Deco X10: Mesh síť s vysokým dosahem v každém rohu

Publikováno: 6. května 2024 | autor Redakce
deco-x10(2-pack).jpg

Nový mesh systém z řady Deco, za kterou stojí populární výrobce síťových zařízení a produktů chytré domácnosti, společnost TP-Link, dokáže vytvořit rychlou a spolehlivou dvoupásmovou síť založenou na standardu Wi-Fi 6.

Sada jednotek Deco X10 eliminuje takzvané mrtvé zóny a vnese kvalitní připojení i tam, kde bylo dříve jen těžko dostupné.

Deco X10 poskytuje domácí síť až pro 120 připojených zařízení, která funguje bez výpadků a prodlev, načítá se rychleji a je dostupná i v tom nejvzdálenějším koutě domu nebo třeba na zahradě.

deco-x10(1-pack).jpg

Disponuje umělou inteligencí (AI-Driven Mesh), což znamená, že používá sofistikované algoritmy a má schopnost automatického učení. Díky podpoře Wi-Fi 6 si tak uživatelé vychutnají domácí internet naplno a bez jakéhokoliv omezení, a to rychlostí až 1 500 Mb/s. V pásmu 5 GHz 1201 Mb/s a až 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz.

Nabitý moderními technologiemi

Jednotky jsou vybaveny technologiemi MU-MIMO a OFDMA. Díky nim mohou připojená zařízení současně přijímat data a efektivněji využívat celou šířku pásma, což má za následek vyšší rychlost, nižší latenci sítě a samozřejmě i vyšší kapacitu. Hustý provoz v síti je tak efektivní bez ohledu na to, kolik obrazovek nebo zařízení je současně zapnuto.

deco-x10(2-pack).jpg

Lze tak bez obtíží procházet web, sledovat online filmy v rozlišení 4K, stahovat, hrát online hry a mít v provozu zařízení chytré domácnosti.

Klíčové vlastnosti routeru TP-Link Deco X10:

  • Dvoupásmová AX 1500 Wi-Fi 6 s rychlostí až 1 500 Mb/s
  • AI-Driven Mesh
  • Technologie OFDMA a MU-MIM
  • Jedna sjednocená mesh síť
  • Nízká latence
  • Rodičovská kontrola
  • Jednoduché nastavení

Technologie BSS Coloring a Beamforming, kterými je systém DECO X10 vybaven, aktivně pomáhají k čistotě připojení, čímž také zlepšují kvalitu sítě. Cíleně soustředí sílu signálu přímo k připojeným zařízením, i když jsou třeba v pohybu, a minimalizují rušení od okolních Wi-Fi sítí.

Mesh síť pro co nejlepší pokrytí

Aby byl domácí roaming co nejjednodušší, spolupracující jednotky Deco vytvářejí jednotnou mesh síť s jedním názvem Wi-Fi. Telefony nebo tablety, se kterými se uživatelé pohybují po domě, se automaticky připojují k nejrychlejší jednotce bez prodlev a výpadků. Mesh síť lze libovolně rozšiřovat o další jednotky řady Deco.

Jedna jednotka Deco X10 pokryje plochu 190 m². Přidáním další se tento prostor rozšíří až na 360 m² a tři jednotky vytvoří nepřerušovanou síť na ploše až 520 m².

deco-x10(3-pack).jpg

Jednoduché nastavení ve třech krocích

Efektivní správa celé domácí sítě probíhá jednoduše pomocí aplikace TP-Link Deco, která je dostupná v češtině i slovenštině. Stačí tři jednoduché a intuitivní kroky a síť je jednoduše konfigurovatelná. Lze vytvářet vlastní nastavení, spravovat všechna připojená zařízení či nastavovat síť pro hosty. To vše třeba i pomocí hlasových asistentů jako je Amazon Alexa nebo Google Assistant.

Díky řadě bezpečnostních funkcí je možné také blokovat stránky s nevhodným obsahem, filtrovat obsah či si vytvářet vlastní statistky k celkové analýze využití sítě.

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.