Canon XF605 – nekompromisní výkon, kompaktní zoomový objektiv 10x16 KAS S 8K BCTV

Publikováno: 23. srpna 2021 | autor Redakce
Canon XF605 – nekompromisní výkon

Společnost Canon Europe uvedla 2 produkty pro vysílání a produkci – kompaktní, výkonnou profesionální 4K kameru XF605, a zoomový objektiv 10x16 KAS S 8K BCTV. Výkonná přenosná kamera XF605 staví na oblíbené řadě XF. Je navržená pro sólovou reportážní práci a studiovou výrobu. Tyto nové produkty splňují oborové standardy a nabízí produkčním týmům soubor řešení, který jim umožňuje dosáhnout vysokou obrazovou kvalitu při natáčení za všech podmínek.

Canon XF605 – nekompromisní výkon

Canon XF605 představuje novou generaci výkonných a funkčně velmi dobře vybavených kamer řady XF, která v malém těle nabízí obrazovou kvalitu 4K 60p/50p s 10bitovou barevnou hloubkou 4:2:2 a rozlišení FHD při snímkové frekvenci až 120p. Je osazená snímačem typu 1.0 CMOS a procesorem DIGIC DV 7. Díky tomu podává nejvyšší výkony, jaké dnešní profesionálové požadují.

Nabízí řadu možností vlastního přizpůsobení obrazu podle různých potřeb a vysokou míru flexibility při postprodukci i v terénu, včetně podpory HDR (HLG/PQ), Canon Log3 a uživatelsky definovaných vzhledů (Look Files).

Využívá tentýž systém pětiosé stabilizace obrazu, jaký nalezneme v přístrojích řady Canon XF a XA. Ten zajišťuje plynulý a neroztřesený obraz i v náročných situacích. K dispozici jsou čtyři režimy IS kombinující různá nastavení – Standardní, Dynamický a Aktivní IS – které uživateli umožňují zvolit nejvhodnější a nejúčinnější variantu provozu IS pro dané natáčecí podmínky. S objektivy 4K řady L s velkým zvětšením dosahuje kamera XF605 15násobného optického zoomu ve 4K a 30násobného pokročilého zoomu v FHD, je tedy ideálním nástrojem k filmování vzdálených objektů.

Canon XF605 využívá rychlý a přesný systém ostření Canon Dual Pixel CMOS, který poprvé u řady XF nabízí funkci automatického ostření na oči Eye AF a inteligentní detekci a sledování hlavy EOS iTR AF X. Tento pokročilý systém ostření udržuje osobu dokonale zaostřenou, i když se otočí tváří od kamery. Nové uživatelské rozhraní Direct Touch umožňuje rychle a intuitivně zvolit objekty, na které se má ostřit, a upravovat na displeji nastavení, procházet menu a ovládat přehrávání.

Canon XF605 – nekompromisní výkon

Všestranná a jednoduchá kamera pro zjednodušené pracovní postupy

Canon XF605 je praktická ruční kamera, která ulehčuje natáčení v terénu. Váží cca 2 kg a je zhruba o 10 % menší a o 600 g lehčí než model XF705[i]. Je navržená pro obsluhu jednou osobu. Je proto snadno přenosná a vybavená novými multifunkčními sáňkami, jehož prostřednictvím lze rozšířit její schopnosti pomocí příslušenství, které bude postupně uváděno na trh – jako první mikrofonní XLR adaptér CA-XLR2d-C značky TEAC. Adaptér umožňuje přiřadit vstupy XLR všem čtyřem audio kanálům, které XF605 nabízí, a poskytuje tak větší flexibilitu při záznamu zvuku. Kamera také reaguje rozmach živých online přenosů v uplynulém roce. Podporuje IP streaming různými protokoly, dálkové ovládání více kamer v zapojení s kamerami Canon řady PTZ a provoz v režimu UVC pro použití jako prostá webkamera přes USB-C.

 

XF605 je flexibilní kamera, kterou lze snadno začlenit do stávajících pracovních postupů. Dva sloty na SD karty a široké možnosti záznamu umožňují souběžný zápis do různých formátů souborů, v různých rozlišeních, s různým barevným vzorkováním a s různými typy proxy souborů na samostatné karty. Je rovněž možný souběžný obrazový výstup prostřednictvím 12G-SDI a HDMI na libovolnou kombinaci monitorů a vysílacích a záznamových systémů pro účely živých přenosů i přípravy předtočených příspěvků.

XF605 je ideální pro natáčení v terénu. Je kompatibilní s novou aplikací Canon Content Transfer Mobile (CTM)[ii] která uživatelům umožňuje editovat zpravodajská metadata před natáčením a po něm a importovat nahrávky z kamery to telefonu a okamžitě je přenášet například na vysílací servery.

Canon XF605 – nekompromisní výkon

Kamera XF605 bude na českém trhu k dispozici za 122 990 Kč.[i] Údaj o hmotnosti se týká samotného těla

[ii] K dispozici pouze pro iPhone

 

10x16 KAS S: výkonný, ale snadno přenosný

Objektiv 10x16 KAS S splňuje nároky sportovní a dokumentární produkce ve vysokém rozlišení 8K a je důkazem mimořádných kvalit optiky značky Canon. Kompaktní objektiv 10x16 KAS S nabízí dokonalou obrazovou kvalitu a rozšiřuje řadu televizních objektivů Canon s ultra vysokým rozlišením 8K pro kamery se snímačem 1.25”, která zahrnuje objektivy UHD-DIGISUPER 51 a 7x10.7 KAS S.

