Další kapitola v mobilních inovacích – Galaxy Z Fold3 5G a Galaxy Z Flip3 5G vám otevřou nový svět

Publikováno: 17. srpna 2021 | autor Redakce
Další kapitola v mobilních inovacích –  Galaxy Z Fold3 5G a Galaxy Z Flip3 5G vám otevřou nový svět

Společnost Samsung Electronics začala psát další kapitolu ve vývoji inovativních skládacích mobilních zařízení. Hlavní roli v ní hrají dva nové chytré telefony, Galaxy Z Fold3 5G a Galaxy Z Flip3 5G. V obou případech jde o špičkové přístroje s vynikající konstrukční kvalitou a originálními parametry. Třetí generace skládacích přístrojů nabízí přesně ta vylepšení, jaká si majitelé předchozích verzí žádali, takže vydrží déle a nabízejí ještě šikovnější využití skládací konstrukce. Z Flip3 a Z Fold3 tak nabízejí nejen originální provedení, ale především úplně nové možnosti při práci, multimediální zábavě i hraní.

Dostupnost modelů

Mobilní telefon Z Fold3 5G bude v České republice dostupný od 27. 8. 2021 v černé, zelené a stříbrné barvě. Telefon bude možné zakoupit za doporučené maloobchodní ceny: verze 12/256 GB za 46 999 Kč, 12/512 GB za 48 999 Kč. Model Z Flip3 5G bude možné zakoupit v černém, zeleném, fialovém a krémovém barevném provedení. Doporučená maloobchodní cena modelu: verze s vnitřním úložištěm 8/128 GB za 26 999 Kč, varianta s úložištěm 8/256 GB za 28 999 Kč. Sluchátka Galaxy Buds2 budou k dispozici za doporučenou maloobchodní cenu 3 799 Kč.

Další kapitola v mobilních inovacích – Galaxy Z Fold3 5G a Galaxy Z Flip3 5G vám otevřou nový svět

Předobjednávky

Zákazník, který si v období od 11. 8. 2021 od 16:00 do 26. 8. 2021 23:59 předobjedná Galaxy Z Fold3 5G nebo Z Flip3 5G z e-shopu www.samsung.cz, ve značkových prodejnách Samsung nebo u vybraných prodejců a zároveň splní další podmínky stanovené v podrobných pravidlech kampaně, získává nárok na bonus Samsung Care+ na 1 rok zdarma, Note Pack (sada flipového pouzdra s dotykovým perem S Pen a 25W cestovní nabíječka) a možnost výkupu starého zařízení s bonusem až 10 000 Kč. Kompletní pravidla a informace jsou uvedeny na stránkách www.samsung.com/cz/predobjednavky.

Model Z Fold3 je určen uživatelům, kteří touží po maximální produktivitě a zároveň po zábavě na nejvyšší úrovni. Jde o mimořádně výkonný všestranný přístroj, který zájemcům nabídne bohaté možnosti multitaskingu, nevídaný výkon, ohebný displej Infinity Flex Display s úhlopříčkou 7,6 palce neboli 19,3 cm, na kterém linie ohybu v rozloženém stavu vůbec není vidět, a vůbec poprvé u skládacích zařízení i podporu dotykového pera S Pen. Z Flip3 se zase ideálně hodí pro uživatele, jimž kromě funkcí a parametrů záleží i na stylovém designu. Je mimořádně elegantní, štíhlý a kompaktní, výborně se vejde do kapsy, má vynikající fotoaparát a větší přední displej pro rychlé použití v terénu.

Další kapitola v mobilních inovacích – Galaxy Z Fold3 5G a Galaxy Z Flip3 5G vám otevřou nový svět

„S modely Galaxy Z Fold3 a Z Flip3 Samsung opět posouvá laťku, pokud jde o schopnosti skládacích chytrých telefonů. Nové modely nabízejí v maximální míře právě ty vlastnosti, které jsou v dnešním zrychleném světě tak zapotřebí, tedy flexibilitu a univerzální využití,“ říká dr. TM Roh, prezident a ředitel divize mobilních komunikací Samsung Electronics. „Jsme průkopníci skládacích zařízení a také světová jednička v této kategorii, proto nás nesmírně těší, že s modely Z Fold3 a Z Flip3 můžeme navázat na minulé úspěchy a tradici inovování. Uživatelé se můžou těšit na nové technologie, díky nimž si užijí každou vteřinu v ekosystému postaveném na otevřenosti a inovacích.“

