcemi pro zlepšení produktivity díky kterým lze snadno zapnout a vypnout ztlumení mikrofonu, aktivovat/deaktivovat webkameru pomocí SafeShutter a rychle se přihlašovat a odhlašovat z aplikace. Sofistikovaný design s platinově stříbrným povrchem je skvělým doplňkem domácí kanceláře i firemního prostoru a díky rozsáhlým možnostem připojení a množstvím portů lze tento monitor snadno přeměnit na centrum produktivity.

Dell představuje notebook XPS 13 Plus a videokonferenční monitor UltraSharp

Dostupnost

  • XPS 13 Plus bude celosvětově k dispozici na jaře 2022 s Windows 11 nebo Ubuntu 20.04 ve verzi Developer Edition.
  • Videokonferenční monitor Dell UltraSharp 32 4K (U3223QZ) bude celosvětově dostupný 29. března 2022.


Už jste četli nové vydání časopisu FotoVideo leden 22 | iFotoVideo.cz?

Šéfredaktor ve svém úvodníku děkuje všem, kteří nám píšou, kteří nás čtou a hodně i těm, kteří přispívají. Vždyť se na stránkách FotoVideo bavíme o našich společných koníčcích, které se nedají dělat se zamračenou tváří ani násilím, ať už se jedná o fotku či video. I ta sebemenší chmura či nepokoj by se hned do těch našich výtvorů promítla a přenesla na čtenáře, a to by opravdu nebylo dobře.

Časopis FOTOVIDEO 2022 obsah 01

Výborným příkladem je třeba Petr Jan Juračka (přečtěte si ho určitě v tomto vydání), který si i v drsných podmínkách velehor zachovává věčný úsměv a vtip, který nezamrzá, i když coby fotograf přestane na chvíli vidět. Nebo třeba Luděk Bouška s Michalem Houdkem v jejich dokonalých živých streamech ze studia Centra FotoŠkoda (taky je sledujete jako my?), kteří se dokonce na svůj nedávný pořad „Jak si vybavit domácí i profesionální studio pro natáčení videa“ nechali dokonale ostříhat, aby tak ještě více vylepšili již vysoce estetickou stránku jejich zajímavého a pro nás všechny jistě objevného povídání.

Je fajn, když se smějeme, nebo alespoň usmíváme a svým kolegům přejeme úspěch a chceme, aby to tak bylo i nadále! Ostatně o všech foto a video úspěších rádi píšeme, tedy i v tomto vydání…

V nastávajícím roce toho máme v plánu opravdu hodně a náladu nám nezkazí ani drastické zvýšení cen papíru a dalších věcí kolem výroby časopisu, které chceme spolu s vámi zvládnout. Budeme se těšit, že si nás i na další období předplatíte (to vás vyjde mnohem nejlevněji a nejpohodlněji) a přečtete si tak v klidu své FotoVideo každý měsíc.

Časopis FOTOVIDEO 2020 01 obsah

Mějte hodně zdraví, spousty úsměvů a krásných zážitků, ke kterým vám všem přeji vám Dobré světlo po celý rok 2022.

Určitě si nezapomeňte prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu už naprosto pravidelně. Dozvíte se další zajímavé věci!

Věnujte se také pokud možno pilně hned dvěma tématům 22. ročníku soutěže Fotograf roku.

Černobílý příběh – má uzávěrku 31. 12. 2021

Portrét je o lidech – má uzávěrku 30. 1. 2022

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Vybírejte s námi z prvního vydání časopisu FotoVideo roku 2022:

OUTDOOR: FOTOGRAFEM NA OSMITISÍCOVCE

Aneb když fotograf najednou nevidí!

FOTOGRAFEM NA OSMITISÍCOVCE

ROZHOVOR: FILIP NAGY NEMÁ RÁD POLOVIČATOU PRÁCI

Jak zvládá několik činností najednou tento aktivní fotograf?

FILIP NAGY NEMÁ RÁD POLOVIČATOU PRÁCI

SOUTĚŽ: VYHRÁLI JSTE FOTOAPARÁT CANON?

Úplné výsledky fotografické soutěže Mysli na lesy.

VYHRÁLI JSTE FOTOAPARÁT CANON

PRAXE: FOŤTE KRAJINU POMALU!

Marek Ondráček doprovází rady svými fotografiemi.

FOŤTE KRAJINU POMALU

TECHNIKA: BORIS STOJANOV – GITZO INSPIRUJE

Rande s baletkou-Gitzo Traveler GK1545T-82TQD.

GITZO inspiruje – JIŘÍ KRÁLOVEC

FOTOGRAF ROKU: MÁME PRO VÁS NOVOU SOUTĚŽNÍ KATEGORII

Přečtěte o nádherných cenách na stranách, které věnovali naši partneři.

… a samozřejmě další na jeho stránkách…

Nové předplatné časopisu FotoVideo a další nové dárky. Chcete fotografickou knihu, batoh, tašku? Vyberte si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, módní tašku, knihu, nebo předplatné sofrware ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

FotoVideo leden 22

 

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.