Canon uvádí MS-500, první kameru s ultra vysokou citlivostí na světě

Publikováno: 7. srpna 2023 | autor Redakce
image-10.png

Společnost Canon Inc. oznámila, že koncem srpna 2023 uvede na trh kameru MS-500 s vyměnitelnými objektivy a ultra vysokou citlivostí vybavenou 1“ snímačem SPAD (Single Photon Avalanche Diode) s nejvyšším počtem 3,2 megapixelů na světě.

V oblastech s extrémně vysokými požadavky na zabezpečení, jako jsou přístavy, zařízení veřejné infrastruktury a státní hranice, jsou vyžadovány vysoce přesné monitorovací systémy, které přesně zachytí cíle ve dne i v noci.

ultra-high-sensitivity-camera-ms-500.jpg

Nová kamera MS-500 je první kamera na světě s ultra vysokou citlivostí. Je vybavená snímačem SPAD používaným pro natáčení barevného videa při minimálním osvětlení objektu 0,001 luxů. Při použití v kombinaci s profesionálními ultra teleobjektivy lze pořídit jasná videa objektů na vzdálenost několika kilometrů i v noci. Posílením řady kamer s ultra vysokou citlivostí jako ME20/ML pomáhá Canon uspokojit různé potřeby pro pořizování video záznamu pro bezpečnostní účely.

Kombinace senzoru SPAD a profesionálních objektivů umožňuje sledování na velké vzdálenosti i v noci

Senzor SPAD využívá technologii známou jako „počítání fotonů“, která počítá světelné částice (fotony), které vstupují do pixelu. Když jsou příchozí fotony přeměněny na elektrický náboj, mohou být okamžitě zesíleny až milionkrát a extrahovány jako silný signál, což umožňuje detekovat i malé množství světla. Kromě toho lze každý jednotlivý foton digitálně spočítat a tím zajistit, aby během čtení signálu nebyl generován šum - což je klíčová výhoda senzorů SPAD.

ultra-high-sensitivity-camera-ms-500-left-side-03.jpg

To umožňuje natáčení videa v jasných barvách i při slabém osvětlení 0,001 luxu. Uchycení objektivu zajišťuje bajonet podle standardů BTA S-1005B, který je široce používaným bajonetem pro profesionální kamerové objektivy. S využitím rozsáhlé řady profesionálních ultra teleobjektivů Canon lze identifikovat objekty na vzdálenost několika kilometrů i v noci.

Je zde také funkce korekce obrazu pro zlepšení viditelnosti, včetně redukce šumu a oparu

Při nočním monitorování a dohledu na velké vzdálenosti může šum a vlnění atmosféry, zejména v tmavém prostředí, způsobit problémy s čistotou videa. K vyřešení tohoto problému je zde standardně funkce „CrispImg2“, která optimalizuje nastavení ostrosti, gama křivky a redukce šumu, a která umožňuje upravit nastavení kvality obrazu podle monitorovací aplikace.

ultra-high-sensitivity-camera-ms-500-bck.jpg

To umožňuje natáčet videa s vynikajícím obrazem v kteroukoli denní nebo noční dobu. MS-500 také podporuje funkci „kompenzace oparu“, která snižuje účinky oparu a mlhy. Automaticky nastaví správný kontrast a poskytuje funkce pro korekci obrazu, které zlepšují kvalitu videa.

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.