Další kapitola v mobilních inovacích – Galaxy Z Fold3 5G a Galaxy Z Flip3 5G vám otevřou nový svět

Špičková konstrukce, která dlouho vydrží

Od skládacích zařízení značky Samsung uživatelé očekávají, že něco vydrží. Kvůli tomu se nejnovější generace Galaxy Z pyšní bezkonkurenční konstrukční kvalitou. Jako první skládací telefony vůbec získaly modely Z Fold3 a Z Flip3 certifikát IPX8 dokládající odolnost proti vodě, takže si v dešti už nemusíte dělat žádné starosti. Oba přístroje mají v těle Armor Aluminum čili nejtvrdší hliník, jaký řada Galaxy kdy poznala, a také nejlepší krycí sklo Corning® Gorilla® Glass Victus™ chránící displej proti poškrábání a poškození při pádu. Za pozornost stojí i nová ochranná fólie z PET a vylepšený systém vrstev na displeji, takže je hlavní displej obou modelů o 80 % odolnější než u předchozích verzí.

Další kapitola v mobilních inovacích – Galaxy Z Fold3 5G a Galaxy Z Flip3 5G vám otevřou nový svět

Také další parametry přispívají k tomu, že s novými skládacími telefony Samsung budou uživatelé spokojeni celé roky. Díky speciálnímu pantu Hideaway Hinge, který se poprvé představil u modelu Galaxy Z Flip, zůstávají oba telefony rozevřené v libovolném úhlu, což usnadňuje využití režimu Flex. Technologie Sweeper pomáhá odpuzovat prach a další drobné částečky a rovněž posiluje dlouhodobou odolnost obou přístrojů. Z Fold3 i Z Flip3 prošly dlouhým a náročným testováním skládání – podle údajů nezávislé společnosti Bureau Veritas zvládly 200 000 rozevření a opětovných složení. O špičkový hardwarový výkon se starají nejmodernější procesor 5 nm AP a podpora technologie 5G.

Galaxy Z Fold3 5G: Špičkový telefon k práci i zábavě

Otevřete Z Fold3 a můžete si připadat jako v kině. Hlavní zásluhu na tom má displej s obří úhlopříčkou 7,6 palce (19,3 cm), na kterém není vidět žádná stopa po ohybu ani jiné rušivé prvky, mimo jiné i díky novému umístění fotoaparátu pod displejem. Kromě filmů se tahle podoba displeje samozřejmě hodí i v nejrůznějších jiných aplikacích. Díky technologii Eco² je displej o 29 % jasnější než dříve a zároveň spotřebuje míň energie. A adaptivní obnovovací frekvence Super Smooth 120 Hz je zase zárukou plynulejšího překreslení pohybu a celkově kvalitnějšího obrazu. Touto skvělou frekvencí se pyšní oba displeje, hlavní i přední.

 

Vůbec poprvé se v řadě Galaxy Z také u Z Fold3 setkáváme s oblíbenou funkcí známou všem majitelům řady Note – s ovládáním pomocí dotykového pera S Pen. K dispozici jsou prakticky všechny funkce, k nimž se pero používá, což potěší zejména při práci. Na rozměrném displeji Z Fold3 lze snadno ručně psát poznámky během videokonferencí nebo kontrolovat jednotlivé pracovní úkoly při čtení e-mailů. Kromě toho přijde pero vhod i při nejrůznějších kreativních činnostech. Samsung vyrábí pero S Pen pro Z Fold3 ve dvou verzích, S Pen (Z Fold 3) a S Pen Pro. Obě jsou vybaveny speciálně vyrobenou špičkou Pro tip s omezovačem tlaku, která chrání hlavní displej telefonu, a uživatel tak může zůstat v klidu, protože si drahocenný přístroj nepoškodí. Jde o vůbec nejlepší verzi S Pen, jakou Samsung dosud vyrobil – má ještě kratší odezvu než předchozí typy, což usnadňuje práci, ať už píšete, kreslíte nebo pero používáte k jiným účelům.

Zejména při práci uživatelé jistě ocení i vylepšené funkce v režimu Flex, které umožňují více činností najednou. V jedné části displeje můžete například sledovat videokonferenci a ve druhé si kontrolovat poznámky. Z Fold3 nabízí i aktualizovanou verzi režimu Multi-Active Window, která multitasking rovněž výrazně usnadňuje. Funkce App Pair umožňuje vytvářet jednoduché zkratky k oblíbeným aplikacím a pak je otevírat s maximální rychlostí. Mezi aplikacemi lze přepínat pomocí nové funkce Taskbar, nemusíte se přitom vracet na základní obrazovku.

