Canon rozšiřuje řadu špičkových kompaktů PowerShot G o dva nové modely

Publikováno: 10. července 2019 | autor Redakce
g7x-silver-frt.jpg

Společnost Canon Europe oznámila rozšíření své řady prestižních kompaktních fotoaparátů PowerShot G o dva nové modely s velkým snímačem, které nabízí vyvážený poměr mezi výkonem a přenosností.

Cílem společnosti Canon je nabídnout tvůrcům obsahu, video bloggerům a fotografickým nadšencům přístroj, který jim mimo jiné díky vysokorychlostnímu sériovému snímání a záznamu videa v rozlišení 4K (bez ořezu) umožní na vysoké technické úrovni realizovat jejich kreativní záměry. PowerShot G5 X Mark II staví na kvalitě dosavadní nabídky společnosti Canon. Je vybavený objektivem s pětinásobným zoomem o světelnosti f/1,8-2,8 a vysouvacím elektronickým hledáčkem (EVF). Dokonale poslouží zapáleným fotoamatérům, kteří potřebují lehký cestovní fotoaparát. PowerShot G7 X Mark III se 4,2x zoomovým objektivem f/1,8-2,8 a mikrofonním vstupem 3,5 mm je zaměřený především na tvůrce obsahu a video bloggery, kterým nabízí špičkovou kvalitu obrazu a čistý zvuk.

Vysoká obrazová kvalita v kompaktním těle

PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III s hmotností 340, respektive 304 gramů využívají výkonný obrazový procesor Canon DIGIC 8, který zajišťuje obrazovou kvalitu, jaká nemá v kategorii kapesních fotoaparátů konkurenci. Oba modely jsou vybavené vrstveným snímačem typu 1.0 o rozlišení 20,1 milionu bodů, který je zárukou dokonale prokresleného obrazu s vynikajícím podáním barev u statických snímků i videa v rozlišení 4K. Nejnovější přírůstky do rodiny fotoaparátů Canon G nabízí široký dynamický rozsah díky záznamu ve formátu CR3 RAW, který plně podporuje software Canon Digital Photo Professional (DPP) i softwarové nástroje jiných výrobců. Uživatel tak získává širší možnosti při zpracování svých fotografií.

Fotoaparát PowerShot G5 X Mark II je vybavený špičkovým objektivem s pětinásobným transfokátorem, který zajišťuje mimořádně kvalitní obraz, jaký očekávají pokročilí fotografové od sekundárního fotoaparátu. Společnost Canon při jeho konstrukci využila své dlouholeté zkušenosti s vývojem optických prvků. Díky vynikající světelnosti f/1,8-2,8 je tento model ideální pro fotografování za zhoršených světelných podmínek, například městské záběry po soumraku, které budou při kratší expozici jasnější a prokreslenější i na delším ohnisku. Model PowerShot G7 X Mark III nabízí mírně kratší 4,2x zoom, rovněž se světelností f/1,8-2,8, který umožňuje vloggerům natáčet videa ve vysokém rozlišení v různých prostředích za jakýchkoli světelných podmínek. Vysoká světelnost objektivu umožňuje dosáhnout malé hloubky ostrosti a fotografovat předměty s dokonale prokreslenými detaily a zároveň s příjemným bokehem jako u profesionálních snímků.

g7x-silver-top-02.jpg

Automatické režimy a manuální ovládání podporují kreativní vyjádření

Pokročilým fotoamatérům i vloggerům nabízí kompaktní přístroje PowerShot G5 X Mark II i PowerShot G7 X Mark III automatický a manuální režim pro úplnou kontrolu nad tvůrčím vyjádřením. Ovládání obou nových modelů je inspirované špičkovými fotoaparáty Canon EOS a přejde do krve hned v prvním okamžiku. Kontrola nad přístrojem a možnosti personalizace odpovídající zrcadlovkám umožňují uživatelům průběžně zdokonalovat své technické schopnosti. Otočný prstenec poskytuje okamžitý přístup k nejdůležitějším nastavením, což urychluje a usnadňuje ovládání. PowerShot G5 X Mark II má v rohu umístěný výsuvný elektronický hledáček (EVF) s displejem OLED o rozlišení 2,36 milionu bodů a 100% pokrytím zorného pole, který usnadňuje komponování snímků. Náklopný zadní displej zase umožňuje snadno fotografovat pod různými úhly. Video bloggeři u přístroje PowerShot G7 X Mark III uvítají ovládání pomocí dotykového displeje, díky němuž mohou snáze komponovat záběr a spolehlivě ostřit přímo na sebe.

