CES 2021 – TCL představila OD Zero, novou generaci technologie Mini-LED

Publikováno: 16. ledna 2021 | autor Redakce
CES 2021 – TCL představila OD Zero, novou generaci technologie Mini-LED

Společnost TCL Electronics na veletrhu CES 2021 premiérově představila OD ZeroTM, novou generaci technologie Mini-LED. Uvedení nových televizorů TCL s vysokým výkonem, ultratenkou obrazovkou a novou technologií OD Zero bude oznámeno bezprostředně s jejich dostupností v průběhu tohoto roku.

„TCL si váží účasti na veletrhu CES 2021 a možnosti být součástí tohoto pulzujícího odvětví. Jsme jedna ze světových značek spotřební elektroniky a druhá největší značka na americkém trhu televizorů a naší misí je vytvářet inteligentní a chytrý život díky inovativním technologiím a strategii spojení umělé inteligence a internetu věcí. Jsme odhodlaní poskytovat nejlepší chytré produkty a služby uživatelům po celém světě,” komentuje Kevin Wang, výkonný ředitel společností TCL Industrial Holdings a TCL Electronics.

ces-2021-–-tcl-predstavila-od-zero,-novou-generaci-technologie-mini-led.jpg

OD Zero je technologie, která kombinuje nejnovější generaci zadního podsvícení TCL Mini-Led, staví na vlastním odborném technologickém vývoji a účinné vertikální integraci výrobního a vývojového procesu. Výsledkem je mimořádně tenký profil, jakého nebylo dosud u televizorů LED LCD dosaženo. Nová generace přináší překvapující jas, mnohem plnější barvy a přesný, konzistentní kontrast bez jakýchkoli problémů v zobrazení. OD Zero zcela překonává předchozí technologie použité u TCL Mini-LED panelů.

OD Zero v názvu popisuje optickou vzdálenost mezi vrstvami Mini-LED podsvícení a desky difuzoru LCD panelu. Tato vzdálenost byla nyní redukováno na neuvěřitelných 0 mm, což umožňuje vytvořit ultratenký a vysoce výkonný modul.

Společně s konzistentně zářivým podsvícením a novou úrovní HDR (High Dynamic Range) přináší technologie TCL OD Zero Mini-LED na barvy bohatší zobrazovací vrstvu, výraznější hloubku detailů a nepřekonatelný zážitek ze sledování obrazu s pozoruhodným a konzistentním jasem. Vysoká konzistence je dosažena omezením vzdálenosti mezi zdrojem světla a deskou difuzoru. To účinně ovládá rozsah astigmatické ostrosti, vylepšuje kontrast a minimalizuje haló efekt.

ces-2021-–-tcl-predstavila-od-zero,-novou-generaci-technologie-mini-led-1.jpg

S tisíci zónami pro lokální stmívání, které umožňuje nastavovat jas v reálném čase společně s korespondujícími oblastmi podsvícení, poskytuje TCL OD Zero Mini-LED jedinečnou preciznost v ovládání kontrastu. To vylepšuje zobrazovací výkon, odhaluje pozoruhodně přesné detaily obrazu a poskytuje zářivou bílou společně se skutečně černou. Diváci se, jako nikdy předtím, mohou těšit z realističtějšího obrazu s ještě ostřejšími detaily.

Výrazně ultratenký design

Technologie TCL OD Zero využívá menší LEDky a zcela nový design čoček s více zdroji světla, což umožňuje minimalizovat vzdálenost mezi zdrojem světla a zobrazovacím panelem až na úžasných nula (zero) milimetrů. To vylepšuje konzistentnost úrovně jasu a současně umožňuje dosahovat nových úrovní tenkého profilu pro ultratenké rozměry televizorů.

Nepřetržitý technologický vývoj

TCL využívá transformativní sílu technologie Mini-LED již od roku 2018. První Mini-LED produkty byly představeny na veletrhu IFA 2018 a od té doby do vývoje této technologie nepřestává TCL investovat. Masové výroby bylo dosaženo v roce 2019 a následně byly světově první televizory TCL Mini-LED X10 uvedeny na trh.

S výhledem do budoucnosti bude TCL pokračovat ve vývoji inovativních optických řešení s ještě menším podsvícením a designem se štíhlejšími čočkami. To umožní poskytovat obraz s nejlepší čistotou a barevným výkonem a být na čele v tomto odvětví s technologiemi TCL Mini-LED, 8K a Quantum Dot.


 

Už máte lednové vydání časopisu FOTOVIDEO?

fotovideo-01-2021.jpg

S kým se v lednovém FotoVideo setkáte?

Hned v úvodu s Jiřím Křenkem, jediným Čechem, který má akreditaci na fotografování závodů Formule 1. Jeho zážitky jsou až neuvěřitelné a fotografie úžasné. Hned v závěsu za ním je na dalších stránkách neuvěřitelná žena, oficiální fotografka Českého olympijského týmu, právě čerstvě oceněná Bára Reichová. Jeden fotografický zážitek tedy střídá další. Abychom nebyli jen v pohybu, dali jsme slovo i mistrům krajinářům. Co vám říkají jména Martin Rak a Martin Šaroch. Každý z nich své krajiny pojímá a snímá jinak a současně oba milují krásu a nedotknutelnost přírodu. Jejich snímky jsou dokonalými a propracovanými obrazy. A tak bychom mohli pokračovat s líčením originality Dana Vojtěcha, vzpomínkami Františka Dostála nebo dokumenty Lucie Mojžíšové. Naše nabídka je i v roce 2021 široká a bude taková stále. Jsme rádi, že jste s námi.

Vybírejte z lednového vydání časopisu FotoVideo v novém kabátě:

ROZHOVOR: JIŘÍ KŘENEK

Pouze dvacet fotografů z celého světa na trati Formule 1

jiri-krenek.jpg

INTERVIEW: BARBORA REICHOVÁ

Projekt Nezlomní olympionici vznikl v lockdownu a je dokonalý

barbora-reichova.jpg

ROZHOVOR: MARTIN RAK

Nejraději mám krajiny na sever od Prahy, říká mistr

martin-rak.jpg

ROZHOVOR: MAREK ŠAROCH

Dá se říct, že přes den létám s dronem jen výjimečně…

marek-saroch.jpg

PRAXE: DAN VOJTĚCH

Virtuální skatepark v Maxspace

dan-vojtech.jpg

FOTOGRAF ROKU: VYHRAJTE TÝDEN S VOLVO

Výjimečná soutěžní kategorie zahájena

vyfot-volvo.jpg

FOTOGRAF ROKU: PRVNÍ TÉMA NOVÉHO ROČNÍKU VYHODNOCENO

Téma Pohled z okna přitáhlo téměř 1500 fotografií! Jak jste dopadli vy a jak vaši fotografičtí přátelé? Pořadí najdete jen v tištěném vydání FotoVideo.

fotograf-roku.jpg

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

A zase máme pro vás další dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na celý rok 2021! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás na zimní měsíce a vyzkoušejte si, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného klesá jeho cena….

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze s námi!

Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO

 

 

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.