Změnil se i design – Z Fold3 je tenčí, lehčí a celkově ještě elegantnější než Galaxy Z Fold2. K dispozici jsou tři nadčasové barevné varianty: černá Phantom Black, zelená Phantom Green a stříbrná Phantom Silver.

Galaxy Z Flip3 5G: Dokonalá rovnováha stylu, funkcí a nepřetržité zábavy

Z Flip3 osloví zejména uživatele toužící po kreativním vyjádření. Ti nepochybně ocení několik odvážných barevných variant, elegantní design a samozřejmě i špičkovou funkční výbavu. Telefon je k dispozici v krémovém, zeleném, fialovém či černém provedení. Ke každému z nich si můžete vybrat i slušivá pouzdra a držák, díky nimž se přístroj snadněji drží a skládá. Z každého modelu se tak může stát jedinečný originál.

Další kapitola v mobilních inovacích – Galaxy Z Fold3 5G a Galaxy Z Flip3 5G vám otevřou nový svět

Přepracovaný přední displej je nyní čtyřikrát větší a snadněji se na něm čtou notifikace a zprávy, aniž by bylo nutné telefon otvírat. Díky miniaplikacím můžou uživatelé kontrolovat položky v kalendáři, sledovat předpověď počasí nebo monitorovat počet kroků, které za den udělali. Případně lze nastavit pozadí předního displeje, aby telefon ladil s hodinkami Galaxy Watch4 nebo Galaxy Watch4 Classic.

Díky svému konstrukčnímu provedení se Z Flip3 skvěle hodí k fotografování a natáčení, případně ke sdílení fotografií a videozáznamů. Fotoaparát je vybavený mnoha z nejmodernějších funkcí, režim Flex výrazně usnadňuje pořizování selfies bez pomoci rukou. K fotografování a natáčení stačí dokonce i přední displej, telefon tedy není nutné otvírat. Stačí dvakrát rychle stisknout hlavní vypínač a spustí se funkce Quick Shot, která právě použití předního displeje při fotografování a natáčení umožňuje. Prohlížení fotografií a videa je příjemné a rychlé díky nové adaptivní obnovovací frekvenci 120 Hz.

Kromě vytváření vlastního obsahu se Z Flip3 výborně hodí i ke sledování filmů, seriálů či vlogů na YouTube. Nové a vylepšené stereoreproduktory podporují systém Dolby Atmos®, což znamená vynikající kvalitu zvuku, hloubku a prostorové efekty, ať už sledujete nebo posloucháte cokoli. Funkce Flex Mode Panel zase výrazně zlepšuje vzhled mnoha aplikací a usnadňuje jejich ovládání. V částečně složeném stavu umožňuje například přesunout okno s videozáznamem na horní polovinu displeje a na dolní nechat ovládací prvky jako posuvník jasu či hlasitosti.

Optimalizované skládací provedení nabízí nové možnosti

Pro modely řady Galaxy Z je k dispozici celá řada aplikací, které dokážou využít možnosti ohebného displeje na maximum. Samsung v současné době rozšiřuje spolupráci s velkými firmami typu Google, Microsoft a dalšími a jejich aplikace se nově vyrábějí ve speciálních verzích pro skládací konstrukce. Dobrým příkladem je oblíbený komunikační program Microsoft Teams – v režimu Flex se zobrazení optimalizuje přímo pro displeje Galaxy Z. Samozřejmostí je i bezproblémová integrace kancelářských programů Office. E-mailový program Microsoft Outlook zase umožňuje číst kompletní e-maily na jedné straně displeje a na té druhé zobrazit náhledy ostatních, podobně jako na běžném počítači. A pokud je vám to málo, lze si přizpůsobit i vzhled a funkce dalších aplikací pomocí nového systému Samsung Labs.

Kromě toho Samsung podporuje i nezávislé vývojáře, kteří tak můžou pro ohebné displeje vytvářet obsah všeho druhu. Ti ocení především podporu systému Remote Test Lab (RTL), díky kterému můžou přímo instalovat a testovat v telefonech nové aplikace v reálném čase, ať jsou kdekoli.


 

UŽ MÁTE SRPNOVÉ ČÍSLO ČASOPISU FOTOVIDEO?