PowerShot G5 X Mark II i PowerShot G7 X Mark III jsou vybavené vysoce přesným systémem automatického ostření. Užitečná je i funkce AF+MF, která umožňuje jemně doostřit i po automatickém zaostření. Vestavěný ND filtr slibuje působivé snímky s živými barvami i při fotografování za jasného světla.

Aby nikdy neunikl zajímavý moment, oba přístroje disponují rychlým automatickým ostřením a mimořádně rychlým sériovým snímáním 20 sn./s v průběžném režimu. Oba rovněž umožňují sériové snímání rychlostí 30 sn./s se záznamem do formátu RAW zachytit tak i skutečně prchavé momenty. Díky těmto jedinečným schopnostem jsou přístroje PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III ideální volbou pro cestovatele a video bloggery, kteří potřebují lehký a spolehlivý fotoaparát.

g5xb.jpg

4K video uchová kvalitu i do budoucna

Uživatelé obou přístrojů mohou i za chůze v terénu nebo za jízdy natáčet stabilní, neroztřesená videa díky vestavěné digitální stabilizaci obrazu. Funkce HDR u videa minimalizuje ztrátu detailů a zlepšuje dynamický rozsah. Díky tomu mohou uživatelé pořizovat přirozeně působící nahrávky. Nové kompaktní přístroje s podporou videa v rozlišení 4K poskytují kvalitu videonahrávek i statických snímků dostatečnou i pro budoucí využití a umožňují video bloggerům a fotografům dále zdokonalovat své filmařské schopnosti. Snímková frekvence až 120 sn./s v režimu Full HD umožňuje točit zcela plynulé zpomalené záběry ideální jako doplňující video materiál (tzv. B-roll). Možný je i záznam ve vertikální orientaci určený speciálně pro sociální média. Pro záznam videa je u PowerShot G5 X Mark II i PowerShot G7 X Mark III k dispozici automatické nastavení, které zajišťuje vyváženou expozici a vysokou obrazovou kvalitu – ideální pro ty, kdo teprve rozvíjí své schopnosti a vypracovávají svůj vlastní styl. Zkušenější uživatelé mohou ovládat expoziční čas, clonu a citlivost ručně a zdokonalovat svoji technickou zdatnost.

Neustálé připojení

Díky kompaktnímu provedení a rozšířeným možnostem připojení jsou oba nové modely dokonalými společníky pro video bloggery a fotografy na cestách. Bezdrátové připojení přes Wi-Fi a Bluetooth®[i]uživatelům umožňuje zachycovat spontánní momenty a okamžitě je posílat do počítače či telefonu nebo je publikovat na sociálních sítích. Funkce živého přenosu u modelu PowerShot G7 X Mark III umožňuje vloggerům sdílet obsah se svými fanoušky na sociálních sítích v reálném čase. Při připojení ke kompatibilnímu chytrému zařízení dokáží přístroje PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III automaticky získávat údaje o poloze z GPS, což zjednodušuje proces označování pořízených záběrů na sociálních sítích.  Čistý výstup ve formátu HDMI u obou přístrojů slouží ke streamování nahrávek nebo jejich záznamu na externí zařízení pro zjednodušení následného zpracování.

Fotoaparát PowerShot G5 X Mark II by se měl na českém trhu prodávat za 24 099 korun, PowerShot G7 X Mark III bude k dispozici za 20 290 korun.[i] Název Bluetooth® a logo jsou ochranné známky společnosti Bluetooth SIG, Inc. a společnost Canon Inc. je smí užívat na základě licence. Jiné ochranné známky a obchodní názvy náleží jejich příslušným vlastníkům.

Klíčové funkce a vlastnosti přístrojů PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III:

 • nový vrstvený snímač 20,1 MP typu 1.0
 • DIGIC 8
 • video 4K (bez ořezu)
 • video Full HD 120 sn./s
 • 20 sn./s v režimu průběžného snímání a 30 sn./s v režimu RAW Burst
 • připojení Wi-Fi a Bluetooth®
 • rozměry a hmotnost do kapsy u bundy

PowerShot G5 X Mark II – klíčové funkce a vlastnosti:

 • nový objektiv f/1,8-2,8 s 5x zoomem
 • výsuvný elektronický hledáček

PowerShot G7 X Mark III – klíčové funkce a vlastnosti:

 • nový objektiv f/1,8-2,8 s 4,2x zoomem
 • živý přenos videa
 • mikrofonní vstup

Další informace o řadě fotoaparátů Canon PowerShot G včetně PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III naleznete na stránkách:

https://www.canon.cz/cameras/large-sensor-compact-cameras/

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.