Dell má nové monitory. Je mezi nimi i přenosný model nebo řada S vybavená USB-C

Publikováno: 18. září 2021 | autor Redakce
dell-ma-nove-monitory.-je-mezi-nimi-i-prenosny-model-nebo-rada-s-vybavena-usb-c-01.jpg

Celosvětové události uplynulého roku změnily způsob, jakým lidé pracují a tráví volný čas. Firmy zavádí hybridní uspořádání, kdy zaměstnanci střídají práci z domova a přítomnost na pracovišti. Přenosné displeje a videokonferenční zařízení hrají důležitější úlohu. Dell proto představil nové monitory, které umožňují všem snadno pracovat a komunikovat odkudkoli. Jde o přenosný 14 monitor Dell C1422H, dvojici videkonferenčních monitorů s úhlopříčkou 24 a 27 palců a dva nové modely řady S, které jsou vybavené USB-C konektivitou.

Přenosný monitor Dell C1422H

První přenosný monitor Dell s úhlopříčkou 14 palců umožňuje využít dvě obrazovky k produktivnější práci, prezentacím a spolupráci kdekoli. Ať v kanceláři, doma nebo na cestách, při přenášení monitoru uživatelé ocení jeho nízkou hmotnost jen o málo přesahující půl kilogramu a tenké provedení (méně než 6,5 mm v nejtenčím bodě). Monitor založený na technologii IPS nabízí rozlišení FHD při poměru stran 16:9 a připojuje se jednoduše prostřednictvím rozhraní USB-C. Přes něj je možné notebook také přímo napájet. Je vybavený tlačítky pro snadné nastavení jasu (až 300 nitů) a funkcí ComfortView, která omezuje škodlivou modrou složku světla.

Dell má nové monitory. Je mezi nimi i přenosný model nebo řada S vybavená USB-C

Líbivý, avšak praktický design s plynule sklápěcím podstavcem v rozsahu 10° – 90° je vhodný pro všechny styly práce a požadavky na produktivitu. Monitor také získal certifikace Energy Star a EPEAT GOLD. K dispozici bude v průběhu září 2021 za doporučenou koncovou cenu 6800 Kč s DPH.

Dell má nové monitory. Je mezi nimi i přenosný model nebo řada S vybavená USB-C

Videokonferenční monitory Dell S2422HZ a S2722DZ

Virtuální setkávání s přáteli, rodinou a spolupracovníky nikdy nebylo snazší než s novými monitory 27" QHD / 23,8" FHD určenými pro videohovory. Pro maximální usnadnění jsou monitory vybavené vestavěnou 5MP vysouvací IR kamerou, která chrání soukromí, mikrofony s potlačením okolního hluku a dvěma 5W reproduktory. Kamera zůstává skrytá, dokud není potřeba zahájit videohovor. Monitory samozřejmě nabídnou skvělý obraz díky IPS panelu s 99% pokrytím sRGB prostoru a kontrastem 1000:1.

Dell má nové monitory. Je mezi nimi i přenosný model nebo řada S vybavená USB-C

Tyto elegantní monitory jsou vybavené technologií ComfortView Plus certifikovanou laboratořemi TÜV, která je trvale aktivní a omezuje modrou složku světla. Tím zlepšuje komfort pro oči, přičemž zachovává věrnost podání barev. Dále nabízí technologii AMD FreeSync, dobu odezvy 4 ms (Gray to Gray) a obnovovací frekvenci 75 Hz pro volnočasové hraní počítačových her a komfortní připojení přes USB-C, přes které lze napájet laptop až 65 W. K dispozici budou od 12. října 2021.

Monitory Dell S2722QC a Dell 27 USB-C S2722DC

Nové monitory Dell 27 4K UHD (S2722QC) a Dell 27 USB-C nabízí maximální komfort díky připojení jediným USB-C kabelem pro přenos obrazu, zvuku a dat. Zároveň tímto způsobem lze dobíjet notebook výkonem až 65 W. Oba monitory jsou zamýšlené jako doplněk domácího centra zábavy nebo kancelářské sestavy bez změti různých kabelů. Nabídnou dva 3W reproduktory i kvalitní obraz, který svými parametry uspokojí jak volnočasové hráče, tak kancelářské uživatele. Oba monitory budou lokálně k dispozici v průběhu září 2021 za doporučené koncové ceny 8000 Kč s DPH v případě modelu S2722DC a 10 200 Kč s DPH u modelu S2722QC.