Srpnové vydání je plné vzpomínek, testů i praxe

Věříme, že máte z čeho vybírat a určitě co číst. Náš vzorný kolega František Dostál vzpomíná na důležité chvíle srpna osmašedesátého roku, kdy to fotografové před hlavněmi kulometů opravdu neměli lehké. To je jedna z našich smutných a pro některé už hodně dávných vzpomínek. Jako další naše vzpomínání v tomto vydání lze tak trochu pojmout krásnou Analogovou školu, která se tentokrát zabývá alternativami kultovního fotoaparátu Leica. Z testů a praktických článků si určitě nenechte ujít rady a vyprávění holandského mistra Jana Vermeera nebo postřehy našeho skvělého krajináře Martina Raka. Inspirujte se speciálními projekty Matěje Derecka Harda nebo dokonalou architekturou Jiřího Šebka. Pokud vás zajímá naše povídání a testování filtrů, přečtěte si druhý díl se značkou Hoya a Jakubem Cejpkem.

Máte už čtečku QR kódů ve vašem mobilu?

Přehrajte si video, které dáváme prostřednictvím QR kódu už skoro do každého článku v našem časopise. V případě aktuálního, srpnového vydání tomu není jinak! Najdete v něm zase spoustu videí a webových stránek?

Jaká je vaše oblíbená fotolokace?

Vymysleli jsme pro vás další soutěžení s Fotografem roku. Nejen s ohledem na minulé a vlastně i tak trochu současné možnosti cestování, vám nabízíme focení a soutěžení a publikování v jednom. V naší skvělé soutěži Fotograf roku se totiž v rámci tohoto vydání objevují dvě nové a doufejme že i dlouhodobé soutěžní kategorie s jednoduchými názvy #CZfotolokace a #SKfotolokace do nichž můžete za určitých, předem daných podmínek (přečtěte si je uvnitř vydání) vkládat své snímky ze svých oblíbených, nebo dokonce nejoblíbenějších lokací v České a Slovenské republice. Nechceme po vás samozřejmě vaše fotografická tajemství! Naopak, určitě se rádi podělíte se svými kolegy o zkušenosti z míst, která máte nejraději. Těm, jejichž lokace ohodnotí naše odborná porota z hlediska fotografického i atraktivnosti jako nejlepší, se naskýtá možnost publikace jejich fotografické série v časopise FotoVideo a třeba i v některých evropských fotografických časopisech. A v případě, že dotyčný autor připojí i text o vybrané lokaci a vše bude publikováno, obdrží honorářovou prémii ve výši 3000 Kč. To už stojí za to, nebo ne?

Fotograf roku má nádherné téma s názvem „Rám“

Téma, které si určitě zamilujete. Rám je všude a vy rádi rámujete… Rám můžeme najít u obrazu či fotografie a také přímo uvnitř snímku, když použijeme okolí k „rámování“. Vyfoťte fotografii s použitím rámování nebo pro vás zajímavý rám. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 29. srpna 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Praktické srpnové FotoVideo

Srpnové FotoVideo například nabízí:

FOTOUDÁLOST: MATĚJ DERECK HARD

Čtěte o vzniku a průběhu úspěšného fotografického projektu Ne! v přírodě

MATĚJ DERECK HARD

VIDEOSERIÁL: JAK SE DĚLÁ Z SHOW?

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy…

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy

PRAXE: JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

Laowa 15 - nejširší shift objektiv pro bezzrcadlovky je opravdu dobrý! Přečtěte si!

JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

PRAXE: VYJIMEČNÁ ANALOGOVÁ ŠKOLA

Pět alternativ kultovního aparátu Leica? Které to jsou?

 

PRAXE: JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

Navštivte Kootwijkerzand – Saharu v Nizozemí a inspirujte se pro soutěž Fotograf roku

JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

TECHNIKA: MARTIN RAK TESTOVAL

Objektiv Canon RF 14-35 mm F4L IS USM 70 umí v Martinových rukou ty krajiny opravdu perfektně!

… a další a další zajímavé, inspirativní i praktické články

Blíží se podzim a je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v limitovaných edicích! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

A VYHODNOCENÍ AKTUÁLNÍHO KOLA FOTOGRAF ROKU...

FOTOGRAF ROKU ZLATÁ HODINA

S naším předplatným opravdu ušetříte. Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARMA k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Praktické srpnové FotoVideo

Praktické srpnové FotoVideo

 

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.