Zoomový objektiv 10x16 KAS S 8K BCTV

Zoomový objektiv 10x16 KAS S 8K BCTV obsahuje speciální skleněné optické členy, včetně fluoritových Hi-UD čoček a velkoprůměrových asférických čoček, které omezují výskyt chromatických aberací, kulové vady a jiných nežádoucích jevů, které snižují kvalitu obrazu. Objektiv 10x16 KAS S s hmotností pouhých 2,94 kg je konstruovaný s ohledem na podporu 8K v odolném a přenosném provedení.

Zoomový objektiv 10x16 KAS S 8K BCTV

V celém rozsahu ohniskových vzdáleností 16-160 mm dosahuje při konstantní světelnosti f/2.8 konzistentní obrazové kvality. Zařazením objektivu 10x16 KAS S do portfolia objektivů 8K spolu s ucelenou nabídkou televizních objektivů 4K společnost Canon splňuje dnešní požadavky televizní produkce a vychází vstříc i budoucím potřebám.

Zoomový objektiv 10x16 KAS S 8K BCTV

 


UŽ MÁTE SRPNOVÉ ČÍSLO ČASOPISU FOTOVIDEO?

Srpnové vydání je plné vzpomínek, testů i praxe

Věříme, že máte z čeho vybírat a určitě co číst. Náš vzorný kolega František Dostál vzpomíná na důležité chvíle srpna osmašedesátého roku, kdy to fotografové před hlavněmi kulometů opravdu neměli lehké. To je jedna z našich smutných a pro některé už hodně dávných vzpomínek. Jako další naše vzpomínání v tomto vydání lze tak trochu pojmout krásnou Analogovou školu, která se tentokrát zabývá alternativami kultovního fotoaparátu Leica. Z testů a praktických článků si určitě nenechte ujít rady a vyprávění holandského mistra Jana Vermeera nebo postřehy našeho skvělého krajináře Martina Raka. Inspirujte se speciálními projekty Matěje Derecka Harda nebo dokonalou architekturou Jiřího Šebka. Pokud vás zajímá naše povídání a testování filtrů, přečtěte si druhý díl se značkou Hoya a Jakubem Cejpkem.

Máte už čtečku QR kódů ve vašem mobilu?

Přehrajte si video, které dáváme prostřednictvím QR kódu už skoro do každého článku v našem časopise. V případě aktuálního, srpnového vydání tomu není jinak! Najdete v něm zase spoustu videí a webových stránek?

Jaká je vaše oblíbená fotolokace?

Vymysleli jsme pro vás další soutěžení s Fotografem roku. Nejen s ohledem na minulé a vlastně i tak trochu současné možnosti cestování, vám nabízíme focení a soutěžení a publikování v jednom. V naší skvělé soutěži Fotograf roku se totiž v rámci tohoto vydání objevují dvě nové a doufejme že i dlouhodobé soutěžní kategorie s jednoduchými názvy #CZfotolokace a #SKfotolokace do nichž můžete za určitých, předem daných podmínek (přečtěte si je uvnitř vydání) vkládat své snímky ze svých oblíbených, nebo dokonce nejoblíbenějších lokací v České a Slovenské republice. Nechceme po vás samozřejmě vaše fotografická tajemství! Naopak, určitě se rádi podělíte se svými kolegy o zkušenosti z míst, která máte nejraději. Těm, jejichž lokace ohodnotí naše odborná porota z hlediska fotografického i atraktivnosti jako nejlepší, se naskýtá možnost publikace jejich fotografické série v časopise FotoVideo a třeba i v některých evropských fotografických časopisech. A v případě, že dotyčný autor připojí i text o vybrané lokaci a vše bude publikováno, obdrží honorářovou prémii ve výši 3000 Kč. To už stojí za to, nebo ne?

Fotograf roku má nádherné téma s názvem „Rám“

Téma, které si určitě zamilujete. Rám je všude a vy rádi rámujete… Rám můžeme najít u obrazu či fotografie a také přímo uvnitř snímku, když použijeme okolí k „rámování“. Vyfoťte fotografii s použitím rámování nebo pro vás zajímavý rám. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 29. srpna 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Praktické srpnové FotoVideo

Srpnové FotoVideo například nabízí:

FOTOUDÁLOST: MATĚJ DERECK HARD

Čtěte o vzniku a průběhu úspěšného fotografického projektu Ne! v přírodě

MATĚJ DERECK HARD

VIDEOSERIÁL: JAK SE DĚLÁ Z SHOW?

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy…

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy

PRAXE: JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

Laowa 15 - nejširší shift objektiv pro bezzrcadlovky je opravdu dobrý! Přečtěte si!

JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

PRAXE: VYJIMEČNÁ ANALOGOVÁ ŠKOLA

Pět alternativ kultovního aparátu Leica? Které to jsou?

 

PRAXE: JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

Navštivte Kootwijkerzand – Saharu v Nizozemí a inspirujte se pro soutěž Fotograf roku

JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

TECHNIKA: MARTIN RAK TESTOVAL

Objektiv Canon RF 14-35 mm F4L IS USM 70 umí v Martinových rukou ty krajiny opravdu perfektně!

… a další a další zajímavé, inspirativní i praktické články

Blíží se podzim a je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v limitovaných edicích! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

A VYHODNOCENÍ AKTUÁLNÍHO KOLA FOTOGRAF ROKU...

FOTOGRAF ROKU ZLATÁ HODINA

S naším předplatným opravdu ušetříte. Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARMA k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Praktické srpnové FotoVideo

Praktické srpnové FotoVideo

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.