CG2730 a CS2730: Grafické monitory nové generace pro všechny kreativní uživatele

Publikováno: 10. listopadu 2016 | autor Redakce
cs2730-bk-comp-2560x1440.png

Společnost EIZO uvedla na trh dva nové modely 27palcových monitorů řady ColorEdge s hardwarovou kalibrací, jež byly vyvinuty přesně podle potřeb kreativních uživatelů z oblasti fotografie, grafického designu a postprodukce videa.

Dokonale věrný obraz o úhlopříčce 27 palců

V porovnání s běžnými 24palcovými monitory o rozlišení 1920 × 1200 pixelů nabízejí oba nové modely ColorEdge s rozlišením 2K = WQHD 2560 × 1440 bodů o 60 % více pixelů, což znamená i podstatně větší pracovní plochu.

Model ColorEdge CS2730 s hardwarovou kalibrací nabízí vše, co je nezbytně nutné k profesionálnímu zpracování obrazového materiálu. Plně vybavený monitor ColorEdge CG2730 splní díky vestavěnému kalibračnímu senzoru, panelu True-Black a přiloženému stínítku požadavky i těch nejnáročnějších uživatelů.

Model CS2730 i CG2730 je osazen panelem LCD IPS se širokým barevným rozsahem (Wide Gamut) o poměru stran 16:9, jenž pokrývá 99 % barevného prostoru AdobeRGB.

Zásluhou 16bitové Look-Up-Table (LUT) se oba monitory ColorEdge vyznačují tím nejpřesnějším podáním barev a barevnou hloubkou bez artefaktů v podobě falešných pruhů nebo obrysů na rozhraní barevných tónů.

Každý jednotlivý monitor EIZO ColorEdge je přímo v továrně přesně proměřen. U každého přístroje je přitom továrně zkalibrována křivka gama. Homogenita a barevná jednotnost je u každého jednotlivého panelu továrně změřena a zkorigována, čímž je dosaženo absolutně nezkreslené reprodukce obrazu.

Nový design, tenčí rámeček

Oba nové monitory jsou opatřeny prostorově úspornějším rámečkem. Rámeček monitoru je nyní po celém obvodu stejně široký a je ve srovnání s předchozími produkty asi o 46% užší.

Také celková hloubka monitoru je o celých 30% tenčí. Nová jsou také elektrostatická dotyková ovládací tlačítka integrovaná ve spodní části rámečku, která jsou vybavena praktickou světelnou nápovědou jejich funkce, což umožňuje bezpečné ovládání funkcí monitoru i v temném prostředí.

Oba monitory ColorEdge nabízejí vstupy DVI-D, HDMI a DisplayPort. K dispozici je rovněž rozbočovač USB ver.3 se dvěma konektory pro upstream (pro připojení dvou PC) a třemi konektory pro downstream, z nichž jeden je dimenzován pro nabíjení externích USB-zařízení. V balení naleznete také kalibrační software EIZO ColorNavigator. Stínítko je přibalené k monitoru CG2730; pro model CS2730 jej lze dokoupit samostatně.

CG2730 s prvotřídní výbavou

Pro obzvláště přesné řízení barev je model CG2730 vybaven vestavěným kalibračním senzorem. Senzor je přesně sladěný s konkrétní obrazovkou a slouží
k dokonalé kalibraci a nastavování profilů. Vestavěný senzor umožňuje automatickou rekalibraci. Model CG2730 je kompatibilní se softwarem ColorNavigator NX a Network umožňujícím pohodlnou integraci do větších systémů správy barev. Samozřejmě je možné též použít kalibrační software ColorNavigator 6.x pro přesnou simulaci tiskových dat.

Odstupňování nejjemnějších barevných odstínů splní vysoké požadavky profesionálních uživatelů v oblasti zpracování obrazu a obrazovkových korektur. S 98% pokrytím barevného prostoru DCI-P3 naplní model CG2730 navíc            i náročná očekávání při procesu Color-Grading. Panel LCD s technologií True Black zajišťuje u monitoru CG2730 vynikající kontrastní poměr a velkou hloubku obrazu   i při slabém osvětlení a ostrých pozorovacích úhlech.

Další vlastnosti:

 

  • Panel LCD se širokým barevným rozsahem a podsvícením IPS LED  dosahuje kontrastu 1500:1 (CG2730), resp. 1000:1 (CS2730) a jasu
  • 350 cd/m2
  • Korekce kolísání barev a jasu v závislosti na teplotě (CG2730)
  • Vstupy Display Port, HDMI a DVI-D
  • Dva konektory USB pro upstream a tři konektory pro downstream
  • (vč. jednoho nabíjecího)
  • Madlo pro snadné přenášení
  • Světelná clona s jednoduchým magnetickým upevněním
  • (CG2730 v balení, CS2730 volitelně)
  • Pětiletá záruka

 

Ceny monitorů:

CS2730:  27.190 Kč včetně DPH

CG2730:  44.690 Kč včetně DPH

Kompletní pětiletá záruka na elektroniku, LCD panel a jeho podsvětlovací systém jsou důkazem spolehlivosti monitoru.

Více informací najdete zde.

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.