Už máte zářijové číslo časopisu FOTOVIDEO?

Hned na prvních deseti stranách najdete nejlepší produkty roku tak, jak je vybrali a odhlasovali experti světové organizace EISA. Věnujeme se samozřejmě expertní skupině Photography, které jsme členem a jsme rádi, že v celkovém přehledu najdete i vám důvěrně známé značky a produkty.

Následují dva výborní zástupci mladé fotografické generace, shodou okolností oba dlouhodobě pracující v zahraničí. Je nám velkou ctí uvítat na našich stránkách Janu Ašenbrennerovou a Davida Harnga.

FV 09 21

Jako každý rok, tak i letos přinášíme tradiční vyhodnocení soutěže EISA MAESTRO, která díky účasti vysoce kvalitních fotografů ze dvou desítek zemí přinesla nádherné výsledky. Představujeme Willema Kuijperse z Nizozemí, Paulinu Petit z Francie a Barbaru Farkas z Maďarska. Téma Faces (Tváře) zaujalo i řadu našich výborných fotografů a vítěz našeho národního kola se Roman Jaroš, se tentokrát umístil těsně na čtvrtém místě. Kvalita české fotografie se prostě nezapře!

A to už jsme za čtyřicátou stranou, hned poté, co jsme si prohlédli novou FotoEsej Kevina V Tona a upoutávku na nádhernou brněnskou výstavu Otisk cest, kterou připravila manželská dvojice dvou úžasných francouzských fotografů. Za velmi důležitý považujeme investigativní článek JUDr Pavly Nečasové v rubrice FotoPrávo, který se zabývá obranou proti zneužití zdánlivě běžných autorských fotografií, popisuje přístup Policie ČR i našich soudů a nabízí způsob, jak se má postižený fotograf bránit.

V polovině a druhé polovině tohoto vydání jsme si dovolili poblahopřát vítězům největší fotografické soutěže současnosti s názvem CEWE Photo Award, s tím, že se těšíme na celkového vítěze, kterého porota této soutěže vyhlásí v tomto měsíci září. Pokračujeme dalšími inspirativními a praktickými články od Jakuba Cejpka, Lukáše Tycara, Jana Strii a dalších a dalších a samozřejmě nechybí vyhodnocení a nejlepších dvacet snímků z tématu Příroda ve městě, soutěže Fotograf roku.

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

Fotograf roku 21 jde do finále a má nová témata pro 22. ročník

Téma STOPY na vás čeká až do 26. září! Nezapomeňte vložit své nápadité snímky! Píšeme o něm v záhlaví jeho galerie: „Také vám připadá poslední téma symbolické? Každý po sobě zanecháváme stopy a třeba i elektronickou, soutěžní a obrazovou stopu. Otisky nohou či tlapek v písku, blátě, sněhu… nebo jiné otisky činnosti – například bobří hráze, ptačí hnízda, stopy lidské civilizace…“ Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

FV 09 21

V zářijovém FotoVideo například najdete:

ROZHOVOR: DAVID HARING

Krajina je moje srdcovka, ale objevuji i další fotografické žánry.

ROZHOVOR: DAVID HARING

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

Focením žiji, lidé jsou pro mě magnety.

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

FOTOPRÁVO: ZNEUŽITÁ FOTOGRAFIE?

Fotografové, braňme si svá autorská práva!

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

Vyhlášení deseti vítězů užšího výběru této největší světové soutěže.

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

Filmová fotografie je krásná z mnoha důvodů. Zkusíte ji?

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

Makrofotografie je jedním z nejoblíbenějších fotografických žánrů. Už jste jí zkusili a s čím?

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

Laowa Argus 33 mm f/0,95 CF APO 52 oceněný EISA.

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začíná novými tématy, která brzy najdete na našem webu.

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

…a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Podzim je pomalu a jistě zde, je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

V září FotoVideo září

 

 

 

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.