Canon rozšiřuje řadu tiskáren MAXIFY o nové modely se systémem inkoustů MegaTank

Publikováno: 26. listopadu 2022 | autor Redakce
maxify-gx3040-52507932898-o.jpg

Modely MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 jsou díky nízkým celkovým nákladům na vlastnictví ideálním řešením pro domácí kanceláře a malé podniky.

Společnost Canon oznámila rozšíření své řady tiskáren MAXIFY o modely MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 určené především pro ty, kdo pracují doma, a pro malé firmy.

Tato řada je koncipována s ohledem na spolupráci, efektivitu a produktivitu a je ideální pro řešení širokého spektra tiskových potřeb v různých pracovních prostředích – od hybridní práce z domova po provoz malé firmy.

maxify-gx3040-52507932898-o.jpg

Úspora místa a nákladová efektivita

Oba modely jsou vybavené technologií doplňovatelných inkoustových nádrží MegaTank a vyznačují se nízkými celkovými náklady na vlastnictví i na vytištěnou stránku. Jsou jednoduché na ovládání i údržbu – šetří čas, který je možné věnovat důležitějším pracovním záležitostem.

Prostoje jsou totiž omezené na minimum díky velkoobjemovému tisku až 14 000 stran z jedné sady nádob s barevnými inkousty – nebo až 21 000 stran v ekonomickém režimu tisku. Přispívá k tomu i velká vstupní kapacita papíru – až 350 listů (zásobník na 250 listů a 100 listů v zadním podavači). Uživatelsky vyměnitelná údržbová kazeta navíc omezuje nutnost zasílat tiskárnu do servisu.

maxify-gx3040-52507655124-o.jpg

Tiskárny MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 vychází vstříc potřebám malých firem a těch, kdo pracují z domova. Nabízejí rychlé kopírování a skenování a tisk v profesionální kvalitě se systémem doplňovatelných nádržek pigmentových inkoustů čtyř barev. Oba modely v kompaktním stolním provedení zabírají minimum místa na pracovním stole a snadno se vejdou do stísněných prostor domácí kanceláře.

Vysoká produktivita a spolupráce

Vysokorychlostní tisk znamená při hybridní práci mezi domovem a kanceláří nebo ve sdíleném prostředí malé firmy, že uživatelé nemusí na tisk dokumentů čekat. Oba modely dosahují vysoké rychlosti tisku 18,0 obr./min při černobílém tisku a 13,0 obr./min barevně.

maxify-gx3040-2-52507383411-o.jpg

Díky čtyřbarevnému pigmentovému inkoustu jsou oba modely ideální pro vysoce kvalitní firemní tisk na různé typy papírů. Společnost Canon exkluzivně vyvinula pigmentové inkousty pro tisk ostrého a snadno čitelného černého textu a pro výrazný barevný text a grafiku. Současně došlo k vylepšení kontrastu v podání barev oproti předchozím modelům MAXIFY GX. U plně pigmentových inkoustů nedochází k rozpíjení a rozmazávání, takže v dokumentech lze zvýrazňovat a šířit je s jistotou, že budou vypadat čistě a profesionálně.

Velkokapacitní zásobník vybavený kontrolním okénkem pojme 250 listů běžného papíru a k dispozici je také zadní podavač na 100 listů, takže není nutné papír neustále doplňovat. Tiskárny jsou vybaveny také plochým zadním podavačem, který podporuje různé typy a velikosti médií včetně kartonu. Díky tomu dokáže jediné zařízení pokrýt široké spektrum tiskových potřeb firmy.

Nové modely tiskáren MAXIFY GX navíc podporují počítače typu Chromebook – včetně přímého tisku a skenování z OS Chrome. Tiskárny spolupracují i s širokou škálou dalších operačních systémů, včetně Mac, Windows, iOS a Android.

maxify-gx4040-4-52507382541-o.jpg

Snadná údržba

Oba modely, MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040, jsou jednoduché na obsluhu a údržbu díky vylepšenému designu hardwaru, dotykovým displejům (pouze MAXIFY GX4040) a uhlazenému uživatelskému rozhraní.

Doplňování inkoustu je snazší než dříve – pomocí barevně rozlišených uzávěrů s pružinou může uživatel doplnit nádržku jemným pohybem prstu, zcela bez rozlití inkoustu. Uživatelsky vyměnitelná údržbová kazeta je navíc nyní umístěna vpředu, takže je snadno dostupná a lehce se s ní manipuluje.

maxify-gx4040-3-52507654414-o.jpg

Bezproblémová konektivita na pracovišti

Díky inteligentní konektivitě mohou uživatelé tiskáren MAXIFY tisknout, skenovat, kopírovat a připojovat se ke cloudu prostřednictvím aplikace Canon PRINT a využívat výhody kompatibility se stávajícími softwarovými a technologickými platformami včetně AirPrint a Mopria.

Po připojení k Wi-Fi zjistí tiskárna sílu signálu a úroveň zabezpečení. Nachází-li se v dosahu více přístupových bodů, automaticky se připojí k tomu, který má nejlepší zabezpečení a vykazuje nejvyšší kvalitu datového přenosu, což zajišťuje spolehlivé připojení za všech okolností. Díky různým bezpečnostním opatřením – včetně WPA3-SAE, WPA3-EAP(AES) a šifrování TLS 1.3 – jsou tiskárny MAXIFY GX3040 / MAXIFY GX4040 bezpečnější, s nižším rizikem neoprávněného přístupu a úniku dat.​

Podpora potisku různých médií

Plakáty, upoutávky do provozoven a jiné výtisky na karton, jejichž výroba se běžně zadává externě, lze nyní vyrábět pomocí tiskáren MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040, což malým firmám snižuje celkové náklady na propagační materiály. Pro potřeby firemního tisku jsou obě zařízení kompatibilní s různými aplikacemi, včetně možnosti tisku na karton z nového plochého zadního podavače.

PosterArtist Web lze použít k tvorbě atraktivních plakátů bez potřeby profesionálních grafických dovedností – šablony, automatický design a bezplatná fotobanka pomáhají tvořit materiály, které zaujmou. Aplikace je k dispozici online prostřednictvím webového prohlížeče, takže lze úpravy provádět kdykoli a kdekoli.

maxify-gx4040-52507382476-o.jpg

Společnost Canon dnes vedle tiskáren MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 oznámila rozšíření řady tiskáren s technologií doplňování inkoustu MegaTank o další čtyři nové vysoce kvalitní a vysokorychlostní modely, ideální pro rodiny, které chtějí ušetřit na domácím tisku.

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.